העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

חדש בקובה: אינטרנט לאזרחים

המדינה המבודדת פתחה מרכזי גלישה שמאפשרים לציבור לראשונה גישה לרשת העולמית. המחיר - 4.5 דולר לשעה, כרבע מההכנסה החודשית של מרבית האזרחים במדינה

מערכת העולם עכשיו | mako | פורסם 07/08/13 08:55:39

אחרי שנים של בידוד האזרחים ושליטה קנאית במידע שמגיע אליהם, ממשלת קובה פותחת צוהר אל העולם החיצון. ביוני האחרון פתחה הממשלה 118 מרכזי גלישה, בהם יכולים האזרחים לעשות שימוש באינטרנט, להצטרף לרשתות חברתיות ולגשת לאוטוסטרדת המידע. מרכזי הגלישה הללו דומים לאינטרנט קפה המוכר לנו, אך בעבור אזרחי קובה מדובר באירוע של ממש, כשלראשונה הם יכולים לשלוח דואר אלקטרוני, ונחשפים לאתרים כמו גוגל, טוויטר ופייסבוק. בעבר, הקובנים נאלצו להתגנב למלונות בהם קיים שירות אינטרנט עבור אורחים זרים, או לבקש מתיירים לשלוח דואר אלקטרוני בשמם כשיחזרו למולדתם. כעת, הם זוכים לגשת לרשת העולמית בחופשיות.

אך הגישה "החופשית" לאינטרנט באה תמורת מחיר לא קטן – תעריף הגלישה במרכזים הממשלתיים הוא 4.5 דולר לשעה, סכום עתק בהתחשב בעובדה שמרבית אזרחי קובה מרוויחים פחות מ-20 דולר בחודש. זאת ועוד, במרכזים ישנם בסך הכל 419 עמדות מחשב שאמורות לספק את צרכיהם של 11 מיליון התושבים. כרגע, רק כאלף בני אדם עושים שימוש בעמדות האינטרנט כל יום, והמדינה "בוחנת" את הרחבת הפרוייקט והוזלת העלויות.

כיצד מדינה מבודדת כמו קובה מרשה לאזרחיה לשוטט במרחבי הרשת האינסופיים? לעת עתה, המדינה מצאה פיתרון: כל אדם שרוצה לגלוש ברשת מחויב לחתום על הצהרה לפיה לא ישתמש במידע או בפלטפורמה כאמצעי לפגיעה בביטחון המדינה, בכלכלתה או בעצמאותה.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגיות: קובה   אינטרנט  
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן