העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

אשתו של אסד שומרת על פרופיל נמוך

על רקע הדיווחים על שימוש בנשק כימי ומתקפה אפשרית מצד ארה"ב, אסמה, אשת הנשיא, בשאר אל אסד, שומרת על פרופיל נמוך. מי שנחשבה עד כה כאשה נהנתנית, מתייצבת ליד בעלה ומצטלמת בתמונות "אנושיות". ועדיין יש מי שמאשים: "איך זה ייתכן שאישה שהצהירה שהיא תגן על ילדים, עומדת מנגד ולא עושה כלום"

יעל קישון | mako | פורסם 29/08/13 16:56:33

אין תמונה "משדרת עסקים כרגיל" כשהעולם מתכונן לתקיפה נגד סוריה, עולה השאלה איפה עומדת אשתו של בשאר אל-אסד, אסמה. בשלב זה היא שומרת על פרופיל נמוך, "היא משדרת עסקים כרגיל ועומדת לצד בעלה", אומר גורם בוושינגטון, מומחה למזרח התיכון. ובמקביל, מתפרסמות כל הזמן תמונות "אנושיות" של המשפחה, באינסטגרם שנפתח רק לצורך כך. בתמונות לא רואים מלחמה, לא רואים נשק כימי, ובני הזוג משדרים רק "אכפתיות" לעולם. כך, באחת התמונות נראית אשת הנשיא בקולג' בלונדון מוחה את דמעותיו של אחד הילדים.

עד כה 34,000 עוקבים הצטרפו לאינסטגרם של נשיא סוריה, רובם הצטרפו כדי להביע מורת רוח מהתמונות המתפרסמות שם על רקע המתרחש בסוריה ובעיקר מהתנהלותה של אסמה: "אשת הנשיא חובבת האופנה מצאה זמן לעשות דברים אחרים במקום לעשות שופינג?" תהה אחד המגיבים. זאת, על רקע הציבורי בעקבות הפרסומים על כך שהסתובבה בלונדון ועשתה שופינג בשווי עשרות אלפי דולרים, בזמן שהאזרחים הפגינו בסוריה נגד משטר אסד.

ארכיון בזמן שסוריה בוערת, הזוג מצפה להולדת ילדם הרביעי | צילום: חדשות 2 התקשורת האמריקנית שיבחה בעבר את אסמה לא פעם והציגה אותה כאשה המודרנית ביותר בעולם. אסמה מופיעה ברוב תמונותיה ללא כיסוי ראש בשונה, למשל, מאשתו של ראש ממשלת טורקיה, ארדואן. בנוסף, מגזין "ווג" כינה את אסמה בשנת 2011 "ורד המדבר" ומנהיגים פוליטיים רבים באירופה הצהירו כי הם מכבדים את אשת הנשיא שנתפסת בעיניהם כאשה אינטליגנטית, מודרנית ונגישה לקהל. 

לאורך כל שנותיה כגברת הראשונה אסמה אסד הצהירה, כי תפעל תמיד לטובת ילדים ונתפסה כאשה בעלת כוח והשפעה. ב-2009 בראיון ל- CNN, היא דיברה על הסכסוך הפלסטיני הישראלי ואמרה כי היא לא מוכנה לסבול משטר מדכא ואלים. היא דיברה באריכות על איך זה שובר את לבה שילדים משני צידי המתרס נאלצים לחיות תחת אש.

אבל הפעם היא שותקת. האם אסמה שותפה לרצח ההמוני או קורבן לאירועים שיצאו מכלל שליטה? לטענת כתבת "ווג", ג'ואן ג'וליאן בק, היא אכן שותפה למלחמת האזרחים שמתחוללת בסוריה. לאחר הריאיון עם אשת הנשיא אמרה: "שאלתי את עצמי איך זה ייתכן שאישה שהצהירה שהיא תגן על ילדים, עומדת מנגד ולא עושה כלום".

אסמה, בת ה-37 פגשה את הנשיא אסד ב-1990 בלונדון כאשר היה סטודנט לרפואת עיניים. הזוג נישא בשנת 2000 וכיום לזוג שלושה ילדים. לפי הדיווחים הזוג מצפה בימים אלו לבנם הרביעי. 

 

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן