יממה לאחר שידור תחקיר "עובדה" שחשף שורה של עדויות על הטרדות לכאורה מצד חבר הכנסת מאיר כהן,  התראיין כהן לתוכנית "אופירה וברקוביץ'" ותקף את עוזרו לשעבר, דורון ביטון, שניסה לחשוף את ההטרדות לכאורה ונשלח למאסר. כעת בתו של ביטון, קצינה מצטיינת משוחררת מצה"ל, יוצאת להגנתו בפוסט שפרסמה בחשבון הפייסבוק שלה. "אם היית קורא את פסקי הדין שאתה דאגת להתאים לרצונותייך היית יודע שעוזרך הנאמן לא הורשע בגין סחיטה ואיומים, אלא העלבת עובד ציבור ובידוי ראיות", כותבת הילור ביטון. "גם סעיפים אלו לא היו אמורים להיות קיימים - ואם קיימים (ולא אמורים) זה לא פרופורציונאלי לקבל עבורם שנה וחודשיים, כך אמרה אגב הערכאה השנייה".

התחקיר עסק בכהן, שר לשעבר ממפלגת "יש עתיד" ובאירועים שהתרחשו לכאורה בעת ששימש כראש עיריית דימונה. בתחקיר נחשף גם כיצד כהן ואנשיו ניהלו מסע השתקה כדי למנוע את הפרסומים בנושא. בין היתר, נשמעה בתחקיר הקלטה שבה רותי שטרית, אחותו של כהן, אומרת לאילנה דיין: "אני שומעת שאתם שוב מרחרחים בדימונה, עכשיו תראי, אני רוצה להגיד לך אילנה שיש לי תיק עליכם מפה עד להודעה חדשה. אני רוצה שתוציאו את הבחורה שלך מדימונה, אני מציעה לך לרדת מזה".

אחד מעדי המפתח בתחקיר הוא דורון ביטון, מי שהיה יד ימינו של כהן במהלך כהונתו כראש העיר. היחסים בין כהן לביטון עלו על שרטון במקביל לכך שביטון ניסה לחשוף עדות של צעירה שהוטרדה לכאורה על ידי כהן. לאחר שהצעירה חזרה בה מעדותה, כהן הועמד לדין, הואשם בהעלבתו של ראש עיריית דימונה ובידוי ראיות להטרדה מינית, חתם על עסקת טיעון ונידון ל-14 חודשי מאסר בפועל.

דורון ביטון, לשעבר עוזרו של מאיר כהן
דורון ביטון, לשעבר עוזרו של מאיר כהן ואביה של הילור | צילום: מתוך "עובדה", קשת 12

בראיון לתוכנית "אופירה וברקוביץ'" אמר כהן בהתייחסות לביטון: "זה לא נעים לראות דבר כזה, אבל אני רוצה להגיד שתוכנית כמו 'עובדה' נתנה במה לעבריין מורשע. אסור בשום פנים ואופן לשום עיתונאי להפוך לערכאה משפטית בפני עצמו. הבחור שדיבר בתוכנית הזאת הוא עבריין שהודה, שישב בכלא, ובפסק הדין גם בבית משפט השלום וגם בבית המשפט המחוזי אמרו שהוא בדה ראיות ואיים".

"איש חשוב מאוד אמר בפריים טיים היום: 'רבותיי, הקלות הבלתי נסבלת שבה יכולים לקחת אנשים ולהכפיש אותם ולהעליל עליהם היא נוראה במדינה הזו ובכל מקום', ואני אומרת, הוא חייב להיות מספיק פיקח לדעת את זה כנראה גם כדי לעשות זאת בעצמו על מי שהיה עוזרו הנאמן", כתבה הילור.

ח
מתוך "אופירה וברקוביץ'" | צילום: מתוך "אופירה וברקוביץ'", קשת 12

"אני בת 23, 15 שנה מחיי צפיתי מהצד בעוולות העולם דרך המשפט שנעשה לאבא שלי. במשך שנים צפיתי איך הניסיונות של אבא שלי לצאת לעבוד בדימונה נפלו בגלל מילה שלך, עוד טרם הפך לאסיר משוחרר על לא עוול בכפו. שנים צפיתי מהצד איך אבא נשבר מעורכי דין שנשברים בעצמם אל מול המערכת ההזויה הזו ודוחקים אותו להודות במעשים שלא ביצע... לא ידעתי שאפשר לראות את השקר בעיניים של אדם בצורה כזו גלויה... אגב, אני גם לא אשכח את ביקורי יום שלישי אצל אבא במקום הארור הזה, ובטוח שלא אשכח איך גם שם הדמות שלך תפסה מקום משמעותי באיזה סוהר יתייחס אליי יפה וייתן לבקר. הגיע הזמן שיצא צדק".

ביטון בת ה-23 שימשה כמורה חיילת וכמפקדת מחוז למורות חיילות. במסגרת תפקידה היא אף נבחרה להיות קצינת חינוך מצטיינת לפני כשנתיים.

הילור ביטון
הילור ביטון | צילום: מקומון דימונה