גל (חזקיהו) טננבאום (30), שנעצר השבוע בגין איומים על אשת התקשורת מעיין אדם, שוחרר בערבות לבית הוריו ברמת השרון, שם ישהה במעצר בית מלא. במקביל הוריד טננבאום את הסרטונים המאיימים והתנצל על מעשיו.

כזכור, מעיין אדם חשפה תלונות של נשים על הטרדות מיניות של טננבאום, ובתגובה הוא פרסם סרטון ובו הוא מאיים שיעשה עליה טקס "פולסא דנורא". השבוע הגישה לשכת התביעות במשטרת מרחב השרון כתב אישום נגד טננבאום לבית משפט השלום בנתניה.

בדיון שנערך היום (ד') החליטה השופטת אופיר כתבי-ריבלין, כאמור, לשחררו. כמו כן עליו נאסר עליו לעשות שימוש באינטרנט עד לסיום המשפט או ליצור קשר ישיר או עקיף עם אדם. במהלך הדיון ציינה התובעת המשטרתית כי נגד טננבאום עומדים שלושה כתבי אישום בגין עבירות דומות ושנגזר עליו עונש מאסר בפועל עליו טננבאום הגיש ערעור, וכי למרות זאת הוא ממשיך לבצע עבירות. היא ציינה כי איומיו של הנאשם נמצאים ברמת הסתברות גבוהה לביצוע.

"אמרתי את הדברים בעידנא דריתחא"

פרקליטתו, עו"ד סוזי עוזסיני-ארניה, טענה כי הצהרה על ביצוע פולסה דנורא הוא על תקן תפילה אישית של אדם שמתבצעת בינו ובין בורא עולם ללא כונה לפגוע במתלוננת. היא טענה כי הנאשם לוקח אחריות על מעשיו, וכן כי "לא הייתה לו שום כוונה להוציא לפועל את טקס הפולסא דנורא". לטענתה, לא היה מדובר באיום ברצח אלא רק ב"ייחול למשהו שלא יקרה".

אימו של טננבאום הסכימה להשגיח על בנה במעצר בית ולמנוע ממנו כל גישה לאינטרנט, וכך גם בן דודו. טננבאום עצמו אמר לשופטת כי הוא מתנצל על מעשיו. "הסרטון שעשיתי היה טעות גמורה. אני מחקתי אותו ורציתי למחוק עוד סרטונים אך ישר נעצרתי", אמר, "אני רוצה להשתקם ולהמשיך את הטיפול במרכז אלימות, אני רוצה להיות אדם נורמטיבי". עוד הוא הוסיף כי "ההורים שלי ייקחו את הטלפונים וימחקו הכול. אני לא רוצה יותר קשר לדברים האלה. אמרתי את הדברים בעידנא דריתחא. אני בן אדם טוב".