חתן וכלה במיטה - דילמות חתונה (צילום: Nikolay Suslov, Istock)
תן לי רק כמה דקות להוציא את הסיכות מהשיער | צילום: Nikolay Suslov, Istock

 מאחר שאת כבר מתכננת אותה מגיל ארבע, את בטח חושבת שאת יודעת כבר הכל על איך תראה החתונה שלך. ובכן, זה לא בדיוק נכון. את עתידה להיתקל בהרבה דילמות בזמן ההכנות, ותתפלאי לגלות כמה הכרעות מהותיות עוד מחכות לך. בשביל זה אנחנו כאן, לעזור לך עם השאלות הכי קשות והבחירות הבלתי אפשריות של היום הגדול.

להתחתן ברבנות - כן או לא?

למה כן: כי אנחנו מכבדים את המסורת היהודית עתיקת השנים, וגם את סבא שמעון שיקרע קרע בדש הבגד ויאמר עלינו קדיש אם לא נתחתן כדת משה וישראל.
למה לא: כי אנחנו לא דתיים, סולדים ממוסד הרבנות המושחת ופוחדים שחס וחלילה עוד יכריחו אותנו יום אחד לזרוק זה על זו נעליים, אם נרצה גט. שלא לדבר על ישראלים שעלו בשנות ה-90 מברה"מ לשעבר, שיעברו מסכת של ייסורים עד שהרבנות תסכים לחתן אותם, אם בכלל.
וברצינות: מדינת ישראל הנאורה לא מכירה בנישואים שנעשים בתחומי המדינה שלא בסמכות הרבנות, עובדה שמקשה למדי על זוגות רבים שלא מעוניינים, מסיבות רבות, לערוך חופה וקידושין כדת וכדין. כדי להחליט, חשוב שתחשבו בכנות מה המשמעות של הטקס עבורכם ועבור המשפחה שלכם, ותנסו לבחור את האופציה שהכי מדברת אליכם, אל הטעם שלכם והאופי שלכם. אם אתם בוחרים בטקס הרבני, מומלץ לפנות זמן לפני החתונה וללמוד את חלקי הטקס, את הטקסטים הנאמרים בו ואת משמעותם. אחרי הכל, הכתובה בארמית וחבל שתעבירו את החלק הכי חשוב בחתונה שלכם בלי להבין אף מילה.

אמצע שבוע או חמישי?

למה אמצע שבוע: כי כמה שיש פחות פקקים, ככה המחיר נמוך יותר.
למה חמישי: כי מי רוצה שהחתונה שלו תסתיים ב-23:00?
וברצינות
: המחירים הנמוכים של אירועי אמצע השבוע באמת מהווים שיקול חשוב עבור זוגות שרוצים לחסוך. מצד שני, אי אפשר להתעלם מהעובדה שלמחרת יש יום עבודה, ושחוץ מהמשפחה והחברה הכי טובה שלך, כולם צריכים לקום למחרת בבוקר בלי כאב ראש.

לחזור הביתה או לקחת חדר במלון?

למה מלון: כי זה אמור להיות הערב הכי רומנטי בחיים שלנו, ואין שום סיבה שנעביר אותו על המצעים הישנים שלנו עם כדוריות הבד ולא נתעורר בבוקר לנוף ים כחול וגדול.
למה בית
: כי זה אמור להיות הערב הכי רומנטי בחיים שלנו, ואין שום סיבה שנעביר אותו עם כל עם ישראל בתור לארוחת בוקר.
וברצינות: כל זוג בוחר איפה להשקיע את הכסף, וזוגות רבים המבקשים לחסוך מוותרים על ליל הכלולות. במילא הולכים לישון מאוחר וזה גם נורא יקר. אולי במקום להיאחז בחלומות רומנטיים, מוטב שתתחילו את החיים המשותפים האמיתיים שלכם ביחד בבית שלכם - האמיתי.

מוזיקה מזרחית בריקודים - כן או לא?

בחורה יפה רוקדת בחתונה - דילמות חתונה (צילום: אורית ליטמנוביץ)
מנפגעות מושיק עפיה. שמייח | צילום: אורית ליטמנוביץ

 למה כן: כי רק מזרחית עושה שמח. נקודה.
למה לא: כי אנחנו לא מזרחיים, וכי אנחנו לא אוהבים מוסיקה מזרחית. וערס כל מי שאומר שרק מוזיקה מזרחית עושה שמח.
וברצינות: מתברר שגם אם אתם בכלל לא בקטע של סלסולים ומשוכנעים שגם האורחים שלכם לא, בכל זאת קובי פרץ אחד מרים את המסיבה שלכם לגבהים שלא תיארתם. אז אתם יכולים להיאבק בזה אבל אתם יכולים גם לשחרר ולתת לתקליטן לשים כמה שירים מקפיצים במזרחית, ולנסות לשכוח את המראה הקשה של הדודה המפזזת. עוד אופציה היא לבקש מהדי.ג'יי ללכת על מוזיקה בסגנון מרוקאי, צועני או כל דבר אחר שעושה שמח ומקפיץ גם את הדודות.   

סקס בלילה הראשון - כן או לא?

למה כן: כי כרגע קשרנו את חיינו לנצח ואנחנו לא יכולות לחכות להביע את אהבתנו בין הסדינים.
למה לא: כי בארבע בבוקר, אחרי חמש שעות על הרגליים, ואינספור שעות של היי מטורף ואנרגיות חיוביות, אין דבר בעולם שישכנע אותנו לעשות סקס.
 וברצינות: כנראה שרוב הזוגות לא עושים את זה בליל החתונה, אבל לא מודים שלא עשו. בינינו, ובניגוד אולי למה שדמיינתם, השעה האחרונה של החתונה שלכם היא לא כזו רומנטית. צריך לתת צ'קים לכל מיני אנשים, האחות שלך לא מוצאת את הסנדלים שהיא זרקה איפשהו, הקייטרינג כבר מעמיסים את השולחנות והכל נראה שומם וריק. אתם עוד צריכים להתקלח ולך יש עוד את כל הסיכות בשיער להוריד. נראה לך שהוא יהיה ער כשתסיימי?

כסף חתונה - דילמות חתונה (צילום: Jason Hipp, Istock)
אני גמורה מעייפות. מצד שני, אני חייבת לבדוק כמה דודה זושה נתנה | צילום: Jason Hipp, Istock
 
ספירת צ'קים - בלילה או למחרת?

למה בלילה: כי הסקרנות הורגת אתכם, ואת פשוט חייבת לדעת כמה השאיר הדוד המיליונר וכמה השאירה האקסית שהוא התעקש להזמין.
למה למחרת: עיינו ערך סקס בליל הכלולות.
וברצינות: חשוב לא לדחות את משימת ספירת הצ'קים, כיוון שככל שהיא אולי נראית מפתה בהתחלה, היא הופכת מהר מאד למאוסה ומטרידה מאוד. כדאי להתיישב עם חיזוק של בן משפחה קרוב ובצורה מסודרת למיין ולהפריד בין הברכות, הצ'קים, הכסף המזומן והמעטפות. אם לערוך רשימה שבה כתוב מי הביא כמה נראה לך היום כמו מעשה נוראי, חכי ותראי שאחרי יומיים, כשדודה חנה מתקשרת ונשמעת פגועה שלא התקשרת להגיד תודה, המידע הזה נראה לך פתאום נורא נחוץ.

>> ומה עם שמלה: להישאר עם אחת או להחליף כמה פעמים בערב?