חלק מהנשים לא יכולות לשאת את זה, חלק אחר נהנה מזה מאוד; חלק חושבות שזה מבזה, אחרות מסתכלות על הכניסה האחורית כעוד דרך להתנסות בחוויה חושנית עם בני זוגן ועל דבר אחד קשה להתווכח: בשנים האחרונות המין האנאלי חדר עמוק (חה חה) למיינסטרים. אז מה צריך לדעת לפני שנכנסים באין כניסה? הנה שמונה דברים בסיסיים.

מין אנאלי (צילום: Fuse, GettyImages IL)
אין מה לפחד, בתנאי שמתכוננים כמו שצריך | צילום: Fuse, GettyImages IL

1. זה לא אמור לכאוב

נכון, בהתחלה התחושה אולי מוזרה קצת, אבל זו הזדמנות מצוינת לשוב ולהזכיר שלעולם - לעולם! - את לא צריכה לעשות משהו שלא נעים לך רק כדי לרצות מישהו אחר.

2. צריך לעשות הכנות

מעבר להכנה הנפשית ולקריאת המדריך שלנו בעיון, יש הכנות ארציות יותר; מומלץ מאוד שתבקרי בשירותים למטרות מספר 2 לפני הניסיון. המהדרות גם מוסיפות חוקן קטן, כדי לוודא שהאזור נקי למשעי. את יכולה לקנות בקבוקוני חוקן קטנים בכל בית מרקחת, או פשוט לשטוף היטב עם זרם מים חזק. 

3. אל תתקמצני על חומר סיכה

למתחילות, מומלץ להיעזר בחומר סיכה על בסיס סיליקון שאולי מלכלך טיפה מחומר על בסיס מים אבל מסכך הרבה יותר. אחרי שתשתפשפי קצת, אפשר לעבור לחומר על בסיס מים, אבל בכל מקרה - בניגוד לנרתיק, שברוב המקרים מסכך את עצמו, בפי הטבעת אין מספיק סיכוך טבעי וכדאי לעזור לו עם חומרים ייעודיים.

מין אנאלי (צילום: Photodisc, GettyImages IL)
חוויה שונה | צילום: Photodisc, GettyImages IL
 

4. תתחילו בקטן

לפני הדבר האמיתי, כדאי לתרגל קצת את התחושה עם האצבעות - שלך או של בן הזוג. ההרחבה האטית תעזור לחדירה האמיתית להיות חלקה יותר, ותרגיל את האזור לתחושה החדשה בהדרגה.  

5. בחרי בתנוחה הנכונה

לפחות בהתחלה, כדאי שתשכבי על הבטן או על הצד. אחרי שתרגישי יותר בנוח ותצברי ניסיון, אפשר לעבור לדוגי, לישיבה על הפרטנר ולכל תנוחה שתאפשר חדירה עמוקה ואינטנסיבית יותר. 

6. אל תיבהלי אם זה לא מצליח

קודם כל: באמת שלא חייבים. אבל אם את בעניין, והפעמים הראשונות לא מצליחות, זה ממש לא אומר שלעולם לא תוכלי ליהנות ממין אנאלי - זה פשוט אומר שאולי את צריכה יותר זמן.

תחת של כלב (צילום: WilleeCole, GettyImages IL)
לא הצלחתם הפעם? לא נורא | צילום: WilleeCole, GettyImages IL
 

7. קחי בחשבון שמדובר בחוויה שונה

גם אם את פעילה מינית כבר שנים, החוויה של חדירה אנאלית נוטה להיות עמוקה ואינטימית יותר מחדירה רגילה, כך שאם את מוצאת את עצמך בסערת רגשות או אפילו מזילה דמעות (שוב - לא של כאב, זוכרת?) - זה בסדר גמור. 

8. תתכונני לבלגן

לפחות בפעמים הראשונות, עד שהגוף מתרגל, כדי לפרוש מגבת על המיטה - רוב הסיכויים שלא ייצא שום דבר שלא אמור לצאת במהלך האקט, אבל בשביל השקט הנפשי שלך (שחשוב מאוד לתהליך) כדאי שתהיי רגועה ומוגנת מפני פאדיחות. 

>> קחי את עצמך בידיים: 12 סיבות לאונן בקביעות