לייסי גרין, וידאו-בלוגרית ופעילה פמיניסטית, מאסה באפרוריותו של ה"תחום האפור" - כל אותם מקרים שבהם לחלק מהאנשים ברור לחלוטין כי מדובר במין כפייה, ולחלקם הלגיטימי פחות נראה כי מדובר ב"ניסיונות שכנוע". כדי להבהיר אחת ולתמיד מתי כן זה כן, היא צילמה סרטון קצר, שבו היא מדברת בפתיחות על דקויות ההסכמה. 

"אתם יודעים מה ממש מדליק אותי?", שואלת גרין בפתח הסרטון, ומיד עונה: "כשאני נמשכת למישהו, ויש מתח מיני, ואז הוא מתכופף אליי ושואל אם הוא יכול לנשק אותי. למה זה סקסי? כי זה מראה שהוא מכבד אותי, ושיש פה תקשורת מינית בסיסית. וכשאין כזו - זה אונס. אנשים חושבים שאונס זה רק שימוש בכוח, אבל גם שימוש במניפולציה, אלכוהול, שכנועים - זה לא פחות אונס. 

"זה לא רומנטי להציק ולשכנע, זו לא הסכמה. גבר צריך לשאול - גם תוך כדי המגע המיני! - אם את נהנית, אם משהו מציק לך, לשים לב לשפת הגוף שלך. את לא צריכה לצעוק 'לא!' או להתנגד פיזית. גם אם את רק נראית כאילו לא נוח לך, זו אחריות של הפרטנר לוודא שאת בסדר, ולהפסיק אם את לא. 

זה שמישהי לא אומרת 'לא' ממש לא אומר שהיא אומרת 'כן'

"משפטים כמו: 'נו, חשבתי שאת בקטע שלי', 'תעשי את זה בשבילי', 'מה הקטע? כבר עשינו את זה פעם!' - אלו לא משפטים לגיטימיים. אף אחד לא חייב שום לאף אחד. זה שעשית משהו פעם, או שהוא הזמין אותך לארוחת ערב או אפילו זה שאת כבר עירומה - ממש לא אומר שאת חייבת להמשיך ולעשות דברים שאת לא רוצה לעשות. 

"גבר אמור להרגיש ולהבין מתי הפרטנרית שלו רוצה שהוא ימשיך. בקול שלה, בתנועות שלה, במילים מפורשות - היא צריכה להביע הסכמה כדי שזה יהיה לגיטימי שימשיך, וגם לשכב קפואה ולא להגיב זה בדיוק כמו להתנגד. זה שמישהי לא אומרת 'לא' ממש לא אומר שהיא אומרת 'כן'. 

"ואחרי שהבהרנו את כל זה, חשוב להבין שיש מצבים שבהם גם 'כן' מפורש הוא ממש לא 'כן' קביל. כששיכורים, למשל - כן, גם אם שני הצדדים שתו - ההסכמה לא תופסת. הכלל פשוט - אם מישהי שיכורה מכדי לנהוג ברכב, היא שיכורה מכדי לנהוג בגוף שלה. גם כשמדובר בקטינים, ההסכמה אולי מפורשת, אבל ממש לא תופסת. אותו דבר במקרה של יחסי מרות - ולא משנה אם מדובר במורה, בוס, רופא או אפילו סלבריטי - מי שמסכים לקיים איתם יחסי מין לא תמיד מסכים מהסיבות הנכונות, וזו אחריות שלהם לא לנצל את הכוח שלהם כדי לקבל משהו שלא היו מקבלים בדרך אחרת. 

"כל הדברים האלו חייבים להפוך לנורמה, וזה בידיים שלנו. תפיצו את המסר - שלא יהיה בלבול, שאנשים יבינו שלא להגיד לא זה ממש לא להגיד כן". 

>> תקשיב לנו הנשים: אתה באמת צריך להגיד תודה שאתה גבר