לכאורה, הצירוף "ערפדים לוהטים" הוא אוקסימורון, שכן כולנו יודעות שערפדים הם אנשים קרירים. ככה זה כשהלב לא פועם והדם לא זורם בעורקים. ועדיין, דמויות הערפדים הגבריות שצצו על מסך הטלוויזיה והקולנוע שלנו בשנים האחרונות בהחלט ראויות לציון, ולו רק בגלל הסקס אפיל המפיל, העיניים (והשיניים) החודרות, המסתורין והיכולת להישאר צעירים לנצח.

לכבוד שובה של "דם אמיתי" לעונה שלישית בארה"ב וצאת הסרט "דמדומים 3: ליקוי חמה" ברביעי הקרוב, קיבצנו את עשרת הערפדים שהיינו מוכנות לחשוף עבורם צוואר - ועוד אחד שלא יכולנו להשאיר בחוץ.

דמדומים -אדוארד (צילום: האתר הרשמי)
ערפד עם שיער פרוע וים מעריצות. אדוארד מ"דמדומים" | צילום: האתר הרשמי

 אדוארד קאלן, "דמדומים"

מציאות נושכת: גם אם כבר חציתן את גיל שש עשרה, אין סיכוי שלא שמעתן עדיין על רוברט פטינסון, שמגלם את הצלע הגברית בסיפור האהבה הבלתי אפשרי של אדוארד ובלה. הוא ערפד, היא אנושית, הוא נוצץ באור יום, היא לא מסתדרת עם המשפחה שלו, יאדה יאדה. אם את בעניין של שיער פרוע ומאבק עם מיליוני מעריצות צווחניות על ליבו של הבחור, תפסי יתד ולכי על זה.
לחיות איתו לנצח? אם תיקחי בחשבון שהקריירה שלו תסתיים בגיל 30 ואת תיאלצי לפרנס את שניכם.

אנג'ל, "באפי קוטלת הערפדים"

מציאות נושכת: האבטיפוס של ערפדים כמו אדוארד וביל מ"דם אמיתי"  – מהורהר, מסתורי, מיוסר, ועם מלתחה שמורכבת בעיקר מפריטים כהים. עוד לפני שהכיר את התיכוניסטית הבלונדינית אנג'ל היה חרא של בן אדם, והפך להיות ערפד מרושע עוד יותר. קללה צוענית החזירה לו את הנשמה אבל לא את שמחת החיים, מה שהפך אותו ליצור זעפן וממורמר, אם כי, עדיין די לוהט.
לחיות איתו לנצח? הדבר היחיד שיגרום לאנג'ל לאבד את הנשמה ולהפוך שוב לילד רע וסקסי היא לבצע בו את זממך. טוב, אם אין ברירה, אז אין ברירה.

באפי (צילום: האתר הרשמי)
מהורהר, מסתורי ומיוסר אנג'ל מ"באפי" (הכהה מימין בשבילך) | צילום: האתר הרשמי

ספייק, "באפי קוטלת הערפדים"

מציאות נושכת: כמו אנג'ל, רק בלי ייסורים מיותרים ועם מבטא בריטי הורס. ספייק הוא הבחור שאת לא יכולה להביא הביתה לאימא שלך – ולא רק בגלל שהוא ינשנש אותה למנה ראשונה. מעיל עור, שיער מחומצן ומבחר קללות במבטא קוקני הופכים אותו לגבר הכי לוהט בבית הקברות. אה, והמאבק התמידי בינו לבין אנג'ל? הכי פורנו רך.
לחיות איתו לנצח? אז וודאי אשא לבטח אותו לבעלי, ונחיה כמו בעל ואישה.

באפי (צילום: האתר הרשמי)
הבחור שאת לא יכולה להביא הביתה לאימא שלך. ספייק מ"באפי" | צילום: האתר הרשמי

 ביל קומפטון, "דם אמיתי"

מציאות נושכת: אם המבטא הבריטי של ספייק עושה לך את זה, חכי עד שתשמעי את מיסטר קומפטון מצחצח את שפתו וניביו באנגלית דרומית מתגלגלת. "דם אמיתי" היא כל מה ש"באפי" לא יכלה להיות – כלומר, בעירום מלא. ישנם מעט מאוד דברים מחרמנים יותר מאשר סצנות הסקס של סוקי וביל, והעובדה שאנה פקווין המעצבנת ננשכת שוב ושוב במהלכן רק מוסיפה להן אפיל.
לחיות איתו לנצח? לביל, כמו לכל ווייט טראש חי ונושם, יש פתיל קצר מדי והוא נוטה להתפרצויות זעם והיעלמויות על ימין ועל שמאל. אם הוא לא ילמד להתנהג, תראי לו את הדלת. או את הצלב.

דם אמיתי - ביל (צילום: האתר הרשמי)
ערפד עם פתיל קצר מדי אבל יופי של מבטא. ביל מ"דם אמיתי" | צילום: האתר הרשמי

 אריק נורת'מן, "דם אמיתי"

מציאות נושכת: אריק התחיל בתור דמות די שולית אך מסקרנת בעונה הראשונה, והלך ותפס נוכחות לקראת סופה. אחרי שנפטר מרעמת השיער סטייל פאביו גילינו שמדובר בקונטרה לא רעה בכלל לביל הדביל, ושזמן המסך שלו – רצוי בעירום, כמובן – משדרג פלאים כל פרק.
לחיות איתו לנצח? לא בטוח. יש שם איזה סיפור מוזר עם פאם הזאת, שמתפקדת על בסיס עוזרת אישית אבל יכולה להיות אימא שלו. שלא לדבר על היחסים הביזאריים עם מי שהפך אותו לערפד. בקיצור, אנחנו מעדיפות לא להכניס צוואר בריא למיטה חולה.

דם אמיתי - אריק (צילום: האתר הרשמי)
הבאד בוי הבלונדיני. ויקינג בעברו המאוד מאוד רחוק | צילום: האתר הרשמי

דם אמיתי - אריק (צילום: האתר הרשמי)
אריק הערפד מפרסם את משקה הדגל של הסדרה: טרו בלאד | צילום: האתר הרשמי

דיימון, "יומני הערפד"

מציאות נושכת: ב"אבודים" הוא לא שרד את העונה הראשונה (וגם לא את רשימת עשרת הגברים הלוהטים על האי), אבל ב"יומני הערפד", איאן סומרהולדר חוזר מן המתים ומקפיץ לנו את הדופק. זה לא רק שהוא יפה שאפשר למות (ולקום לתחייה), אלא גם שהדמות שלו, האח המרושע דיימון, היא מסוג הערפדים הסוררים שהיינו מוכנות להכניס לג'קוזי עם מים קדושים ולאלף מחדש.
לחיות איתו לנצח? קחי מספר.

דיימון מ"יומני הערפד" (צילום: האתר הרשמי)
"מסוג הערפדים הסוררים שהיינו מוכנות להכניס למים קדושים. דיימון מ"יומני הערפד | צילום: האתר הרשמי

 לואי, "ראיון עם הערפד"

מציאות נושכת: אחד התפקידים של בראד פיט, שהותירו מיליוני צופות ברחבי העולם פעורות פה ומתוחות צוואר. לואי, הערפד המיוסר עם השיער הגולש ועיני התכלת הרכות, הוא אחד הערפדים היפים ביותר שיצא לנו לפגוש על המסך. חבל רק שהוא נאלץ להתנשק עם קירסטן דאנסט בת ה-12. לא בגלל שהיא קטינה, פשוט בגלל שהיא, טוב, קירסטן דאנסט.
לחיות איתו לנצח? ולהסתבך עם אנג'לינה? היא מפחידה אותנו יותר מכל יצור לילה.

ראיון עם ערפד - בראד פיט (צילום: האתר הרשמי)
אחד הערפדים היפים ביותר שיצא לנו לפגוש על המסך. בראד פיט, אלא מה? | צילום: האתר הרשמי

ראיון עם ערפד - לסט (צילום: האתר הרשמי)
לסטאט המחומצן. רשע, אבל גם מסכן | צילום: האתר הרשמי

לסטאט, "ראיון עם הערפד"

מציאות נושכת: הנוכחות המכשפת של בראד פיט בסרט גרמה לנו לשכוח שלצידו שיחקו עוד כמה גברים לוהטים – כריסטיאן סלייטר, אנטוניו בנדראס וטום קרוז, למשל. הרבה לפני שהוא הפך לחייזר מפזז ומתלהב וכלא את קייטי במרתף שלו, טום קרוז היה אשכרה גבר שנשים נמשכו אליו. הקטע ההומו-אירוטי ב"ראיון עם הערפד" בין לסטאט, המאוהב נואשות בלואי, גורם לנו להזדהות עם הערפד הבלונדיני המסכן. וגם עם ג'ניפר אניסטון.
לחיות איתו לנצח? כבר תרמנו דם במשרד, תודה.

 ראיון עם ערפד - בראד וטום (צילום: האתר הרשמי)
לואי ולסטאט. מתח מיני גברי במיטבו | צילום: האתר הרשמי

הרוזן דרקולה, "דרקולה"

מציאות נושכת: את דרקולה המיתי גילמו המון שחקנים, אבל אף אחד לא תפס את דמותו מלאת התשוקה ומעוררת האימה של הרוזן המסתורי כמו גארי אולדמן. בין אם הוא מנסה לפתות את וינונה ריידר הבתולה הנאווה, או את אהובה קיאנו ריבס, אנחנו כבר לגמרי שבויות בקסמו.
לחיות איתו לנצח?
תכלס, לא היית מוותרת על כמה מנות דם בשביל תואר אצולה?

דרקולה - גארי אולדמן (צילום: האתר הרשמי)
דמות מלאת תשוקה ומעוררת אימה. גארי אולדמן ב"דרקולה" | צילום: האתר הרשמי

ליאו, "חצויה"

מציאות נושכת: לאמריקניות יש את רוברט פטינסון, לנו יש את יון תומרקין. מה זה אומר? שלקחו את הבחור עם הבייביפייס מ"האי", הלבישו לו מעיל עור, הדביקו לו ניבים ופרעו לו את השיער. עכשיו מנסים למכור לנו אותו בתור ילד רע, ואנחנו בכלל מעדיפות את ידידיה ויטל.
לחיות איתו לנצח? אם לא אכפת לך למצוא את עצמך בגיל 75 עם בעל שנראה כמו יון תומרקין ומתנהג כמו יגאל תומרקין.

חצויה יון תומרקין  (צילום: האתר הרשמי)
לאמריקניות יש את רוברט פטינסון, לנו יש את יון תומרקין. ליאו מ"חצויה" | צילום: האתר הרשמי

מר סופר, "רחוב סומסום"

מציאות נושכת: טוב, אז זאת לא באמת עשירייה. אבל מי סופר? הוא, מסתבר. הבחור אמנם איבד את תואר האצולה שלו בגרסה העברית והפך מרוזן ל"מר", אבל היי, הוא עדיין בובה של ערפד.
לחיות איתו לנצח? אימא שלך תמיד רצתה שתמצאי מישהו עם מקצוע ריאלי. רק חבל שהוא לא סופר אותך.

רחוב סומסום - מר סופר (צילום: האתר הרשמי)
בובה של ערפד. מר סופר מ"רחוב סומסום" | צילום: האתר הרשמי
>> הנה גבר שזוכה למצעד משלו: ג'וני דפ חגג 47 קיצים, ולנו יש צרור ברכות מריירות