יתרונותיו של הגבר הגבוה ברורים מאליהם: הוא תמיד יגרום לך להרגיש קטנה (ורזה) כשהוא יעטוף אותך בתוך חיבוק דב, הוא מגיע למדף העליון בארון כדי להוריד לך את בגדי החורף ואין שום מניעה לנעול לידו עקבי ענק. אבל אל לנו לזלזל בגברים הנמוכים שקרובים יותר לדשא מאשר לתקרה. הם לא ישימו לב, למשל, כשלא תצבעי שורשים, הם לא ידפקו את הראש בנברשת ויאבדו את ההכרה בזמן סקס פרוע ולרוב הם מפצים על המחסור בסנטמיטרים בגובה באיברי גוף אחרים (או כך לפחות קראנו בנשיונל ג'יאוגרפיק). אנחנו בדעה שהגובה לא קובע, וכדי להוכיח זאת, אספנו את עשרת הגברים השווים ביותר מתחת למטר שבעים (מצטערות טום קרוז, ויתרת על התואר עם הצטרפותך לכנסיית החייזרים).

אירוע גיבוש האלופה 3 - עפר שכטר
הפוסטר בוי של הגברים הנמוכים. עפר שכטר | צילום: אורי אליהו

עפר שכטר

מטראז': 1.65 מטר.
על הגובה
: הנמוכים חייבים לשכטר חוב גדול – כאחד שמצליח להתברג למקומות הראשונים בכל מצעד גברים לוהטים, שכטר הוא בהחלט אחד השגרירים החשובים של הז'אנר. העיניים הכחולות החודרות, הגוף החטוב והישבן שהוא מקפיד לחשוף מדי פעם מזכירים לנו שוב ושוב עד כמה עקבים זה אוברייטד.
לא הגיע לקרסוליו: ציון ברוך.

אל פצ'ינו

מטראז': 1.70 מטר.
על הגובה
: הוא אמנם כבר בן שבעים, אבל אל פצ'ינו הוא עדיין אחד הגברים הלוהטים בתבל. קשה לשכוח אותו בתור מייקל קורליאונה ב"הסנדק" או פרנק סלייד ב"ניחוח אישה", והוא כזה שחקן ענק, שקל לנו מאוד לטעות ולחשוב שהוא מתנשא לגובה של מטר ותשעים לפחות.
לא הגיע לקרסולי
ו: טום קרוז.

וינונה ריידר ואל פצ'ינו
חזק בסנדק, עדין בניחוח אישה. אל פצ'ינו מתגמל על הגובה | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

 בן סטילר

מטראז': 1.69 מטר.
על הגובה
: כבר ב"מציאות נושכת", בין התעלפות אחת מאית'ן הוק למשנתה, שמנו לב ליהודי החנון הנוירוטי עם העיניים הכחולות. סטילר מפצה על הגובה שלו בשילוב קטלני של הומור, כישרון וסקס אפיל (מי לא נשפכה מצחוק ב"רעם טרופי"?), ולא בכדי הוא נבחר לגלם את זולנדר היפיוף - מבט הפלטינום הזה הוא כל מה שאנחנו צריכות בשביל להאמין לו שבמקור הוא בכלל דוגמן על.
לא הגיע לקרסוליו
: מייקל ג'יי פוקס.

בן סטילר
הומור בשילוב של סקס אפיל. בן סטילר | צילום: Carlos Alvarez, GettyImages IL

יובל סמו

מטראז': 1.66 מטר.
על הגובה
: סמו הוא עוד דוגמה טובה לדרך שבה הומור קורע יכול להפוך גם את הגמד שבחבורה לגבר הכי לוהט בסביבה. בין אם הוא נכנס לתפקיד סולומוניקו או לנעליים הנוצצות של און פרלין, סמו הוא בדיוק הפרוזאק שהיינו לוקחות כדי להתעודד בסוף יום קשה.
לא הגיע לקרסוליו
: גורי אלפי.

אין תמונה
עושה לנו את זה גם בפרסומת לנייר טואלט. יובל סמו מפיל מהרגליים | צילום: none

דן מנו

מטראז': 1.73 מטר.
על הגובה: תגידו שהוא תחמן, נחש, או פשוט תגידו שהוא עו"ד – הכל נכון. אבל משהו בניצוץ הממזרי בעיניו של מנו גורם לנו ללכת אחריו עם האש במים, משל היינו משה, מלצר, חולון. האמת שהוא חורג בתנאי הקבלה שלנו (ב-3 סנטימטר), אבל לא יכולנו להתעלם ממנו ברשימה הזאת. הקונדסאות הילדותית והמוח המפולפל עשו את זה לויקה פינקלשטיין, עשו את זה לשרון רפאלי, ולא משנה כמה יכחיש, הם עושים את זה בריבוע גם לעידן קפון. עזוב אותך מקוריצות, מנו, לנו יש אחלה פולקעס בשבילך.

לא הגיע לקרסוליו: איתי תורג'מן.

אין תמונה
גם לוויקה פינקלשטיין לא מפריע שהיא גבוהה ממנו בחצי ראש. דן מנו | צילום: none

בונו

מטראז': 1.69מטר.
על הגובה
: אם נניח בצד לרגע את כל הצדקנות והאלטרואיזם שבונו אימץ לעצמו בשנים האחרונות (כי בואי נודה בזה, רעב עולמי זה לא ממש טרן און), מדובר בפצצת סקס וכריזמה שרק הולכת משתבחת עם השנים. אפילו עדן הראל קיבלה ממנו חתיכת נשיקה שערערה אותה עד כדי כך, שהיא הלכה והתחתנה עם עודד מנשה.
לא הגיע לקרסוליו
: פול סיימון.

יו 2 U2 בונו
כל כך הרבה גבריות עטופה ב-169 סנטימטר. בונו מציל אותנו מאבדון | צילום: Alexandra Wyman, GettyImages IL

דומיניק מונהאן

מטראז': 1.70 מטר.
על הגובה:
מה עוד אפשר לומר על ההוביט המתוק הזה שלא אמרנו כבר ברשימת הגברים הלוהטים של "אבודים"? הגובה של מונהאן לא הפריע ללהק אותו לתפקיד הסולן הסקסי צ'ארלי, וגם לא לתפקיד המדען המסתורי סיימון קמפוס ב"פלאש פורוורד". כולנו תקווה שנמשיך לראות אותו בתפקידים לוהטים לא פחות בעתיד, ויפה שעה אחת קודם.
לא הגיע לקרסוליו
: אלייז'ה ווד.

אין תמונה
גם הוביט, גם סולן וגם מדען. קבלו את דומיניק מונהאן | צילום: none

ג'ון סטיוארט

מטראז': 1.68 מטר.
על הגובה
: סטיוארט, שבכלל נולד בשם לייבוביץ', הוא בדיוק הגוד ג'ואיש בוי שאימא שלך תגיד עליו: "אז מה אם הוא נמוך, תראי כמה כסף הוא עושה". והיא צודקת, כמובן, כי בסוף היום כל מה שחשוב בגבר הלוהט שלצידך זה לא הגובה, אלא עד כמה העיניים שלו כחולות, עד כמה השיער שלו כסוף ועד כמה הכסף שלו ירוק. טוב נו, גם ההומור הליברלי החד כתער של סטיוארט לא בדיוק מותיר אותנו אדישות.
לא הגיע לקרסוליו: סת' גרין.

אין תמונה
יהודי מבית טוב שעושה בוחטות. ג'ון סטיוארט | צילום: none

הראל סקעת

מטראז': 1.70 מטר.
על הגובה: יבושו וייכלמו להם אנטישמי העולם, שלא השכילו לראות איזה ממתק קטן וחמוד הוא סקעת שלנו והעניקו לו רק את המקום ה-14 באירוויזיון השנה. אז נכון, הוא עודנו ילד, אבל החיבה שלנו לגומות החן של עלם החמודות הזה היא ממש לא חידה.
לא הגיע לקרסוליו: אושרי כהן.

הראל סקעת פפראצי בים
בושו לכם, אנטישמיים! הראל סקעת יוצא מהים | צילום: פאפא סוכנות צילום

ניקולא סרקוזי

מטראז': 1.65מטר.
על הגובה: למרות שהצליח לתפוס את אחת הנשים היפות בעולם, לסרקוזי, כך מספרים, יש עדיין אישוז עם הגובה, והוא נוהג לנעול עקבים וממעט להסתובב בקרבת אנשים הגבוהים ממנו. זה לא מפריע לו להישיר מבט נוקב היישר למחשוף של בר רפאלי, שבמקרה ממש ממוקם לו בדיוק בגובה העיניים. או כמו שאומר פתגם צרפתי עתיק: לא חשוב מה אורך הבגט, חשוב על איזה צד מרוחה החמאה.
לא הגיע לקרסוליו: נפוליאון בונפרטה.

קלוז אפ של ניקולא סרקוזי
הוא עושה לנו את זה בעיקר כי הוא הצליח לתפוס אחת כמו קרלה ברוני. סרקוזי | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL

קרלה ברוני בשמלה סגולה עם סרקוזי
אז מה אם היא יותר גבוהה ממנו גם כשהוא עומד על קצות האצבעות? | צילום: Julien M. Hekimian, GettyImages IL
>> והנה כמה גברים עם סקס אפיל מפתיע: מאלירז שדה ועד אביתר בנאי