עבור רוב הנשים ימי הווסת הם מחוץ לתחום בכל מה שנוגע לסקס ומגע מיני, ואנחנו לגמרי יכולות להבין למה. סקס בזמן ווסת יכול להיות מבולגן ומלוכלך ולא לכולנו מתחשק להתמודד עם סדינים מרוחים בדם או אפילו להתפשט מול בן או בת הזוג דווקא בימים הכי פחות סקסיים של החודש, כשאנחנו מרגישות נפוחות וכואבות והאהבה היחידה שבא לנו לעשות היא עם דלי של גלידה.

אבל כמו שכבר כתבנו בעבר, סקס בזמן הווסת לא רק עשוי להיות ממש ממש לוהט, יש לו גם שלל יתרונות. אז אם כבר התגברת על הטאבו והחשש הראשוני שהכניסו לנו בראש מגיל צעיר מדי והחלטת ללכת על זה - אנחנו פה בשביל להסביר לך איך לעשות את זה נכון.

זה פחות מלוכלך ממה שאת חושבת

אישה ממוצעת תאבד במלך הווסת בסף הכל ארבע כפות של דם, זה אומר שגם אם את מדמיינת איזור פיגוע אחרי יחסי המין, רוב הסיכוי שזה לא יהיה כזה נורא. בנוסף, השימוש בלחות הטבעית שיש לך בנרתיק בזמן בווסת יכולה רק לסייע להנאה מהחדירה (במיוחד ביחסי מין במקלחת, שבדרך כלל גורמים ליובש בנרתיק). 

via GIPHY

אז איך תעשי את זה נכון? אם את מקיימת את יחסי המין במיטה או על הספה, שימי מתחתייך מגבת צבעונית או כהה. אם את ממש ממש חוששת מהכתמה את יכולה להשתמש במגן פלסטיק. 

אם את בכל זאת חוששת שהדימום יפריע לך או לו או שאת נמצאת בימים החזקים של הווסת ומעוניינת להקטין מעט את הזרימה, את יכולה לנסות להשתמש בספוגית, קונדום נשי או כוסית-ווסת ולהחזיר אותן לפני החדירה. 

תנוחות שמתאימות לקיום יחסי מין בזמן הווסת הן התנוחה המיסיונרית, על הצד או דוגי-סטייל. 

נסי לקיים יחסי מין במקלחת: הלחות הטבעית של הנרתיק במהלך הווסת מפצה על היובש שנגרם בדרך כלל כשמקיימים יחסי מין במקלחת והמין הזורמים מסיימים לשתוף את הלכלוך כך שלא תרגישו בו. 

עם זאת - יחסי מין לא חייבים לכלול חדירה! את לגמרי יכולה לשמור את הטמפון שלך בפנים ולהתענג על ידי קבלה ומתן של מין אוראלי, ידני או עם צעצועים. 


 שימי לב: אחד המיתוסים הנפוצים ביותר על סקס בזמן הווסת הוא שאי אפשר להיכנס להריון. זה ממש לא נכון. הסיכון אמנם נמוך אבל הזרע יכול לחיות בגוף עד חמישה ימים ואם הווסת שלך אינה סדירה ומדוייקת מאוד, הביוץ עלול להתרחש גם בסמוך לסיום הווסת ולכן עלול להיווצר הריון. בנוסף - יחסי מין בזמן ווסת לא מגנים מפני מחלות מין, כך שאם את לא שוכבת עם פרטנר/ית קבועים ובדוקים, השתמשי בקונדום.