עבור רוב הנשים ימי הווסת הם מחוץ לתחום בכל מה שנוגע לסקס ומגע מיני, ואנחנו לגמרי יכולות להבין למה. סקס בזמן ווסת יכול להיות מבולגן ומלוכלך ולא לכולנו מתחשק להתמודד עם סדינים מרוחים בדם או אפילו להתפשט מול בן או בת הזוג דווקא בימים הכי פחות סקסיים של החודש, כשאנחנו מרגישות נפוחות וכואבות והאהבה היחידה שבא לנו לעשות היא עם דלי של גלידה.

אבל מתברר שיש לא מעט סיבות לנסות להתגבר על הרתיעה הראשונה, כי לסקס בזמן ווסת יש כמה יתרונות גדולים למדי - והכי חשוב, הוא יכול לעזור לך להרגיש טוב וסקסית יותר דווקא בימים שבהם את מרגישה מחורבן. הנה חמש סיבות טובות להזיז עניינים דווקא בימים שלא בא לך לצאת מהמיטה.

1. סקס יכול לעזור עם כאבי מחזור

במהלך האורגזמה שרירי האגן שלך מתכווצים ומשתחררים, דבר שעשוי להפחית את כאבי האגן ואת התכווצויות שגורמות לכאבים הכל כך נוראיים האלה.

via GIPHY

2. את יותר רטובה

עבור נשים רבות, סקס בזמן הווסת מצליח להיות מהנה אפילו יותר מהרגיל, דווקא בגלל שהן לא צריכות לחשוש מיובש בנרתיק או להשתמש בחומרי סיכה מלאכותיים. זה גם אחלה תירוץ להפוך סקס במקלחת לסקס המועדף עלייך בזמן הווסת, מאחר והמים בדרך כלל גורמים ליובש בנרתיק.

ואם כבר מדברים על סיכה, הנה תזכורת חשובה: אם את משתמשת בטמפון או גביעונית, הקפידי להוציא אותן לפני קיום יחסי מין, אחרת הן עלולות להידחף במעלה הנריק מה שעלול לגרום לזיהומים וסיבוכים.

3. אורגזמה היא משכך הכאבים הכי כייפי שיש

יחד עם הקלה על התכווצויות, אורגזמות עוזרות גם עם אי הנוחות הכללית והעייפות הנלוות לווסת, בעיקר בימים הראשונים. אורגזמות משחררות אנדורפינים, המשמשים כמשככי כאבים ומשפרי מצב רוח – וזה יתרון גדול במיוחד לאלו מאתנו שנוטות להיות עצבניות או סתם מעוכות בזמן הווסת.

ולא רק זה: מחקר היסטורי שפורסם בכתב העת "כאב" בשנות השמונים מצא כי סף הסבולת של נשים עלה באופן משמעותי (כמעט 75%) במהלך האורגזמה. מחקר אחר שפורסם ב-2013 הראה כי פעילות מינית עשוייה להוביל להקלה חלקית עד מלאה במיגרנה ובכאבי ראש.

via GIPHY

4. מפחית לחץ ועוזר להירדם

אותם האנדורפינים שעוזרים עם כאבי המחזור והראש עושים עבודה נפלאה גם בהורדת רמות לחץ: מחקרים מראים כי זוגות שמקיימים יחסי מין בתדירות גבוהה יותר הם בעלי לחץ דם נמוך יותר וגופם מגיב טוב יותר למצבים מלחיצים. הורמון נוסף שמשתחרר בזמן אורגזמה הוא הפרולקטין – שבין ייתר פעולותיו מסייע להכין את הגוף לשינה והופך את שיקום הגוף בזמן השינה לאפקטיבי יותר.

5. כי את פשוט חרמנית יותר בזמן הזה של החודש

חשוב להתחיל ולומר שממש לא כל הנשים חרמניות יותר בזמן הווסת וההנחה שכולנו כאלה היא מיתוס ותו לא. עם זאת, יש לא מעט נשים עבורן דווקא הווסת החודשית, או שלבים שונים במהלכה, הן תקופות של עוררות מינית מוגברת והן מגורות בהן יותר מהרגיל. אחת הסיבות לזה היא הצפת ההורמונים וזרימת הדם המוגברת לאזור האגן. כך שאם את אחת מהנשים הללו, שווה לשקול לנצל את הליבידו המוגבר לטובתך.

via GIPHY