סקס בים (צילום: istockphoto)
חשוב לעשות. חשוב גם לדעת. סקס | צילום: istockphoto
סקס. חשוב לעשות אותו, אבל חשוב גם לדעת אותו טוב טוב עוד לפני שמפשקים רגליים. תקראי לזה משנה זהירות, אמצעי הגנה או סתם עוד נושאים לשיחת סלון עם החבר'ה. פנינו לד"ר בני שכטר, מומחה למיילדות וגיניקולוגיה, סקסולוגיה וטיפול מיני, שניפץ לנו מספר מיתוסים וגם סידר לנו את העובדות לגבי ההנאה שלנו מסקס, הסיכויים לחלות במחלות, הסיכויים להיכנס להריון ואף לחטוף אלרגיה לזרע (כן, יש דבר כזה). אז מה אמת ומה פיקציה? יצאנו לדרך.

סקס יכול "לשבור" את איבר המין של הגבר.
התשובה היא כן. נדיר מאד אבל יכול לקרות. הסיבה היא שאיבר המין של גבר מורכב משני גופים ספוגיים שמתמלאים בדם ובזמן זקפה מתקשחים. לכן, אם לפתע הוא יעשה תנועה מאד חדה, נגד הכיוון או יתקע בקיר, הגופים הספוגיים יכולים להישבר. לא מדובר בשבר כמו שבירת רגל כי אין שם עצם אבל קריעת הספוגים יכולה ליצור שטף דם ואף לגרום לפגיעה בלתי הפיכה באיבר המין.

אפשר להרגיש מתי הקונדום נקרע.
לפעמים כן אם מדובר בקרע גדול. אם הקרע קטן ומינורי לא ירגישו. המלצה שלי, כשהאקט מסתיים, לפני שהגבר זורק אותו שיבדוק שהוא לא נקרע. רק לא לפני כמובן שאתה מחבק, עושה כפיות, ומהלל אותנו על ביצועינו.

בחורה מחזיקה עפרון שבור (צילום: Thinkstock, getty images)
כן, הוא יכול להישבר. אל תפתיעי אותו באמצע האקט | צילום: Thinkstock, getty images
את לא יכולה להיכנס להריון כשאת מניקה.
בני ברק מוכיחה אחרת ומלאה בילדים שנוצרו בזמן הנקה. אז התשובה היא כמובן כן כי מתישהו בזמן ההנקה - הגוף של האישה חוזר לבייץ. הביוץ מקדים את המחזור בשבועיים כך שאת לא יודעת שאת בביוץ. אם קיימת יחסי מין לא מוגנים אפילו כשלא היה לך מחזור את עדיין יכולה להכנס להריון. 

אי אפשר לקבל הרפס אלא אם כן לבן/בת הזוג יש התפרצות.
בגדול ההרפס מדבק כשיש התפרצות אבל לפעמים (במיוחד אצל גברים) לא תמיד רואים את הנגעים שכן הם יכולים להיות בתוך איבר המין ועל כן להיות מדבקים. בקיצור: בנוסף לרשימת המכולת הארוכה והלא שפויה שיש לך בחיפוש בן הזוג, תוסיפי סעיף הרפס בכוכבית צהובה מהבהבת.

יש דבר כזה אלרגיה לזרע.
כן. לנשים שסובלות מכך יש צריבה וגרד חזקים אחרי קיום יחסים. אם אישה סובלת מיד בתום יחסי המין מצריבה וכאבים, עליה לקחת בחשבון שאולי היא אלרגית לזרע של בן זוגה. כתוב בספרות שכמו עם כל אלרגיה, היו מקרים בהן נשים מתו מהאלרגיה כתוצאה משוק. אז מה עושים? משתמשים בקונדום, מוותרים על אוראלי או לחילופין, מחליפים בגבר אחר. אבל ראי הוזהרת: את עלולה להיות אלרגית לאמא שלו. וזה כבר מקרה הרבה יותר חמור.

אם יש לו יד/רגל גדולה, זה סימן שאיבר המין שלו גדול.
הלוואי. אבל זה פשוט לא נכון. האמת היא שאם יש לו כף רגל גדולה, זה בהכרח אומר שהוא יתקשה למצוא נעליים במידה שלו.

אם לא עומד לו, סימן שהוא לא בעניין.
לא מדויק. הרבה מאד גברים דווקא מאד בעניין אבל מרוב מתח ולחץ לא עומד להם. מדובר בדרך כלל בבחורים צעירים עם חרדת ביצוע וכן בגברים מבוגרים שיש להם בעיות זיקפה בגלל מחלות בריאותיות וגיל.

יש נשים שבזמן האורגזמה פולטות נוזל כמו גברים.
זה קיים ואפילו מאד שכיח אבל רוב הנשים לא חוות את הפליטה. זה רק הסדין שסופג הכל.

גבר יושב ומציג נעל (צילום: Thinkstock, getty images)
כף רגל גדולה? מזל טוב, יש לך גבר עם נעליים ממש גדולות | צילום: Thinkstock, getty images
ככל שגבר מחזיק מעמד יותר זמן, האישה יותר נהנית.
עניין זה מאד אינדיבידואלי. האמת היא שרוב הנשים דווקא סובלות אחרי 10 דקות ומעלה שכן נוצר שפשוף וחיכוך יתר. שלא לדבר על הכביסה שחייבים להעביר למייבש.

 אי אפשר להיכנס להיריון אם לא מצליחים להגיע לאורגזמה.
זה לא נכון: אישה יכולה להיכנס להריון גם אם היא לא מגיעה לאורגזמה. לגבי גברים, עוד לפני שהם גומרים ממש יש הפרשה של נוזל שקוף ממנו אפשר להיכנס להריון ככה שגם אם הוא לא גמר יש סיכוי להיכנס להיריון. היי, אם היינו צריכות לגמור כדי להתעבר, מצב הילודה בארץ היה במצב אחר לגמרי.

>> חמים ונעים: סצנות הסקס שעושות לנו את זה