בחורה סקסית מעשנת (צילום: Archive Photos, GettyImages IL)
קשר עין זה חשוב, אבל אל תגזימי עם הפוזה | צילום: Archive Photos, GettyImages IL

 את לא צריכה להיות פרח קיר בשביל לדעת שפלירטוט זאת אמנות שלא כל אחת נולדת איתה. את יכולה לעשות עיניים לבחור בבר עד שתיראי כמו שימי תבורי והוא עדיין לא יעיף אלייך מבט, ומספיק שמישהי אחרת תדפוק חיוך חינני קטן ועשרות בחורים יעוטו עליה. השאלה היא, האם היכולת למגנט בחורים ולנהל שיחה קלילה ואגבית שניחוח עז של סקס מתנוסס מעליה, היא משהו שאפשר ללמוד. על פי הספר האחרון בסדרת ספרי ההדרכה המשעשעים for dummies, כל מה שאת צריכה לעשות זה לקרוא את הספר flirting for dummies - פלירטוט לטמבלים, בתרגום חופשי.

כן חברות, מתברר שהתשובה נמצאת במרחק 15 דולר וכמה אלפי קילומטרים מכאן, במדריך מעשי מאוד לאמנות הפלירטוט שכתבה בריטית בשם אליזבת' קלארק. לטענתה בכל סיטואציה יש הזדמנות לפלירטוט. "כשאני הולכת לבית קפה אני מפלרטטת עם המלצרים כדי לקבל עוד עוגייה", היא מספרת לטיימס אונליין ובזאת חושפת בפנינו את העובדה המצערת: כדי להיות פלרטטנית, את גם חייבת להיות נחמדה לאנשים.

להרים גבות בנות

השלב הראשון בדרכך לנירוונת הפלרטוטים היא בזיהוי האישיות שלך. האם את פרח קיר ביישן וענוג, או שאת משדרת לעולם ביטחון שקט? ואולי את בכלל בחורה שסבורה שהעולם סובב סביבך ולכן את אפילו לא מבחינה שמישהו הוא בר פלירטוט?

בכל מקרה, מחברת הספר טוענת שלאף אחת לא יזיקו כמה עצות. אמנם היא מדברת על הבריטים, אבל אם האנשים שהביאו לנו את ג'יימס בונד זקוקים לעזרה, מה נגיד אנחנו, שאוכלים חוצפה ישראלית לארוחת בוקר? ואם יש משהו בפלירטוט שמלחיץ אותנו (בעיקר נשים במערכת יחסים, או כאלה שבטוחות שנחמדות יתר למלצר תגרום לו לצחוק עליהן במקום לתת להן עוד עוגייה), הגיע הזמן לומר: זאת דרך מצוינת לנטוורקינג, ולא רק למין מזדמן.

אז איך עושים את זה? "השפה שבה הפנים שלך מדברות היא חלק חשוב מאוד בפלירטוט", אומרת קלארק. "קשר עין קצת יותר ארוך מהרגיל ייצור אפקט פסיכולוגי שונה על האדם שעליו את מסתכלת". קלארק מציעה להתחיל עם הרמת גבות, אבל לא הרמה של צד אחד כמו איזו דון ז'ואן דה לה שמאטע, אלה הרמה מהירה של שתי הגבות שתמשוך תשומת לב מיידית לפנים שלך.

 השלב השני הוא לעבוד על התדמית שלך. קלארק ממליצה לאמץ אייקון דייטים (נניח, מישהי שאת מכירה ובטוחה שהיא אלופה בזה), ואז לחקות אותו. תנסי שזאת לא תהיה בר רפאלי. תנסי גם לעבוד על הקול שלך. "אם את נראית מעולה אבל מדברת מהאף, אנשים יגבשו דעה שלילית עלייך וזה יפגע לך בביטחון", מוסיפה קלארק. אבל בזמן אמת, כשאת צריכה להפעיל את משגרי הפלירטוט הכבדים שלך, הכל קם ונופל על שפת גוף. הטקטיקה הבסיסית ביותר היא לחשוף איזה איבר, אפילו הקרסול שלך נחשב לצורך העניין. רק עשי טובה – הישארי בגבולות הטעם הטוב.

10 דברים שיעזרו לך לפלרטט בכיף

אטיטיוד: אם אין לך את זה, אל תנפנפי בזה. המפלרטטים הכי טובים הם כאלה שלוקחים סיכונים שיש להם ביטחון עצמי בלתי שביר. אם את לא כזאת, ותרי על רוח וצלצולים.

הומור: פריט חובה לכל פלרטוט. לפי הספר, אחד האלמנטים הבסיסיים והחשובים למערכת יחסים הוא היכולת לגרום לאדם שאיתך לצחוק, אפילו אם את צוחקת עליו.

אמונה עצמית: את חייבת להאמין שאת מציאה לא נורמלית או שאף אחד אחר לא יאמין בזה. אם את לא חושבת שאת שווה, הפסדת במשחק עוד לפני שהוא התחיל.

בחור מפלרטט (צילום: jupiter images)
אף אחד לא אמר שלגברים זה הולך יותר בקלות. זה לגמרי בידיים שלך | צילום: jupiter images
אסרטיביות: היכולת לגשת למישהו ולהתחיל איתו בשיחה היא חשובה מאוד. ולא, את לא חייבת להיות גבר בשביל לעשות את הצעד הראשון – את יוצאת לציד מבלי לגרום לו להרגיש שאת ציידת, אלא בשביל לגרום לו להבין שאת ציד פוטנציאלי עבורו.

אקססוריז: במקום תכשיטים או קלאץ' שתואם לנעליים, בואי מצוידת בדברים שיכולים לעזור לך לפתוח שיחה, נניח הכלב שלך או ספר טוב, או מצלמה.

נגישות: אף אחד לא יסכים להתקרב למישהי שמחזיקה שלט (מטפורי, כן?) שאומר – אל תתקרבו אליי. תכריחי את עצמך להוריד את החומות וההגנות ותהפכי את עצמך ליותר נגישה.

קשר עין: לעשות עיניים למישהו לא פירושו שאת עוסקת עכשיו בתחרות בהייה איתו. מספיק לתת קשר אחד ישיר שמראה על עניין, תשומת לב ובטחון עצמי.

רכיב הכיף: כמיטב הקלישאה – את הכי יפה כשנוח לך. והדרך הכי טובה להראות שנוח לך היא להיות ספונטנית ואף קצת דבילית או מטופשת. זה מראה שיש לך הומור ואף מחזיק אותנו לעניין ההוא עם הביטחון העצמי.

 כנות: אם מישהו באמת מעוניין בך, הוא ירצה שאת תרגישי הכי נוח להיות עצמך. ולהיפך. לכן – עזבי משחקים ואל תפחדי להראות קצת פגיעות. מי שאת זה הכי טוב.

חיוך: לא רק שזה מראה שאת נהנית מהסביבה שלך, הרי שחיוך זה דבר מדבק. וזה גם הופך אותך הרבה יותר אטרקטיבית וגם הרבה יותר נגישה.

>> חולצת בטן יכולה לעזור לפלרטט?