גבר שם דאודורנט (צילום: Michael Monu, Istock)
אל תטרח מותק, התת מודע שלנו יודע שאתה חרמן | צילום: Michael Monu, Istock

גברים הם בדרך כלל יצורים לא ממש מורכבים. כלומר, מבחינה רגשית והתנהגותית. אנחנו חלילה לא רוצות שזה יישמע כאילו אנחנו חושבות שהם טיפשים או משהו, אבל בניגוד לנשים, לרוב די קל לדעת מה הם רוצים, בטח כשהתשובה היא "אותנו". אבל אם את בכל זאת לא מצליחה לברר אם הבחור חרמן עלייך אש או מת לחתוך את הדייט, מתברר שהמוח שלך עושה בשבילך את העבודה, בעזרתו האדיבה של חוש הריח. אבל חכי, זה לא נגמר טוב: הכוונה היא לא שתסניפי את האפטר שייב שלו. בשביל לדעת אם הוא נמשך אלינו או לא, אנחנו שואבות את האינפורמציה מקצת יותר למטה, אזור בית השחי אם תרצי. כך לפחות מבשר לנו מחקר חדש, שטוען שהזיעה שגברים פולטים משקפת את רמת המשיכה שלהם אלינו. שזה די יעיל במידה שנפלת על איזה אידיוט שלא ממש מצליח להביע את עצמו.

המחקר האמור הוא תוצאה של דיון ארוך שנים שבא לבחון אם בני אדם, בדומה לבעלי חיים, מתקשרים מינית אחד עם השני לפי סימנים כימיים, או אם להיות יותר מדויקים – פרומונים, הניחוחות שגורמים לנו להימשך ולהתאהב. הבעיה היא שההשפעה הריחנית הזאת נמצאת לנו עמוק בתת מודע, כך שגם אם אנו מונעים בגלל פרומונים, אז אין לנו איך לדעת את זה. מה שהמחקר הזה מגלה, זה שאם אנחנו אכן מושפעים מפרומונים בהקשר של משיכה מינית, אז סביר להניח שההורמון נמצא בזיעה שלנו. יאמי. 

 בשביל לאמת את זה, נערך המחקר האמור באוניברסיטת רייס ביוסטון, שבמסגרתו קבוצה של נשים נתבקשה להגיב לגברים מיוזעים. עד כאן אטרקטיבי? עוד לא שמעת כלום. הנשים התבקשו להגיב לשני סוגים של זיעה: זאת המופרשת מפעילות יומיומית, וזאת המופרשת כתוצאה מגירוי מיני. וזה החלק הכיפי בסיפור: 20 גברים הטרוסקסואלים נתבקשו להגשים חלום ילדות: להפסיק להשתמש בדאודורנט למספר ימים ולצפות בפורנו על מנת להתגרות מינית. הם שמו מתחת לבית השחי שלהם תחבושות בזמן הצפייה בפורנו, ותחבושות אחרות במהלך פעולות רגילות ויומיומיות שעשו. 19 נשים אומללות נכנסו לפעולה ונתבקשו, בצירוף התנצלות רבה, להריח את התחבושות תוך שהן עוברות סריקה מוחית. אף אחת מהמשתתפות לא התעלפה, אבל התוצאה הייתה שהמוח שלהן הגיב לזיעה הנובעת מחשק מיני בחשק משלהן, ולא הגיב לזיעה חסרת המשמעות היומיומית.  אנחנו לא בטוחות שהמחקר הזה הסתיים באורגיה המונית, וגם לא אומרות לך להתחיל להריח את הדייטים שלך, רק רוצות שתדעי לך שאת לא לבד: תת המודע שלך כבר יודע שאת חזק בעניין של הבחור שדפק לך מבטים במסיבה. ועד שהתובנה תגיע למודע שלך, אנחנו מקוות שהוא יתקלח.