אישה שמוכנה להקריב (צילום: parfyonov, Istock)
הדבר הכי קיצוני שעשיתי למען האהבה? מממ לא עולה לי כרגע | צילום: parfyonov, Istock
"ביטלתי טיסה ועליתי על אחרת"

הכרתי את החבר שלי בטיול בדרום אמריקה, והעברנו שבוע מדהים יחד באחד החופים הכי יפים בעולם. אחרי שבוע נפרדנו בצער – הוא המשיך עם חבר לפי התכנית המקורית שלו, ואני נותרתי לבד בחוף המהמם, שבורת לב.
כעבור כמה שבועות נוצר בינינו קשר במייל. שנינו כבר היינו במדינות אחרות ומרוחקות, ולי היה כרטיס חזרה לארץ לאותו השבוע. אלא שבאחד המיילים הוא התוודה בפני שהוא לא יכול להפסיק לחשוב עליי, שהוא בטוח שיכול לקרות בינינו משהו רציני וטוב ושהוא רוצה לתת לזה צ'אנס ומוכן לעשות הכל כדי שאני לא אחזור הביתה אלא אמשיך לטייל איתו. ביטלתי את הכרטיס שלי, קניתי כרטיס בחזרה לחוף המדהים שבו הכרנו, ונפגשנו שם תוך 24 שעות מהרגע שקראתי את המייל שלו. זאת הייתה ההחלטה הכי טובה שעשיתי בחיים שלי.
(דניאל, חיפה)

"סירבתי לחתום ערבות"

נאלצתי לסרב לחתום על ערבות לזוג חברים שמאוד קרובים אליי. בעלי סרב מכל וכל לחתום להם, ולמען שלום בית לא המרתי את פיו ואכזבתי אותם. שילמתי מחיר כבד, זה היה כאב קשה מנשוא; הם כעסו מאוד והאשימו אותי בכפיות טובה ואפילו בבגידה. הדרך לניתוק היחסים איתם הייתה קצרה, ומספר שנים לא דיברנו. זה בהחלט היה מעשה שעשיתי אך ורק בשבילו – מתוך מחשבה שאני מחויבת ראשית לכל אליו לפני כל אדם אחר.
(פנינה, הוד השרון)

"הלכתי מתל אביב לפתח תקווה"

פעם אחת החבר שלי התקשר אליי שבור באמצע הלילה. הוא היה במצב נפשי קשה, והזדקק לי ולשנינו לא היה רכב. למרות שהוא גר בפתח תקווה ואני בתל אביב, יצאתי מהבית בהליכה ואחרי כמה שעות הייתי אצלו. הוא לא ידע איך להודות לי על המאמץ.
(שני, תל אביב)

"החלפתי אוניברסיטה"

התחלתי לימודים באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, והכרתי דרך חברים בחור שלמד בטכניון. אחרי שלושה חודשים מוצלחים התחלתי להיות מאד מוטרדת מהמרחק. בקושי היינו נפגשים, לשנינו היו עוד הרבה שנות לימודים לפנינו, ובקיצור – לא ראיתי מוצא ועתיד. באקט מאד נועז (אחרי שלושה חודשים של קשר!) בדקתי ומצאתי שאת המסלול שאני לומדת בבאר שבע ניתן ללמוד גם בטכניון, ביצעתי הרשמה ובתום שנה א' עברתי ללמוד בצפון.
היינו חברים פחות משנה כשעברתי למענו ללמוד באוניברסיטה אחרת ובעיר אחרת. היו שאמרו שזה מוקדם מדי ואפילו שזה עשוי להרתיע אותו, אבל דווקא המשכנו להיות זוג מוצלח ומאושר, עד שנפרדנו מסיבות אחרות לגמרי.
סמדר, כפר סבא)

ארוחה במיטה (צילום: jupiter images)
תאכל כפרה, אני אשאר פה רעבה ורזה בשבילך בחושך לבד | צילום: jupiter images
"אני כבר 3 שנים בדיאטה"

אני שומרת על המשקל שלי רק בגלל החבר שלי. אף פעם לא הייתי שמנה, ולא היה חשוב לי להיות רזה או חטובה במיוחד כי אהבתי את איך שאני נראית. מאז שאני איתו אני מרגישה כל הזמן שחשוב לו שאהיה יותר רזה, והתחלתי להקפיד על ספורט ואכילה נכונה. הפסקתי לגמרי לאכול ממתקים ואני בעצם בדיאטה תמידית כבר שלוש שנים, רק בשבילו. אם היינו נפרדים אני לא חושבת שהייתי ממשיכה לשמור – אני באמת עושה את זה רק כי אני רואה כמה הוא מבסוט מהגוף שלי כשאני רזה.
(כרמית, תל אביב)

 "ויתרתי על אבקת מרק"

לפני שהתחתנתי הייתי מתבלת כל בישול באבקת מרק, והבן זוג שלי שנא את זה. מאחר שאני מבשלת בשביל שנינו, לא היה על מה להתווכח – הוא פשוט לא אכל שום דבר שהייתי מכינה, ונאלצתי לוותר על הפתרון הקל והאהוב ולהתחיל להשתמש בתבלינים אמיתיים. לפעמים כשהוא במילואים אני שמה לי אבקת מרק באורז ומתגעגעת.
(דקלה, חולון)

"למדתי קפוארה"

נדלקתי קשות על המורה שלי לקפוארה, והפכנו לזוג. אחרי שנפרדנו עברתי לעיר אחרת, אבל נרשמתי גם שם לבית ספר לקפוארה והמשכתי ללכת לשיעורים. בכלל לא נהניתי או אהבתי את הסגנון הזה, אבל רציתי להתקדם בתחום כי קיוויתי שאולי אתקל בו באיזה אירוע קפוארה ואוכל להרשים אותו. אני יודעת, זה די פאתטי.
נעמה, קריית טבעון)

נהגת (צילום: jupiter images)
כדי להרשים אותך אני מוכנה גם לנסוע דרך חישוק אש | צילום: jupiter images
"עברתי על החוק"

עשיתי כמה וכמה דברים לא חוקיים ולא מוסריים בשם האהבה. אני יכולה רק לספר על מרוץ מכוניות סטייל גריז, שבו התחריתי מול הבחור שרציתי. נסענו במהירויות של עד 160 קמ"ש בכביש סואן, כשהמטרה הייתה לגרום לו להבין שרק איתי הוא יכול לאבד שליטה ככה. אחרי התחרות (ברור שניצחתי) הוא הבין שאין לו מה לחפש עם שום בחורה אחרת, וזכיתי בו לתמיד.
(אורלי, חיפה)

"התגברתי על פחד גבהים"

יש לי פחד גבהים, ואני לא ממש אוהבת פעילויות אקסטרים וספורט אתגרי. החבר שלי חולה על הדברים האלה, ואני יודעת שהוא מאד מתבאס שאני לא עושה איתו צלילות, סנפלינג וסקי. ליום ההולדת האחרון שלו קניתי לנו כרטיסי טיסה לאתר סקי שווה, התעליתי על פחדיי וגלשתי איתו חמישה ימים (במדרונות לחובבנים, אמנם, אבל גם זה משהו). הוא היה המאושר באדם.
מי-טל, תל אביב)

 "אין שום סיבה להקריב למען גבר"

מעולם לא הייתי מוכנה לקורבנות כבדים מדי בשביל אהבה. תמיד חשבתי שאם צריך להילחם ולהקריב בשבילה, סימן שהיא לא שווה את זה. לחיות מהיד לפה? להיכנס לחובות? לגור באיזה חור? והכל למען גבר? ממש לא בשבילי.
(חני, דרום)

* הבנות התוודו בפורום היכרויות ובפורום שיחת נשים של תפוז

>> בפעם הקודמת: מה בחיים לא נעשה ליד הגבר שלנו