ג'ורג' קוסטנזה ואמא שלו (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
גבר מזדקן ומתפנק שעשה מזה קריירה. ג'ורג' קסטנזה ואמא יקרה שלו | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

אומרים עליהם שהם המין החזק, האמיץ, העצמאי, האסרטיבי. זה שיודע לתקוע בורג בקיר בלי לחשוש, להרוג ג'וק בלי לצווח ולקלל בלי מצפון. מצד שני, גם אומרים שטום קרוז הוא סטרייט. בסופו של יום, סופרלטיבים הם מילים כמו חול והתקשורת אפעס לא תמיד מדייקת. בשורה התחתונה, הנתונים במציאות מצביעים שהגברים "החזקים" שלנו עאלק ממש לא יכולים בלעדינו, הנשים. או נכון יותר, בלעדי אישה אחת ספציפית: אמא שלהם.

מחקר חדש מצא כי אחד מתוך שלושה גברים בין הגילאים 40-20 עדיין מתגורר עם אמא יקרה והוא ממש לא נלהב לעזוב את הטבור שלה לטובת ציצי, עומד ככל שיהיה, של אחרת. נתון נוסף מעיד שאחד מכל ארבעה גברים שכבר הצליח איכשהו להתבגר ולהתנתק מהקן, עדיין שומר על חדר שינה מרוהט ומאובזר בבית הוריו, על כל מקרה שלא יהיה. ומה קורה אצלנו, הנשים? ובכן, רק אחת מתוך חמש שמרה על חדר ילדותה לאחר שעזבה את הבית.

כי אין בעולם אהבה כמו אהבה של אמא

דובר מטעם ג'יאובני ראנה פסטה, רשת מזון גדולה שהזמינה את הסקר, אמר כי "נוטים לחשוב שגברים הם עצמאיים יותר מנשים. אך התוצאות שלנו מוכיחות כי למעשה ההיפך הוא הנכון, למרות שמעט מאוד גברים יהיו מוכנים להודות בכך. הם אולי היו רוצים לעבור לבית משל עצמם, אבל ברגע שיש מישהו שדואג להם כמו אמא, קל בקלות להבין את ההחלטה שלהם להישאר".

אמיר גוטמן אוכל ארוחת בוקר (תמונת AVI: האח הגדול VIP)
מי צריך להרגיש כמו גבר בדירת חדר כשאפשר להרגיש כמו מלך במטבח של אמא? | תמונת AVI: האח הגדול VIP

המחקר שכלל 3000 גברים ונשים מצא כי 24 אחוז מהמשתתפים עדיין מתגוררים עם ההורים. 16 אחוז מהגברים הודו שאין כמו אהבה של אמא. 11 אחוז מהם אף הצהירו כי ההורים שלהם יחסרו להם עד מאוד עת יארזו את הפקעלך. למה הם ממש יתגעגעו? ובכן, ניחשת נכון. 56 אחוז גברים דיווחו כי יהיה זה ללא ספק הארוחות החמות של אמא. יותר ממחצית גם שמחו לבשר שבנוסף לתבשילים, אמא עדיין מכבסת, תולה ומקפלת עבורם את התחתונים המסריחים והמחוררים שלהם. טרם הזדעזעת מספיק? ובכן, קבלי: 80 אחוז מהם (כן, כן) אף זוכים לארוחת צהריים ארוזה ומוכנה המוגשת להם על ידי אימם כאשר הם יוצאים לעבודה. 0 אחוז הודו שאמא גם מנקה להם את הריר מהפה וטופחת להם על הגב כדי שישחררו גרעפס סיכום. אבל ממש לא נופתע אם זה קורה.

לעשות כפיות עם אבא ואמא

אז מה בכל זאת יגרום להם להתנדף מהבית אחת ולתמיד? רק אלוהים יודע. 90 אחוז טוען שזה יקרה כשיימאס להם. מה שאומר כנראה שהם יצטרכו להחליף להורים את הקטטר. 30 אחוז מחכים לרגע שיכירו פרטנר שיוציא אותם מהבית. אך כל עוד הם ישנים באלכסון, הם מעדיפים את האלכסון של אמא.

אבל נגיד שהם כבר יצאו מהבית - באמת נראה לך שהם לא יחזרו יותר לעד? הלוא, כבר הסברנו בפסקה הראשונה שהם שומרים על חדר שינה מוכן. ובכן, אקדח במערכה הראשונה יורה בשלישית, אז שוב צדקת. 21 אחוז מהגברים אכן שבו לחיקה של אמא בעקבות מינוס מצטבר בבנק והם נתקעו שם עד שהצליחו להסדיר את העו"ש. טוב, ככה זה כשעושים קניות לבד ומשלמים חשמל וארנונה בעצמך, חבוב.

עם כל הכבוד לאמא ויש כבוד - יש לנו דיל להציע לך

ובכן, רגע לפני שנירק אש ונבעיר את הלבה הרוחשת, ננסה להוכיח את הפרסונה הנשית והסבלנית שלנו ולהעניק איזשהו הסבר רציונלי לנתונים המצערים: המיתון דופק לכולנו את החיים ועדיף גבר עם פלוס סביר בעו"ש מאשר אחד שיחיה על חשבוננו. מצד שני, האם בגיל 35, אנחנו עד כדי כך נואשות שניאלץ להסתפק בגבר שמצליח בקושי לסגור את החודש בדירת חדר עפשה בחולון? ואם לא, אז האם האלטרנטיבה שלנו היא לבלות עם ילד מזדקן שבאמת חושב שאמא שיודעת הכי טוב?

נסי שנייה רק לדמיין את: את בת 40, מתעוררת אל תוך בית של אישה אחרת, שיודעת לבשל טוב ממך, לגהץ ישר ממך ולהטיף מוסר הרבה יותר שנים ממך? סליחה, אבל יש דבר כזה שנקרא העצמה נשית ואישה צריכה לדעת לפנות את מקומה ולגלגל את כישוריה הלאה. עם הבישולים אין לנו בעיה (למעשה יש לנו כבר פלסטיקים מוכנים לאריזה), עם הניקיונות ודאי שלא, אבל אנחנו ממש לא מעוניינות להתחרות בעוד אישה שתגיד לגבר שלנו מה לעשות. גברים, המלצה שלנו: תצאו מהבית. אנחנו אולי נקטר בדיוק כמו האמא הזאת שלכם, אבל נדאג לאזן את התמונה עם גוד טיים כל לילה. או לפחות שלוש פעמים בחודש. טוב, נו, בשנה.

גירינו לך את בלוטת החשק? היכנסו ל"יש לי וידוי" - יש עוד הרבה סיפורי סקס מפתים

עוד ב-mako נשים: נשים יפות רק הולכות ומתרבות, רווקות נצחיות הוליוודיות - מה זה אומר עלינו?, הטייטץ שיגאל אותך מהצלוליט, ביקורת מגהצת: ארבעה מוצרים חדשים על המדף.