זוג 2 - וידוי (צילום: istockphoto)
אני מצטערת, אתה רק מספר 19 | צילום: istockphoto

עדיין לא מצאת את פרינס צ'ארמינג? אנא ממך - התאזרי בסבלנות. הבשורות הרעות הן שזה עלול לקחת לך משהו כמו 24 דייטים עם גברים שונים ומשהו כמו 2,000 יורו. שזה אומר, 24 כוסות קפה על חלב דל/יין אדום, 24 שיחות חולין משמימות ולא פעם שקריות על מה ההורים שלך עושים, 24 סיפורים עלובים על האקס ו-10,000 שקל מכיסך שלך. הבשורות הטובות הן שבסוף המסלול, הוא יגיע. לא על סוס, אולי על טרנטה, אבל הוא יהיה שם. כך לפי סקר חדש שנערך על ידי אתר ההיכרויות הבריטי UKDating.com.

כמה דייטים זה יוצא בשנה?

בסקר השתתפו 2,173 גברים ונשים, ועולה ממנו שהאישה הממוצעת מתרועעת עם 24 גברים שונים בדרך אל האביר שלה, והאמת, זה לא מאוד נורא. בואי נעשה חישוב קצר ברשותך: בהנחה שהתחלת לצאת לדייטים מגיל 21 ואת מתכוונת לעמוד מתחת לחופה בגיל 30, הרי שלפנייך 9 שנות דייטים, כלומר שלושה ושליש דייטים בשנה. זה בהנחה שלא נקלעת לאף מערכת יחסים לכמה חודשים, שמונעת ממך את הצורך לצאת לדייטים. 

לפי איריס סלומון, פסיכולוגית ומנהלת חברת ספיד דייט, הסיפור בארץ לא שונה מבריטניה. "אני מנהלת את חברת ספיד דייט כבר מעל 10 שנים, ואני רואה שבמפגשים בהם יש 16 בני זוג פוטנציאליים, יש בממוצע שתי התאמות לכל משתתף, כלומר צריך יש להפגש עם הרבה בני זוג לבליינד דייטים על מנת לדוג את האחד או האחת המתאימים, זאת הסיבה שאני תמיד אומרת גם לנשים וגם לגברים לפני דייט ראשון לא להשקיע כל כך הרבה".

אין תמונה
מתוך "הרווקה". אם את רוצה לחסל את המכסה בעונה אחת

אהבה גם עולה לא לא מעט

ואולי כדאי שנקשיב לה. לפי נתוני הסקר, כדי להיפגש עם כל 24 הפונצייאלים, אנחנו גם משקיעות לא מעט כסף איך אנחנו נראות ובמקרה הצורך, גם נאלצות לשלם בדייטים עצמם. כי כמו שכבר גילינו בצער רב, הג'נטלמניות היא ערך שחלף מהעולם, ועתה אנו נאלצות להסתפק בכמה פרוטות עלובות וחלוקה הדדית של הטיפ.

ובמספרים: אנחנו משקיעות בממוצע (כי כואב לנו לומר מבזבזות) כ-65 שקלים על פן ראוי, 150 שקלים על בגד, 50 שקלים על אקססוריז תואמים, כ-30 שקלים על תחבורה ציבורית (כן, גם דלק זאת הוצאה) וזה עוד לא כולל את הפעמים שבהן אנחנו נופלות על גבר שמאמין בשווין זכויות ברגע הכי מרגיז. כך יוצא שאנחנו גם משלמות על שתייה (מקפה ועד אלכוהול) ואוכל (מסלט ועד, ובכן, סלט) משהו כמו 50 שקל, ועוד יצאנו בזול. תחברי הכל, תכפילי ב-24 והנה לך, משכורת של שלוש שנים שמתבזבזת על הגבר הלא נכון.

"למרות שאיננו יכולים לתמחר אהבה אמיתית, נדמה שאנחנו כן יכולים להעניק תו מחיר למסע בעקבותיה", אומר מקור מטעם אתר ההיכרויות. "בזמן שנראה כי הגברים הם אלה שמשלמים על הדייט עצמו, ניכר כי הנשים הן אלה שמשלמות הרבה יותר במאחורי הקלעים של הסיפור, והמיתון ללא ספק לא עצר בעדן מלהשקיע כל הדרך אל הגבר המושלם".

סלומון מאשרת ומעט מסייגת. "אני רואה איך במפגשי הספיד דייט רוב הנשים מגיעות מוקדם יותר מהגברים כשהן מאופרות, מבושמות ולבושות טיפ טופ, בעוד שרוב הגברים מגיעים באיחור ורחוקים מלהיראות אופנתיים. יש גם כאלה שחוטפים ממני על הראש על כך שלא התגלחו. מצד אחד, אני תומכת גדולה ברושם ראשוני ומסכימה שחשוב להשקיע בהופעה, אבל אפשר להיראות מיליון דולר גם בלי לשלם אותם. חשוב להתקלח וללבוש בגדים יפים שמרגישים בהם בנוח, מבלי לעשות הפקה. הבן זוג שלך יקבל אותך גם אם תהיי בג'ינס האהוב עלייך ועם חולצה יפה, את לא צריכה להגיע עם השמלה הכי עכשווית".

עוד מוסיפה סלומון נקודות לזכותו של הגבר כשהיא אומרת שבדור הנוכחי, הבחורים משקיעים יותר בטיפוח וכושר יחסית לדור הקודם, כמו גם בבגדים, אבל הם עדיין לא מגרדים את דו"ח ההוצאות שלנו. "נשים מוציאות יותר מגברים לא רק בגלל שהן משקיעות יותר בטיפוח, אלא גם משום שהן הרבה פחות פאסיביות ביצירת דרכים של ההכרות", היא מסבירה. "נשים יוזמות דרכי הכרות שמקצרות את הדרך להגיע למר צ'ארמינג- הן משלמות פעמים רבות לאתרי הכרויות, למפגשי ספיד דייט, לטיולי פנויים פנויות, וכמאמנת למציאת זוגיות אני בהחלט מציעה לנשים (וגם לגברים) לקחת את ה'מזל' לידיים כדי להכיר את האחד, במקום לבזבז הון בכל דייט ולהשקיע בתהליך עצמו. בסופו של דבר זה משתלם".

>> חושבת שאת בדרך הנכונה? הנה כמה טיפים לדייט ראשון לא רע