הפרק של סקס והעיר הגדולה שבו שלפה מירנדה את המשפט המופתי "הוא פשוט לא בעניין שלך", שינה לה ולעוד נשים רבות את החיים. במקום לחפור ולקדוח ולמצוא בשבילו תירוצים למה הוא לא התקשר, היא הצליחה להסתכל לאמת בעיניים ולהודות שלפעמים שרפרף הוא שרפרף, ולא שולחן צד שנפצע בתאונת דרכים חזיתית שמנעה ממנו גישה לסלולרי. זה כמובן לא השקר היחיד שאנחנו מספרות לעצמנו כל הדרך לזוגיות - הנה עוד כמה מריחות מובחרות, והמלצות איך את צריכה להתייחס אליהן.

זוג במיטה (צילום: BartekWardziak, Istock)
סקס קשה להשגה יתרום לך לטווח הרחוק ויקרב עוד יותר | צילום: BartekWardziak, Istock

השקר: סקס יקרב בינינו

האמת היא: שדברים שקשים להשגה מוערכים יותר בטווח הרחוק. "ברגע שהסקס מתעכב, לבני הזוג יש מוטיבציה גדולה יותר להמשיך בקשר כדי להגיע למיטה", אומרת איריס סלומון, פסיכולוגית (MA) ומנהלת חברת ספיד-דייט. "גבר בהכרח יחזר יותר, וככל כשתמשיכו לצאת הוא גם עשוי בהחלט לפתח רגשות אלייך, מה שיהפוך את הסקס לרגשי וטוב יותר. דעי לך: מוחו של גבר מאמין שאם זרמת איתו בקלילות, זה אומר שאת עושה את זה עם אחרים. אוטומטית את עלולה להיתפס בעיניו קלה להשגה ופחות קשה לפרידה. גם כשכבר מגיעים למיטה אל תמהרי לעשות דברים שאת לא אוהבת רק כדי לרצות אותו, ותדרשי דברים שגם את אוהבת. בשורה התחתונה: ככל שתהיי נאמנה לקצב שלך ולצרכייך - כך הוא גם יעריך אותך".

השקר: כל הגברים הטובים כבר תפוסים

האמת היא: "שאם את פנויה ומחשיבה את עצמך כבחורה טובה, זה בהכרח אומר שיש גם גברים כמוך והם פנויים", אומרת סלומון. "אני עדה לכך שיש הרבה מאוד גברים איכותיים שמחפשים קשר רציני. האמירה הקלישאתית שהטובים כבר נלקחו נאמרת כיציאה מידי חובת החיפוש: זה לא אני, זה הטובים שאינם עוד. אני דורשת מהאנשים לקחת אחריות על החיים שלהם".

השקר: הוא לא התכוון

האמת היא: שבין אם הוא פלט דברים מתוך זעם או סתם לעג לך בהומור, השפלה והתעללות היא אף פעם לא מוצדקת. "צאי מתוך נקודת הנחה שכל דבר שאדם עושה או אומר לא קורה סתם, ולא צריך להיות פסיכולוג כדי להבין שלהתנהגויות רבות יש מניע", מסבירה סלומון. "אני נתקלת בהרבה מצבים שבהם הבחורה לא התייחסה לנורות אזהרה, למשל, מישהי שבן זוגה סטר לה לפני שהם התחתנו. בעוד שהיא פירשה את זה כתוצאה של לחץ ועצבים, הוא נהפך אלים עוד יותר אחרי החתונה. אסור להתעלם מתוקפנות פיזית או מילולית, וחייבים להתייחס אליה בכובד ראש". במקרים שבהם מדובר בהשפלה מילולית, הדבר יכול בקלות להשפיע על הדימוי העצמי שלך ותחושת האושר לאורך זמן, ומוטב שתבדקי טוב מהיכן זה מגיע ולאן זה לוקח אותך.

השקר: שיחת יחסינו לאן בשתיים בלילה זה לא כזה נורא

האמת היא: שזה לא נורא, זה נורא ואיום! "חשוב לזכור את הכלל הבסיסי ביחסים: רודף- הודף", מחדדת סלומון, "ככל שתרדפי אחריו - הוא יהדוף. בשעה שתיים בלילה יש שני דברים שגברים אוהבים לעשות: סקס או שינה. שיחות נפש ופתרון בעיות וקונפליקטים הם מעדיפים לעשות כשהם ערניים, או לא בכלל. ואם הוא בא אלייך בשתיים בלילה, מוטב שתחזרי לשקר הראשון: סקס יקרב בינינו.

השקר: זוג מאוהב מבלה כל הזמן ביחד

האמת היא: שהרצון לבלות זמן איכות ביחד הוא טבעי ומתבקש, אבל כל דבר צריך להיעשות במינון הנכון. "זוג שנמצא כל הזמן ביחד אינו חווה אהבה, אלא אובססיה", אומרת סלומון. "למעשה, לא פעם זוג שלא משחרר דווקא משהה את ההתקדמות בקשר, מכיוון שאין שום געגוע וניתן בקלות לקחת אחד את השני כמובן מאליו. המתכון המנצח לזוגיות לדעתי הוא ביחד ולחוד. לא לאבד את העצמי בתוך מערכת היחסים, לא לוותר על דברים שעשית בתקופת הרווקות אך בהחלט מומלץ להקטין מינונים של בילוי עם חברים, כך שלא יבואו על חשבון הזמן ביחד".

השקר: הוא בטח איבד את המספר שלי

האמת היא: סלולרי, פייסבוק, מסנג'ר, טוויטר ושלל אמצעי תקשורת - יש מישהו בעולם שמנסה ליצור איתך קשר ולא מצליח? בהנחה שיש רצון לאתר אותו, כל אחד ניתן להשגה. "הגישה שלי היא שאם גבר רוצה אותך, הוא יוריד למענך את הירח והכוכבים", אומרת סלומון. "נשים יקרות הקשיבו, בתחילת הקשר תפקידו של הגבר הוא להתקשר ולחזר. עם זאת, במידה שהרגשת שיש ביניכם קליק אדיר בפגישה אך הוא לא התקשר, את בהחלט יכולה לסמס לו משהו קטן כעבור כמה ימים (אחרי שהחלטת שזו תוצאה של אי הבנה תמוהה). לרוב אני ממליצה להמשיך הלאה ולא לחכות לאף אחד".

השקר: אני אגרום לו לרצות להתחתן ולהביא ילדים

האמת היא: שאם הוא אמר לך שהוא לא מוכן לילדים וחתונה, הסיקי שהוא לא מוכן לילדים וחתונה. "המחשבה שלך צריכה להיות הפוכה: הוא זה שיצטרך לשכנע אותי לרצות להתחתן איתו ולהביא לו ילדים. אם הוא רציני- האמיני לי שהוא יקדם את הנושא, ואם הוא לא, את תביני זאת במהרה. מה לעשות עם זה? יש לנו כתבה שלמה שעוסקת בשאלה למה הוא עוד לא הציע נישואים.

סלבס בלבן - בראד פיט (צילום: Dave Hogan, GettyImages IL)
בחיים לא יהיה לנו כזה גבר, אנחנו נצטרך להסתפק בשאריות | צילום: Dave Hogan, GettyImages IL
השקר: רק בראד פיט הוא סקסי

האמת היא: שבראד פיט באמת סקסי. ויכולים להגיד לנו עד מחר שסקס ומשיכה זה לא הכל בחיים, אבל יודעת כל בחורה עם שחלות שזה בהחלט תופס מקום גבוה ברשימה. עם זאת, בראד פיט יש רק אחד, והוא לא זמין, לכן הוא לא לגיטימי בתור תירוץ שבגללו את חוסמת את עצמך. "כשנשים מציבות דרישות חיפוש מאוד פרטניות (1.90 מ', עיניים כחולות וקוביות בבטן), אני מזהה שזה קשור בהדחקה של פחד מזוגיות. מי שבאמת מעוניינת בזוגיות תוותר על כמה סנטמיטמרים ושאר נתונים ספציפיים. אל תוותרו על משיכה, אבל אל תהפכו אותה למקום ראשון". אחרי הכל, גם בראד פיט בגד באשתו, ולא מעט גברים מדהימים ביופיים יכולים להפוך מכוערים בן רגע.

השקר: חיי אינם שלמים בלי גבר

האמת היא: שקלישאתי ככל שזה יישמע, את צריכה להיות שלמה בראש ובראשונה בזכות עצמך. "הגבר שלך לא אמור למלא את החוסרים בחייך, עלייך ללמוד לעניין את עצמך, לפנק את עצמך ולאהוב את עצמך. הרבה יותר קל ונעים לאהוב מישהי בטוחה בעצמה. גם בזוגיות טובה חשוב מאוד שכל אחד מבני הזוג ימלא את עצמו בדברים אישיים שלא קשורים בהכרח לשני".

>> איך נראים חייה של רווקה תל אביבית? יצאנו לסיור שאמור לגלות