דבורי ויינר - טור פותח (צילום: צילום ביתי)
רוצה להכיר בחור ברדיוס של מטר ממני. דבורי בודקת את tinder | צילום: צילום ביתי
ברוכים הבאים לאפליקציית ההיכרויות Tinder, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. מקום וירטואלי בו כל אחד יכול לזפזפ להנאתו, בכל זמן נתון, בכל שעה ביממה, במאגר בלתי נדלה של פרצופים לבחירה. זה לא משנה היכן אתה נמצא בדיוק עכשיו (בשירותים?) לא משנה מה אתה מחפש (בחורה עם דופק שתאמר לך כן?) מה שבאמת משנה זה איך אתה נראה. ללא ספק תמצית ה"עומק" של החיים הווירטואליים ממש. 

וזו בדיוק המשימה שקיבלתי מהמפקדת ל'.  לפרסם תמונה שלי ולחכות להבין מי יפנה, למה וכמה. האמת, כלמודת סבל ידועה מהיכרויות במרחב הווירטואלי פייסבוק פינת דייטינגבוק בואכה שוק ה-jdate צומת OKCupid, קטן עליי להתמודד עם עוד אפליקציה בסגנון. 

Tinder (חומר דליקה) הושקה לפני קצת יותר משנה, ומאז כובשת את ארה"ב ואת העולם בסערה. מדובר באפליקציה חינמית המיועדת לשימוש במכשירי האייפון והאנדרואיד כאחד. לא אלאה אתכם במספרים, אבל השמועה אומרת שמדי יום יש בה יותר מ-2 מיליון התאמות או היכרויות. מיליוני אנשים בכל יום משתמשים בה כדי לדפדף בין הפרופילים שלה, עשרות פעמים ביום, כל פעם למשך כמה דקות. 

אז הפשלתי שרוולים, התרווחתי על ספתי ופצחתי במשימה.  במשפט אחד- זה נשמע פשוט, זה אכן פשוט, אך הסיכוי לצלקות נפשיות לכל החיים גדול במיוחד. 

שלוש דקות והפלאפון השמיע קולות ייחום

נתחיל בטכניקה: לאפליקציה נרשמים באמצעות הטלפון, דרך פייסבוק. תהליך ההרשמה קל ומהיר, ומורכב בעיקר משלב בחירת התמונות (ארבע/חמש תמונות שלכם מתוך פרופיל פייסבוקכם). ביצעתי את ההוראות ומהר מאוד מצאתי את עצמי כחברת Tinder מין המניין.  ההתחלה דווקא בישרה טובות. תוך שלוש דקות מכשיר הטלפון שלי החל להשמיע קולות ייחום וצפצופים לא נגמרים של הודעות והתראות מסוגים שונים.

מבנה האפליקציה נגיש וקל לתפעול. בשימוש הראשון מגדירים איזה מגדר מחפשים, באיזה מרחק ובאיזה טווח גיל. בכל פעם שנכנסים לאפליקציה מתבצעת סריקה שמאתרת את הבחורים שנמצאים בטווח המרחק שבחרתי. מי שחלילה וחס לא מעונין להתניע את הרכב לעבר הדייט לא באמת צריך להתאמץ, הוא פשוט בוחר מרחק קילומטרים אפסי ומקבל תפריט מקומי נרחב. לאחר הסקירה מופיע חלון ובו הבחור הראשון שהאפליקציה בחרה להראות לי. מופיעה התמונה, גיל ומה המרחק שלו ממני.

כעת ישנן שתי אפשרויות: הראשונה היא לבחור באופציית האיקס. פעולה זו מיד תספק את תמונת הבחור הבא. השנייה היא לבחור באופציית הלב. במידה ושניכם סימנתם לב אחד על השנייה, תופיע מיד על הצג הודעה המכריזה בהתרגשות רבה על התאמה (it's a match!) כשתמונות שניכם עומדות האחת ליד השנייה כזוג הצועד יחדיו לחופה. חסר רק קונפטי ונסגור עניין. שיהיה ברור - אין אפשרות לתקשר עם מישהו שמצא חן בעיניי אם הוא לא סימן לב עליי וההיפך. רק במידה ושני הצדדים בחרו באופציית הלב ישנה האפשרות לתקשר בצ'ט מיוחד שנפתח.

דבורי ויינר - צילום מקצועי (צילום: רוני פרל. איפור: יערית אליהו)
"חתן לא מצאתי שם. גם לא דייט ראוי או אפילו לא ידיד נפש חדש" | צילום: רוני פרל. איפור: יערית אליהו
יצוין לטובה כי באופן מובהק באפליקציה הזאת ישנה איכות אסתטית גדולה הרבה יותר מהממוצע בשאר אפליקציות ההיכרויות. יש בה הרבה חתיכים, חמודים, יפים ומסוקסים שנמצאים ממש בטווח גלילת אצבע לבבית. זה לא תרם מאומה.

אהבה אין. תפריט לסקס מהיר – יש ויש

במסגרת המשימה ביליתי שבועיים בממלכת הלבבות והאיקסים ואיך לומר? חתן לא מצאתי שם. גם לא דייט ראוי או אפילו לא ידיד נפש חדש. אז מה כן מצאתי, אתם שואלים? הרבה מאוד גברים שמתייחסים לאפליקציה כאל עוד תפריט סקס מהיר פוטנציאלי חדש בשכונה. מאידך, אצל נשים עושה רושם שההתייחסות היא כאל פלטפורמת היכרויות לגיטימית למטרות קשר רציני. כרגיל, "נשים מנגה וגברים מכוכב הקופים". נשבעת שאני לא שונאת גברים ויודעת שיש הרבה בחורים טובים שמסתובבים אי שם. אבל לצערי, עד כה פנו אלי רק הרקובים ממש.

הנה כמה דוגמאות אמיתיות לחלוטין לכמה מההזיות משובבות הנפש שקרו לי בממלכת חומר הדליקה. דגשים: כל השמות בדויים, עם חלקם ההתנהלות נשארה בתוך האפליקציה, עם חלקם עברתי לפייסבוק כדי להתרשם יותר וכן, כולם מעל גיל 35. לקרוא ולבכות:

השעה 23:40, עומר (36) כותב לי:

דבורי ויינר - טור פותח (צילום: צילום ביתי)
יאללה למשימה הבאה | צילום: צילום ביתי
עומר: "מתי רואים אותך?"
אני: "על מתי חשבת?"
עומר: "עכשיו?"
אני מבהירה שאני מחפשת קשר רציני בלבד ולא שעשועים.
עומר: "לראות אותך עכשיו זה שעשוע? זה נקרא ספונטני" (אה, ספונטני! בדיוק! סתומה שכמותי)
אני חוזרת על עצמי לגבי קשר רציני.
עומר: "אז את באה? להרתיח מים?" בלה, בלה, בלה..."אני רציני...בואי".
אני נפרדת ממנו לשלום ולא להתראות
עומר: "אני מחפש קשר רציני, עברתי כבר את שלב המשחקים". פיצול אישות זה סקסי. אין ספק.

***

השני היה ירון, 35
"אמנם יכול להיות שאני פחות מדי רציני בשביל מה שאת מחפשת אבל הייתי חייב להגיד וואו! ואם יורשה לי את פשוט סקסית בצורה בלתי רגילה".
אני דאגתי להעניק הסבר שאכן מחפשת קשר רציני בלבד.
ירון: "חבל שאת כן רצינית. בגללך רמת החשק שלי עלתה. מה הסיכוי שגם את, ביום שכזה, התעוררת עם חרמנות בוקר שפשוט מסרבת לעזוב ונשארת כל היום?". תמות.

 ***

השלישי הוא אודי, 38.
אודי: "את תל אביבית ניידת או מקובעת?"
אני: "תל אביב אתה יודע, אין חניה אין רכב".
אודי: חובבת ת'רכבת?"
אני (מבינה היטב לאן הוא חותר): "אין לי רגשות מיוחדים אליה"
אודי: "אז איך תבואי לבקר אותי בעצם?". כנראה שאעדיף לתקוע לעצמי מזלג בעין לפני שאשקול את זה חבוב.

***

דבורי ויינר - צילום מקצועי (צילום: רוני פרל. איפור: יערית אליהו)
מתי רואים אותי? כנראה שלעולם לא | צילום: רוני פרל. איפור: יערית אליהו
אייל, 35, כתב לי: " אני מעריך כנות אז אומר שאת מה זה מוצאת חן בעיניי, אני מחפש קשר לא מחייב אבל גם לא סתם סטוץ (קלטתם?!) ואם גם את, אשמח להכיר. אם את בקטע של משחקי שליטה אל תתביישי להזכיר זאת". חבל. חבל שאבא שלך לא הצליף בך מעט כשהיית קטן; ניר, 41, ביקש לפנק: "ראיתי שחגגת יום הולדת. אפשר להזמין אותך למסאז' וארוחה?"; ושלומי, 36, חולה נפש של ממש, כתב:  "נעים מאוד. אני מאמן טניס. אשמח להכיר אותך, ליהנות איתך, לפנק אותך, לענג אותך, כמו מלכה, וללמד אותך טניס. תני לי. אני מומחה. מה את אומרת? סורי על הישירות, מקווה שלא נבהלת ממני". דווקא הטניס נשמע טוב. כל השאר-Hell No.

וכך זה נמשך ונמשך. יש לי לצערי, עוד דוגמאות רבות ושונות. אחרי שבועיים שם התחשק לי בעיקר לקחת חומר דליקה (מי אמר Tinder ולא קיבל?) ולהבעיר שם את כולם. אז מודה, המשימה נכשלה. לא יצא לי דייט עם אף אחד מגברברי האפליקציה, חתיכים ויפים ככל שיהיו, מה לומר - זה לא הקאפ אוף טי שלי. חלק מחברותיי דווקא כן יצאו לדייטים. עדיין לא שמעתי על אף קשר רציני שהחל שם אבל אני מניחה שגם זה קיים. כל החוויות הנ"ל לפרקים עצבנו וביאסו אותי אבל בעיקר הצחיקו. מאוד.

אני מניחה שכמו בכל דבר בחיים ובמיוחד בחיים הווירטואליים, זה כנראה עניין של טיימינג, היצע, סבלנות והמון מזל. אני אמשיך לחפש את שלי.

*דבורי ויינר היא בעלת הבלוג beerburim

>> בפעם הקודמת: דבורי משדרגת את תמונת הפרופיל שלה. האם זה עבד לה?
לכל הטורים במדור