האורגזמה. הרגע שנחשב לקסום ביותר בחוויה המינית של נשים וגם גברים כאחד, פשוט לא מפסיק לסקרון אותנו. למרבה המזל, לא מעט מחקרים וסקרים בוצעו בנושא והם מספקים לנו המון ידע בהקשר לחוויית השחרור המעצימה הזו. החל מאורגזמה שמתרחשת במהלך אימון ספורט (כן! זה אמיתי!), גברים שחווים שרשרת אורגזמות או אפילו הקשר שבין אורגזמה להתעטשות. ובקיצור, על מה מדברים היום בחדשות האורגזמה? כל הדיווחים, ממש כאן:

1. האורגזמה של מי ארוכה יותר?

באופן כללי, כל האורגזמות מאוד מאוד קצרות. כלומר, הן מתרחשות הן אצל גברים והן אצל נשים, שניות בודדות בלבד. מדהים שרגע כה קצר יכול להיות כל כך עוצמתי מבחינת השחרור המיני. מסתבר, כך אומרים חוקרי הסקס, כי אצל הגבר האורגזמה נמשך בממוצע בין 3 ל-10 שניות בעוד אצל האישה 20 שניות ולעיתים אף הרבה יותר. ניתן לומר כי בהתחשב בעובדה שלעיתים לנשים לוקח זמן רב הרבה יותר במהלך המין להגיע לרגע השיא, לפחות קיבלנו בונוס של עוד עשר שניות של הנאה.

2. אורגזמה מהירה - לא רק אצל גברים

רובנו שמענו כי לא מעט גברים מגיעים לאורגזמה הרבה יותר מהר ממה שקיוו. אבל מסתבר שגם נשים יכולות להגיע לאורגזמה מוקדם מהמועד המשוער ולא הצליחו לדחוף את רגע השיא, מכל מיני סיבות. במחקר שפורסם בירחון לסקסולוגיה בנושא הזה בדיוק, נבדקו 450 נשים בגילאי 18-45. 40% מהנבדקות דיווחו כי הן חוו לפחות פעם אחת מקרה בו הגיעו לאורגזמה מהר יותר מהרצוי, מספר שבהחלט הפתיע גם את החוקרים.

3. כמה נשים מגיעות לאורגזמה במהלך הסקס?

מתברר שהחוקרים התקשו לפענח את השאלה הזו, אחת הסיבות לקושי טמונה בכך שחלק מהם לא ציינו במהלך המחקר איך המשתתפות הגיעו לאורגזמה. (בזמן יחסי מין, עם או ללא תוספת מגע). כך שהמשתתפות יכלו לפרש את השאלה הזו בכל מיני דרכים. (כלומר, חלק הניחו כי אכן מדובר ביחסי מין וחלק לא. כך שממצאי המחקרים סבלו מחוסר עקביות).  אז מה כן יש לי לחדש לכם בנושא? בואו נמשיך לנושא הבא. 

4. האם כל הישראליות מצליחות?

הפעם, המידע מגיע הישר מסקר ישראלי שנערך על ידי מכון נילסן לקראת ליום האהבה הבינלאומי. בסקר השתתפו 504 גברים ונשים ישראליות. אז לשאלתנו: התשובה האם כל הישראליות מצליחות להגיע לאורגזמה, היא לא. לגמרי לא. ליתר דיוק רק כ-רבע מהנשים (27%) מצליחות להגיע לאורגזמה בכל פעם שהן מקיימות יחסי מין. לצערי זה לא מסתיים פה, כי 15% מהנשים הישראליות מדווחות לנו כי לא חוו אורגזמה מעולם או רק במקרים מעטים. ומה קורה בקרב הגברים? אז 66% מהגברים בסקר זה, מדווחים כי הם אכן מגיעים לאורגזמה בכל סוף קיום יחסי מין. 

5. ספורטגאזם

טוב, אז למי שאינה מצליחה להגיע לרגע השיא תוך כדי הסקס, אולי התופעה הבאה תביא תקווה. ה"ספורטגאזם", כלומר, אורגזמה המתרחשת תוך כדי פעילות ספורטיבית - בהחלט קיימת ולא מעט נשים מספרות שספורט הוא מה שמוביל אותן לשיא. באנגלית קוראים לזה "כורגאזם", משום שהתופעה מתקשרת לחיזוק שרירי הליבה. חוקרים רבים מספרים כי זו בעצם אורגזמה המתרחשת בעקבות תרגילי ספורט שמעלים את ההתרגשות. החוקר שהביא את עולם המיניות אל העולם המחקרי היה אלפרד קינסי, שכבר בשנת 1953 בספרו על התנהגות מינית אצל נשים, תיאר את האורגזמה הזו. הירחון לטיפול מיני פרסם מחקר בנושא, בו השתתפו 530 נשים, כאשר 23% מהן דיווחו כי הם חוו את התופעה לפחות פעם אחת במהלך אימונים. רוצות לדעת איזה תרגילים מעלים לכן את הסיכויים לכורגזם? הטובים ביותר הם תרגילי בטן, הרמת משקולות, ריצה ואפילו יוגה. 

 6. אורגזמות מרובות ורצופות, לא מה שחשבתם

עוד הנחה שגויה הינה כי רק אישה יכולה להגיע לאורגזמה אחת אחרי השנייה. זה נכון אמנם, כי גברים מבחינה פיזיולוגית צריכים זמן מנוחה לאחר האורגזמה הראשונה ולעיתים שום גירוי מיני לא יכול לעזור להם להתעורר בשנית. אך עם זאת, ישנם גברים המדווחים כי הם אכן חוו אורגזמות ברצף (לא מדובר רק על אורגזמה עם שפיכה). כמו כל דבר שדורש הוכחה מינית או מדעית, גם כאן הצליחו לבצע מחקר להבנת הנושא. מחקר שפורסם בארכיון להתנהגות מינית, בדק את הנושא בקרב 21 גברים, המדגם אומנם היה קטן, אך כלל הגברים דיווחו כי חוו זאת בחייהם ואף סיפרו כי הם חשבו שכל הגברים חווים  באופן הזה אורגזמה (אחת אחרי השנייה). 

7. זיופים, אורגזמה וישראלים

על זיופי אורגזמה בקרב נשים וגם בקרב גברים כבר קראתי במחקרים, אבל את הפרט המסעיר לגבי זיופים בקרב ישראלים גיליתי רק לפני כמה ימים. מסתבר ש-60% מהישראליות מזייפות אורגזמה בתדירות כלשהי במהלך קיום יחסי המין. כך נמצא בסקר של מכון נילסן שפורסם לפני ימים ספורים ובדק את נושא ההנאה המינית והאורגזמה הנשית. נתון מרטיט היה כי רק כ- 26% מהגברים חושבים שהפרטנריות שלהם אולי (דגש על אולי) מזייפות. כלומר, הגברים לא באמת יודעים להבדיל. על כן, בחג האהבה הזה אני ממליצה לכם להתחיל לבדוק מה באמת קורה שם בין הסדינים. 

8. התעטשות

ולסיום התופעה הכי מוזרה בנושא באורגזמה, לפחות כזו שאני מכירה, היא התעטשות המובילה לרגע שיא.  ד"ר ג׳סטין למילר, חוקר מיניות ומחבר הספר "הפסיכולוגיה מאחורי מיניות האדם", מספר כי המקרה הראשון לתופעה זו, תועד כבר לפני מאה שנה וכי זו תופעה שעלולה להתרחש אצל נשים וגברים גם יחד. התאוריה הרווחת היא כי קיים בסיס ניורולוגי לסיפור, כלומר, ההתעטשות משפיעה על מערכת העצבים האוטונומית במוח, זו שאחראית על תפקודי הגוף הלא רצויים, כגון נשימה, הזעה, התעטשות וגם עוררות מינית. מדענים סבורים כי אולי אצל אנשים מסוימים יש הצטלבויות בחלק זה של המערכת ואלו יוצרות השפעות בלתי צפויות כגון "אפצ׳י אורגזמי".