באנגליה נפתח בשבוע שעבר משפטו של שון דייסון (28) העומד לדין בעוון הרצח של אשתו, לוסי-אן ראשטון (30) בחודש יוני האחרון. על פי כתב האישום, שון תקף את לוסי במכות ואז דרך וקפץ עליה כשהייתה מוטלת על גבה. 

עד הראייה שהופיע בשידור וידיאו בבית המשפט היה ילד שלא זוהה, על מנת לשמור על האנונימיות שלו, אך סביר שהיה אחד מילדיהם של בני הזוג שישנו בבית בעת הרצח. הילד סיפר לבית המשפט כי התעורר באמצע הלילה למשמע צעקות ושמע את שון אומר ללוסי "תבלעי את הטבעת שלך כי אנחנו כבר לא ביחד" בהתייחס לטבעת הנישואים שלה. העד גם דיווח שהוא ראה את לוסי שמה את הטבעת בפה, אבל לדבריו היא לא בלעה אותה היות שהבחין בה על הרצפה בשלב מאוחר יותר של הלילה.

הילד סיפר כי הוא התעורר בשנית כשעה לאחר מכן, וראה את שון מכה את לוסי. לדבריו, הקול שלה היה "עצוב" ואילו דייסון היה ב"מצב רוח מרושע". כשהיא איבדה את ההכרה, הילד ראה את שון שופך עליה מים קרים, ככל הנראה כדי לנסות להעיר אותה. "התעוררתי בגלל שהיו קולות רמים ומכות. שמעתי גם צעקות. הוא היה במצב רוח מרושע. אני יודע איך הוא מתנהג כשהוא מרושע, אז ככה אני יודע שהוא היה מרושע", אמר הילד.

לוסי-אן ושון
"מערכת יחסים רעילה". לוסי-אן ושון ביום חתונתם | צילום: Facebook


הילד דיווח עוד כי שון היכה את אשתו גם בתחילת אותו ערב, כשיצאו לסיבוב קניות. לדברי הילד הוא ראה אותה סוטרת לשון, שאז היכה אותה באגרופו. לדברי התביעה, בהמשך הלילה לוסי קיבלה שיחת טלפון מהאקס שלה, ואז נכנס שון להתקף זעם אלים. 

נתיחה שלאחר המוות העלתה כי לוסי סבלה מ-37 צלעות שבורות ועצם חזה שבורה, וכי ראותיה קרסו. שון הודה בהריגתה של לוסי אך לא ברציחתה. לטענתו, אשתו טבעה למוות לאחר שהוא שפך עליה מים. את סימני האלימות על צווארה הוא תירץ בכך שהשניים עשו "סקס אלים" קודם לכן.בני הזוג נישאו בשנת 2010, ולדברי התובע במשפט, סיימון ג'ונס, במהרה הפכה לוסי לקורבן של אלימות מתמשכת. "את מערכת היחסים של הנאשם ושל לוסי-אן ניתן לתאר כרעילה והפכפכה. לוסי הייתה קורבן של אלימות קשה, ולא ניתן למצוא כל הצדקה למכות, לבעיטות ולדריכות שהיא ספגה, תוצאה של התקף קנאה של אדם אלים", אמר ג'ונס.

לדברי התובע, בחודשים שקדמו למותה אמרה ראשטון לבני משפחה כי היא מפחדת שבעלה יהרוג אותה, וסיפרה שראתה כי הכין תיק מוכן עם בגדי החלפה וכלי נשק. "היא הייתה משוכנעת שהוא יעשה לה משהו, ושאם היא לא תהיה שלו היא לא תהיה של אף אחד", אמר ג'ונס. "העובדה שלוסי חששה לחייה זמן קצר לפני שנהרגה מהווה ראיה ברורה לאופי של מערכת היחסים ולחשש שלה מהנאשם, שהיה מסוגל לאלימות קיצונית. אין ספק שהוא הרג אותה, אבל אנחנו טוענים שמה שקרה באותו לילה לא היה אבדן רגעי של שליטה אלא שיאה של מערכת היחסים האלימה שקדמה לו". עם זאת, לדבריו של ג'ונס, לוסי לא דיווחה למשטרה על האלימות שחוותה.