ליידי ויקטוריה הארווי (צילום: getty images)
"לבוש שיש בו סיכון". נראית מדהים | צילום: getty images

הרויאל אסקוט, אחד האירועים החשובים בתרבות הבריטית, מתרחש מדי יוני, אז לשבוע אחד מירוצי הסוסים באסקוט שבברקשייר לובשים חג ומארחים את משפחת המלוכה ברוב הוד והדר. כל האצולה הבריטית מפציעה שם, לובשים ולובשות את מיטב המחלצות והחיוכים, הליידיז משוויצות בכובעים, ואיפשהו בתוך כל זה יש גם סוסים.

הרויאל אסקוט הוא כר פורה לסנסציות. הצהובונים בבריטניה צריכים למלא עמודים רבים של רכילות ופפרצ'י, והמבקרים במירוצים מספקים את הסחורה בעליצות בריטית אופיינית. את הסנסציה התורנית תרמה הפעם ליידי ויקטוריה הארווי. אשת החברה סלאש דוגמנית סלאש אריסטוקרטית שהייתה גם האקסית של הנסיך אנדרו ומי שמכונה "איט גירל לשעבר" זנחה לחלוטין את קוד הלבוש הנוקשה המאפיין את האירוע המעונב והופיעה עם חולצת כפתורים לבנה וחצי שקופה. היא אמנם לבשה גם בלייזר לבן מעל, אבל את העובדה שהחזייה נותרה בבית היה בלתי אפשרי לפספס.

מתברר שלגבברת יש היסטוריה ארוכה של שבירת מוסכמות, או כמו שמכנים זאת בדיילי מייל risqué dressing, בתרגום חופשי "לבוש שיש בו סיכון": היא אוהבת להופיע באירועי שטיח אדום עם אאוטיפיטים שמשאירים מעט מקום לדמיון, כך מסבירים שם. במאי האחרון, למשל, התייצבה הארווי להקרנה בפסטיבל קאן בשמלה נועזת מטול זהוב עם חיתוכים עמוקים באזור המחשוף. כשהבד באזור לא החזיק יותר, ליידי הארווי הסתובבה באירוע חושפת מעט יותר ממחשוף.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by /Sita Devgeet (@ladyvictoriahervey)

אבל אירועים נוצצים הם לא רויאל אסקוט. שם, באירוע שבו המלכה אמורה להיות נוכחת, יש הוראה מפורשת באשר לקוד הלבוש למירוצים – ומלבושים שקופים אינם מותרים באזור המיועד לבני המלוכה ושאר הרויאלטיס. אבל המלכה אליזבת נעדרה הפעם מהמירוץ, לראשונה מאז הוכתרה, וליידי הארווי, כך נראה, עושה בדיוק מה שבא לה. נדמה שיש לה אישיות קצת משוחררת, והיא לא מתכוונת להתנצל על כך.

הצהובונים מיהרו לציין בכותרות ענק את גילה של ליידי הארווי, 45, כי לא מספיק שהיא סטתה מכללי הטקס - היא גם העזה לעשות את זה כשהיא לא פרגית. אז מה אם כתבו עליה ש"היא לא יכולה להפסיק לחשוף את הגוף שלה בגיל 45"? ומה אם היא הייתה בת 25? כנראה שאז היו מפרגנים לה קצת יותר. אנחנו חושבות שהיא נראית מדהים בכל גיל. על הכובע שלה, אגב, אף אחד לא דיבר.