ג'ייד וורקמן הבריטית הייתה סטודנטית בת 17 כשפגשה את זיין ארני-מולסן בקולג', והשניים הפכו לזוג במהירות. בטור מיוחד שפרסמה בעיתון הסאן היא חושפת את מערכת היחסים ההרסנית של השניים, ואת החיים לצדו של בריון.

"הכרתי את זיין כשהיה לנו שיעור משותף בלימודים. הוא היה הבחור היחיד שלא היה מדבר איתי שם, וזה גרם לי להתעניין בו. באחד הימים ניגשתי אליו והתחלנו לדבר. הפכנו לזוג, אבל היחסים שלנו התדרדרו במהירות. זיין היה מתקשר אליי ללא הפסקה ורוצה לדעת איפה אני ועם מי. בהתחלה חשבתי שהוא סתם מנסה לגונן עליי, אבל מהר מאוד הבנתי שהוא מנסה לשלוט בי – וכשלא הייתי עונה לו הוא גם הפך למפחיד, והיה משאיר לי הודעות נוראיות שבהן הוא מקלל אותי".

"הבנתי שהוא מסוכן יותר ממה שאי פעם דמיינתי"

חודש אחרי שהתחילו לצאת, החליטה וורקמן להיפרד מבן הזוג האלים. שום דבר לא הכין אותה לתגובה שלו. "הוא כתב 'תעזבי אותי ואני ארדוף אותך ואת המשפחה שלך'. הרגשתי כמו אסירה, אבל החלטתי להישאר איתו כדי להגן על אמא ועל אחי ואחותי הקטנים, שהם כל עולמי. במקביל גם פתחתי חשבון אינסטגרם סודי כדי לתעד את מה שעברתי. פחדתי מזיין ומהדברים שהוא מסוגל לעשות, וחשבתי שאם יקרה לי משהו נורא, המשטרה לפחות תוכל לראות את היומן שלי.

"יום אחד, כשהתארחנו אצל קרובי משפחה, ראיתי הודעה שהופיעה במכשיר של זיין. היא הייתה מאישה שלא הכרתי, והיה כתוב בה: 'מתי אוכל לראות אותך?'. פתאום הבנתי שבן הזוג שלי לא רק מתעלל בי, אלא גם בוגד בי. עשיתי טעות והתעמתתי איתו כשאף אחד אחר לא היה בבית. זיין התחיל להשתגע כשהוא שמע שראיתי משהו בנייד שלו. 'את מסתכלת בטלפון שלי?', הוא שאג, והתחיל להכות אותי. למרות כל האיומים שלו, זו הייתה הפעם הראשונה שהוא הרים עליי יד. ברחתי ממנו והתחבאתי בשירותים. 'אני נפרדת ממך!', צרחתי. אבל בתגובה הוא היכה בדלת עד שהיא נשברה, נכנס לשירותים והמשיך להכות אותי באגרופיו ובחגורה שלו. אחר-כך הוא גם שלף סכין והצמיד אותה לגרוני: 'אם תעזבי אותי אני אחתוך לך את הגרון. אני אשרוף את הבית של אמא שלך כשהיא בתוכו ואני אאנוס את אחותך מול העיניים שלך'. לא האמנתי למה שאני שומעת. עד אותו יום לא האמנתי שזיין באמת מתכוון לאיומים שהיה מטיח בי, אבל כעת – כששכבתי על הרצפה מכוסה בדם – הבנתי שהוא מסוכן יותר ממה שאי פעם דמיינתי. רעדתי מפחד.

"'אני אעשה כל דבר, רק אל תפגע בהם', אמרתי לו. כל הגוף שלי היה נפוח מהמכות ולא חשבתי שהמצב יכול להיות יותר גרוע – אבל טעיתי. זה מבחיל, אבל גם במצב שבו הייתי, זיין הכריח אותי לשכב איתו – ואני הסכמתי כדי לשמור על בטחון משפחתי. למזלי זה לפחות נגמר מהר. נסענו הביתה כשאני מסתירה את החבלות עם בגדים ואיפור.

ג'יידן וזיין
"הפכנו לזוג במהירות, אבל אז דברים התחילו להתדרדר". ג'ייד וזיין
ג'יידן פצועה
תמונה מחשבון האינסטגרם הסודי של ג'ייד


"ידעתי שאני חייבת להיפרד מזיין אבל לא ידעתי איך לעשות את זה. יום למחרת, כשהייתי לבד, העליתי לאינסטגרם הסודי תמונה של החבלות שלי. רגע אחרי זה נחרדתי לגלות תגובה מזיין. הוא מצא אותי. 'את מתה, את והמשפחה שלך', כתב שם. לא ידעתי מה לעשות, והחלטתי להתקשר לאמא שלי ולספר לה את כל הסיפור. 'אל תזוזי, אני מגיעה לאסוף אותך', היא אמרה. לא ידעתי מי יגיע אליי קודם – אמא או זיין. אבל למזלי זו הייתה היא, והיא הגיעה ולקחה אותי ישר לתחנת המשטרה. זיין נעצר והורשע בתקיפה ובאיומים, ובקרוב ייגזר דינו בבית המשפט.

"הצלקות הפיזיות שלי אולי עברו, אבל אני לא מרגישה שהצלחתי להתאושש ממה שעברתי. זיין שוחרר בערבות עד למתן פסק הדין, ואני כל-כך מפחדת שהוא ייצור אתי שוב קשר או יפגע באחד מהאהובים שלי. הוא השתמש בי כמו שק חבטות אנושי, ואני מתפללת שכל אישה שתקרא את הסיפור שלי תחשוב פעמיים לפני שתתקרב אליו. אם אציל לפחות מישהי אחת, לא סבלתי לשווא".