מירי כהן, 50, היא אושיית אינסטגרם, לייפסטיל וקולינריה ואמv של אלין כהן. בזמן שבתה מנהלת עסק מצליח משלה ובעלת מותג איפור וקוסמטיקה, מירי מנהלת את הקריירה שלה מהמטבח אל האינסטגרם. הסבת מקצוע די מפתיעה שהגיעה בשנת קורונה. בשיחה עם גליה תורן, היא מדברת על המשפחה, החלומות והג'וב החדש.

"לא נעים לי להגיד אבל שנת הקורונה הייתה טובה לי. היינו בבית, ביחד עם המשפחה, ואני מאוד אוהבת את האווירה המשפחתית. אלין הייתה פנויה ולא רבים יודעים שהיא אוהבת לצלם ולערוך דברים ולכן כל דבר שהכנתי ובישלתי – היא צילמה וערכה, ופתאום הכירו את מירי כהן, ולא רק בתור אמא של אלין".

אפילו קוראים לך גברת חביטורטי.
"נכון, אני מכינה כל הזמן טורטיה עם חביתה. יום אחד בלייב באינסטרם, חשבנו איך לקרוא לזה ואלין המציאה את השם הזה. וזה הפך להיות השם השני שלי".

את אדם ביישן. איך את מתמודדת עם הביישנות הזו והחשיפה החדשה?
"אנשים מרימים גבה כשהם שומעים שאני ביישנית. תראי, לצלם סטורי זה פחות מביך כי אני בשליטה מלאה ואם לא טוב, אני מוחקת ואני מוחקת המון. אם כי זה הולך ומשתפר כמו כל דבר – זה מיומנויות וזמן. גם עכשיו אני מתביישת, אבל לפני חצי שנה הייתי מתביישת יותר. זה נרכש, זה ניסיון".

איך זה ללמוד עולם חדש של העולם הדיגיטלי בגיל כזה?
"זה משהו חדש וממש לא כיוונתי אליו ולא תכננתי. היה לי מאוד כיף ונוח להיות אמא של אלין כהן ולהיות במאחורי הקלעים שלה אבל מעולם לא חשבתי לנהל לעצמי את האינסטגרם שלי. תראיף זה לא פשוט בכלל. רק עכשיו למדתי להעלות ריל לבד. התנהגתי כמו ילדה שלומדת לבד דברים והוכחתי לעצמי שאפשר ללמוד גם בגיל 50 ובסוף עוד גם אמא שלי תפתח אינסטגרם".

"הקריירה שלי היא המשפחה שלי, הבית והמטבח שלי. בשלבים מוקדמים יותר ויתרתי על הקריירה למען המשפחה שלי. הייתי מאפרת בעברי, הציעו לי לנהל רשת של איפור אבל ויתרתי על זה למען ילדיי. יורם היה איש צבא וזה לא היה הגיוני ששנינו לא נהיה בבית. עכשיו למזלי אני לא צריכה לוותר על כלום. ילדיי נהנים מהקריירה שלי וזה בא ביחד עם השני ולא אחד על חשבון השני. אני לא מצטערת לרגע. הכול מכוון. כנראה שזה הזמן שלי".

מה נשי בעינייך?
"להיות אמא. בהריון הרגשתי הכי נשית בעולם. להיות אמא זה לדאוג ולתת ולהעניק. וזה הכי נשי שלי".

על מה את לא מוותרת?
"על השקט שלי במטבח. הרגע שאני מבלת, מטגנת, חותכת. זו תרפיה בשבילי. אני נהנית מזה. אני לא צריכה או חייבת לבשל בשלוש לפנות בוקר, אבל אני עושה את זה כי אני נהנית".

לאיזה הישג תרצי להגיע?
"לפני שנה חשבתי שבאמת השגתי הכול. השנה אני רוצה שכולם ייהנו מהתוכן וילמדו מהתוכן שלי... כיף לי לשמוע הודעות שאני מקבלת – כשאנשים משיגים דרכי דברים והנאה במטבח ובזוגיות".

איזו דמות היסטורית היית רוצה לפגוש?
"אסתי לאודר. אישה עוצמתית עם כוח ומה שגורם לי להזדהות איתה – היא הקיפה סביבה את המשפחה, היה לה עסק משפחתי, היא הייתה גאון בשיווק וידעה מה היא רוצה. הקימה את העסק שלה די מאוחר. את לא חייבת להיות בת 15 כדי להצליח אלא גם בגיל מאוחר ותמיד לקחת את כל המשפחה אתכם".

לצפייה בוידאוקסטים נוספים: נטלי דדוןאלין כהן, מיכל צפיר, מהרטה ברוך, נעם חורב, מיה אלחלל, מירה מינס, אוריאן ספיבק, הילה קניסטר, מיכל אלבז, חני ויינברגר, רנין בולוס, דפנה קינקס