ריקוד על עמוד - נטע לי
חשפנית? תשכחו מזה. הסטודיו של נטע לי | צילום: sigal mizrahi photographer
לפני שאתן מטפסות אל חווית העמוד,  אתן חייבות להיות ערוכות לזה מראש, לבוא פתוחות לשיטת כושר שונה ומדהימה ולנסות לחשוב קצת מעבר ל"ריקוד על עמוד? זה סקס!" למרות  שברור שזה בלתי נמנע. אז הכנתי את עצמי נפשית, שמתי על עצמי מכנסיים קצרצרים ונעלי עקב כפי שהתבקשתי ולא חשבתי על סקס. בערך.

ריקוד על עמוד - שרון ינובסקי קפלן
אז מה עושים כאן? עובדים ומזיעים | צילום: צילום ביתי
בערב יום חמישי בשכונת פלורנטין, פקדתי את ממלכת העמודים של נטע לי. מהמכונים הראשונים בהם מתערטלים על עמודים בצוותא, שלא לצורך חשפנות. אז בשביל מה אנחנו צריכות שיעורי עמוד אם ויתרנו מראש על קריירת חשפנות? כל אחת מגיעה לשם מהסיבות שלה: יש אומרות שזה שינה להן את החיים, מילא אותן בביטחון, באמונה בגוף, שחרר אותן ממחסומים, ויש שסתם מגיעות למפגש חברתי קצת אחר של אחוות בנות. אני הלכתי לבדוק איך מרגישות רקדניות על עמוד ליום אחד ויצאתי עם כמה תובנות ולא מעט שרירים תפוסים.

בקומה האחרונה של הבניין ברחוב קומפורט - גיליתי סטודיו נעים עם פרקט, עליו פזורים עמודי כסף מהרצפה לתקרה, מראה גדולה (חובה), חלונות שמשקיפים אל הרחוב (עם וילונות, אל דאגה) ומזרוני יוגה דקיקים. בקומה השנייה של הסטודיו אפשר להסיר את הבגדים המיותרים ולעלות על טייץ קצרצר וגופייה/גוזייה. כשבמקרה הזה, לס איז מור, כדי שהגוף יוכל להיתפס היטב על העמוד. בסטודיו ניתן למצוא גם שיעורי גמישות וסטריפ דאנס בהדרכת נטע לי והמדריכות שהיא עצמה מכשירה.

אז מה עושים כאן: מתחממים, מתחזקים ורוקדים. מוזיקה קצבית חזקה ברקע, נטע לי הרקדנית המחוננת (שהביאה את הפול דאנס לארץ), מתחילה לנוע בקצב המוזיקה וממשיכה בתרגילי חימום שמורכבים ממתיחות ותרגילי חיזוק. כבר בשלב הזה הבנתי שקל זה לא הולך להיות, לשמחתי. כי מבחינתי אין דבר מבאס יותר מבזבוז זמן. התנועות הן דינאמיות ומשלבות ריקוד, חיזוק, מתיחות לפורנו רך, וכל מה שעבר לי בראש באותו הרגע הוא מה בעלי היה חושב עליי כשאני מפושקת כרגע על עמוד. שלב החימום נמשך כעשרים דקות והוא מאוד אינטנסיבי, על אף שהשיעור מיועד למתחילות, נטע לי מאמינה שצריך להרגיש את הגוף (וזה מורגש היטב).

בסיום חלק המזרון, מתמקמים לצידי העמודים. כעת מדריכת הפול זורקת אותנו היישר לתוך המים והתנועה הראשונה הנלמדת היא קפיצה לזרועותיו של העמוד, כאילו שהוא מינימום בראד פיט ואנחנו מלאות תשוקה לטפס עליו. אחריו למדנו קומבינציית ריקוד פשוטה על העמוד ומסביבו לאט עם דגשים מאוד מדויקים. בפעם הראשונה היינו קצת עקומות, אחר כך רובוטיות, ואז כבר השתחררנו ולא ביישנו את תחום החשפנות. אם אני, שלא מגיעה מתחום הריקוד, הצלחתי לבצע את הקומבינציה, כולן יכולות. קל זה אולי לא, אבל אפשרי ומשעשע זה בטוח.

ריקוד על עמוד - שרון ינובסקי קפלן
תשכחי מסקס. או שלא | צילום: צילום ביתי
ריקוד על עמוד - שרון ינובסקי קפלן
העצמה נשית;כושר;דימוי עצמי. מה שתגידי | צילום: צילום ביתי
למי זה מתאים:
כמעט לכולן, בכל הגילאים. לנשים שאוהבות את עצמן או שרוצות לאהוב את עצמן, למי שמחפשת קצת פאן בדרך לחיטובים, למי שמחפשת אחוות נשים, למי שרוצה להרשים במיטה או במשחק המקדים, להתחטב, למי שרוצה לשפר יכולות ריקוד ואקרובטיקה, למי שמתחברת לז'אנר של הפול דאנס.

למי לא: למי שלא מתחברת לז'אנר, לא-מיניות, לנשים עם מגבלויות גופניות.

כמה עולה: יש מסלול כרטיסיות ויש מסלולי מנוי. בין 50 ל-80 שקל לשיעור. שיעור בודד/ניסיון עולה 100 שקל.
מד דופק: משתנה בין עבודת טכניקה לריקוד.
כמה שורפים: בין 150 ל-300, משתנה מאדם לאדם ומשיעור לשיעור.
דבר שעון הדופק האישי שלי: 150 קלוריות.
כמה פעמים בשבוע: פעמיים-שלוש בשבוע. בשביל להגיע לרמה גבוהה בריקוד על עמוד, מומלץ להוסיף שיעור או שניים בשבוע של גמישות או סטריפ דאנס.
איפה מתאמנים: בקומפורט 4 בפלורנטין תל אביב, וברוטשילד 112, ראשון

ריקוד על עמוד - שרון ינובסקי קפלן
המכנסיים שמכסים את מה שצריך | צילום: צילום ביתי
בשורה התחתונה: אני שומעת מנשים רבות שרוצות לעשות פעילות גופנית אבל לא מתחברות לחדר הכושר. אז הנה לכן עוד אופציה שהיא גם כיפית וגם מחטבת. גם תעבוד על גמישות, יציבה, חיטוב, הרזייה וגם תהווה לכן תחליף לכושר. השיעור זורם, מאתגר וגורם לנו, הנשים, להרגיש שלמות עם עצמנו, גם אם בתור התחלה אנחנו נראות יותר כמו דובי קואלה שנתלים על עמוד ופחות חתולות סקסיות, זה לא משנה. העיקר שנרגיש שלמות, יפות ומשוחררות בדיוק כמו שאנחנו.

הפריטים המומלצים לריקוד בסטייל:

ריקוד על עמוד - שרון ינובסקי קפלן
מכנסון, גוזיה ועקבים: לאישה על העמוד | צילום: צילום ביתי
מכנסון קצרצר של דלתא – הוא קצר בהחלט אבל עדיין מצליח מסתיר את מה שצריך והכי חשוב, לא לוחץ ובכך מונע את תופעת הישפכות השומנים מכל הצדדים. מאוד מחמיא.
גוזייה שחורה של h&m – מהמחזיקות והסקסיות שהתנסיתי בהם. ל-h&m יש קולקציית בגדי ספורט חדשה ומעולה למחפשות איכות במחירים נוחים.
נעלי עקב סקסיות של ניין ווסט – אם את ממש רוצה להשקיע או שאת מהמתקדמות, אלה הנעליים בשבילך. ללא ספק.

>> בפעם הקודמת: בדקנו את אימון קרוספיט
>> לכל הטורים של מעלה דופק