אין לי מושג למה אני עושה את זה לעצמי, אבל אני מתחשמלת על בסיס שבועי כבר חודשיים. לפני שמונה שבועות נתקלתי באימון המחשמל והחלטתי לא להרפות ממנו עד שאבין על בשרי בשביל מה זה טוב. זוהי שיטת האימון הכי משונה שנתקלתי בה עד כה – אבל יש אומרים שהיא הכי יעילה לכאבי גב, שריפת שומנים וחיטוב. יותר מזה, שיטת ה-EMS מבטיחה לשרוף 500 קלוריות בעשרים דקות. אז מה עם על הדרך קצת סובלים?

מה עושים כאן: קודם כל, שלא תגידו שלא אמרתי: באימון הזה לא לובשים תחתונים וחזייה מתחת לחליפה השחורה שתצטרכו לקנות או להשכיר בכל אימון, כי מסתבר שהתפרים מפריעים לחיטוב הישבן. אז למי שיש בעיה להתאמן מול גבר ללא חזייה, זה לא בשבילה. רוב המאמנים במקום הם גברים, אולי בגלל שזה המקום היחיד שהם אשכרה יכולים להתעלל בנו בהסכמה מלאה. אפשר ללבוש חוטיני קטנטן, אבל אל תגלו להם שאמרתי.

ככל שצעקתי יותר מכאב, הוא נהנה מזה יותר

אחרי שלבשנו את הבגדים המיוחדים המאמן ילביש עלינו ווסט רטוב (מים הרי מוליכים חשמל) עם חוטי חשמל שמחוברים למכשיר ה-EMS, ויסגור עלינו את הווסט חזק חזק עד שנוכל לנשום רק בקושי, אבל היי, זה רק לעשרים דקות. אני נפלתי על דור, שהוא במקרה המאמן הכי קשוח במכון הסדיסטי הזה. ככל שצעקתי יותר מכאב, הוא נהנה מזה יותר. לפעמים פשוט העדפתי לסבול בשקט, שלא יתלהב יותר מדי.

שרון מתאמנת בשיטת EMS
נדמה שהעשרים דקות האלו לא יגמרו לעולם | צילום: שרון ינובסקי קפלן, צילום ביתי

השעון מתחיל לרוץ לאחור ונדמה שהעשרים דקות האלו לא יגמרו לעולם. דור נותן תרגיל פשוט כמו כפיפת מרפקים או סקווט (מכרע ישיבה) ובזמן התרגיל מגיע הזץ חישמול. מי שחוותה לידה, זה ממש מזכיר כאב ציר קצר. ולמי שלא – זה מרגיש כמו כיסא חשמלי, אני מניחה.

בכל תרגיל כל שרירי הגוף מתחשמלים בצוותא. לא עושים המון חזרות מכל תרגיל ועובדים על כל השרירים בכל אימון. כשהזמן נגמר נראים כמו סמרטוט שאפשר לנגב איתו את הריצפה, ובקושי אפשר ללכת הביתה. הגוף המסכן רוצה רק לישון יומיים לפחות.

מדובר באימון אכזרי אבל עם המון יתרונות. במקור הוא פותח בשביל האסטרונאוטים השוהים בחלל, והיום הוא משמש לשיקום פציעות ספורט שונות וגם לסיוע בכאבי גב וחיזוק שרירי רצפת האגן, ולכן אני מאוד ממליצה עליו לנשים אחרי לידה ולמי שסובלת מכאבי גב. לי, באופן אישי, האימון ממש העלים את כאבי הגב.

שרון מתאמנת בשיטת EMS
לי האימון הזה העלים את כאבי הגב

איך זה עובד? הפולסים של החשמל מגרים את השרירים בצורה המקסימלית ובכך מחזקים את הגוף ומשפרים יכולות. המון ספורטאים נעזרים ב-EMS לשיפור הביצועים.

למי זה מתאים: לאמיצות בלבד, לנשים עסוקות, למי שכאב לא עושה עליה רושם ושמוכנה לשלם את המחיר הנדרש בשביל תחת זקוף וזרועות מושלמות.

למי לא: לנשים בהיריון, לחולי לב, למי שיש לה סף סבל נמוך, למי שפשוט מסתפקת בפילאטיס.

כמה שורפים: 500 קלוריות.

מד דופק: נמוך – בינוני.

כמה פעמים בשבוע: פעם בשבוע. אפשר גם פעם בחמישה ימים.

איפה מתאמנים: emsclub בנמל תל אביב, רמת החייל והרצליה.

כמה עולה: 390 שקלים לחבילת היכרות שכוללת ארבעה אימונים.

בשורה התחתונה: EMS הוא העוף הכי מוזר בענף אימוני הכושר, ולא שדומה למשהו אחר שחוויתן אי פעם. זה ספורט שיש בו מעט יחסי סאדו מאזו עם המאמן, אבל אחרי חודשיים של התמדה אני יכולה לומר שכבר לא כואב לי כמו בהתחלה ושכנראה שפיתחתי עמידות לעינוי הזה. בפעמים הראשונות הייתי מקללת את דור, ואילו היום אני מסוגלת לנהל איתו שיחה נטולת זעם בין החשמולים. אני מרגישה שהגוף שלי חזק יותר, אבל עדיין לא ראיתי חיטובים חדשים או שירדתי בהיקפים, וכנראה שאיאלץ להמשיך בינתיים.

זה אימון אישי שמתאים את עצמו אליכן, וזה תמיד נחמד. מומלץ מאוד להתנסות – מדובר בחתיכת חוויה.

שרון ינובסקי קפלן היא מאמנת כושר ופילאטיס. יש לך שאלה עבורה? מוזמנת לפנות אליה

>> בפעם הקודמת שרון ניסתה את האימון המיוחד של מדונה