מי אני: טובה גורן, בת 61 מרחובות. אחות מוסמכת (זה 43 שנים), עובדת עם חולים פסיכיאטריים וגריאטרים, מפעילת תיאטרון בובות וליצנית רפואית. אלמנה + שלוש בנות.
משקל לפני הירידה: 144 קילו.
משקל נוכחי: 88 קילו.
כמה ירדתי: 56 קילו.
כמה זמן לקח לי לרדת: שנתיים. עדיין בתהליך הרזייה.

טובה סבלה מעודף משקל גדול במשך שנים, אבל רק כשבתה הצעירה הודיעה שהיא מתחתנת, החליטה שלחתונה הזו היא תגיע במראה שונה לחלוטין. "פשוט החלטתי שבחתונה של בתי אני לא אהיה שמנה. הלכתי לרופא המשפחה שלי עם החלטה נחושה לרזות, והוא כמובן תמך ברעיון והציע לי לעבור ניתוח טבעת בקיבה. תליתי בזה הרבה תקוות, אבל לצערי כולן נגוזו", מספרת טובה. "הרגשתי רע, אכלתי המון מתוקים והייתי מקיאה בלי סוף. כשראינו שזה לא עובד, הרופא המטפל פתח לי את הטבעת כי שאוכל לאכול כמו שצריך ואפסיק להקיא, ובסופו של דבר לא רק שלא ירדתי במשקל בעקבות הניתוח, אלא עליתי".

עוד ב-mako נשים:

"היעד של החתונה היה לי כל הזמן מול העיניים"

במשך כמה חודשים טובה לא התקדמה לכיוון היעד הנכסף, החתונה הלכה והתקרבה והייאוש חגג, עד שהגיעה להרצאה ששינתה את חייה. "חברה טובה שלי לקחה אותי להרצאה של ד"ר אולגה רז, ושם נפל לי האסימון. הרעיונות שהיא דיברה עליהם השתלבו באופן מושלם באורח החיים הפעיל שלי, שכולל עבודה אינטנסיבית והרבה תחביבים, ובמהלך ההרצאה ממש הרגשתי איך התפיסה שלי לגבי הגוף ומה נכון עבורו משתנה. קצת חששתי מכמויות הלחם שכלולות בדיאטה הזו, מכיוון שאני דווקא לא מחובבי הפחמימות, אבל הייתי נחושה להצליח".

טובה רז (צילום: טובה רז, צילום ביתי)
"הקשבתי לד"ר אולגה רז והרגשתי איך התפיסה שלי לגבי הגוף ומה נכון עבורו משתנה" | צילום: טובה רז, צילום ביתי
טובה רז (צילום: טובה רז, צילום ביתי)
"חששתי מכמויות הלחם שכלולות בדיאטה" | צילום: טובה רז, צילום ביתי

כמו בכל דיאטה משמעותית וארוכה, גם לטובה היו רגעי שבירה. "אחרי 20 הקילוגרמים הראשונים, שירדו ממני בקלות יחסית, הגעתי למה שנקרא 'פלאטו', והירידה נעצרה כמעט לחלוטין. הייתי מגיעה לשקילה השבועית ומגלה שירדתי גרמים בודדים, וכמעט נשברת בכל פעם מחדש, כי המשכתי להקפיד מאוד על התפריט. אבל לא נתתי לעצמי להישבר, במיוחד כי היה לי את היעד של החתונה מול העיניים, והקילוגרמים המשיכו לרדת, גם אם לאט יותר ממה שהתרגלתי. אני לא מוותרת על אף שקילה שבועית, האחות האחראית בעבודה שלי יודעת בדיוק באיזו משמרת אסור לשבץ אותי לעולם ואני מתמידה ונחושה להמשיך ולרדת עד שאגיע למשקל שיהיה לי נוח בו".

התפריט היומי שלי:

בוקר מוקדם: קפה ופתית.
בוקר: דייסת קוואקר או דייסת סולת.
צהריים: עוף/בשר רזה/דג מבושלים, צלויים או אפויים, בתוספת מעט פחמימה (אורז, פסטה, פירה) וסלט ירקות ו/או ירקות מבושלים.
אחר הצהריים: קפה ופתית, הפעם עם ריבה דיאטית או גבינה לבנה.
ערב: ביצה, צנים וירקות.
לילה: בשום אופן לא אחרי השעה שמונה בערב: יוגורט עם פתית או ארטיק דיאט.

טובה רז (צילום: טובה רז, צילום ביתי)
עד החתונה זה יעבור. טובה ביום הגדול | צילום: טובה רז, צילום ביתי
_OBJ

יום החתונה הגיע, וטובה לא הפסיקה לשמוע מחמאות. "אנשים פשוט התקשו לזהות אותי, כולם הופתעו מאוד מהמראה החדש לי ופרגנו לי מאוד. עד היום, הפידבק מכולם מאוד חיובי. הבנות שלי שמחות בשינוי הזה שעברתי, ואני שמה לב שאני מקבלת הרבה הצעות מגברים, מה שלא היה קורה כמעט כשהייתי שמנה. השינוי הזה גורם לי להיות מלאת ביטחון, וממלא אותי מוטיבציה להתלבש יפה יותר ולהיראות הכי טוב שאני יכולה".

הטיפ של טובה למי שרוצה לרדת במשקל: התמדה, התמדה ועוד התמדה. גם כשקשה, גם כשהמשקל נתקע, גם כשמיואשים: לזכור מה המטרה הסופית ולהמשיך הלאה.

 רוצה גם להשוויץ בגזרה החדשה שלך? יאללה יאללה! women@mako.co.il

>> בפעם הקודמת: "כשתגדלי תעשי ניתוח לקיצור קיבה כמו אמא"