מי אני: אורטל ממן, בת 28 ממגדל העמק. עובדת במפעל לציפויים פולימריים כעוזרת אישית למנכ"לית. נשואה לשמוליק ואמא לשלישיית בנות: מור, דור ותאיר, בנות 3.5.

מי אני במספרים

משקל לפני הירידה: 107 ק"ג.

משקל נוכחי: 65 ק"ג.

כמה ירדתי: 42 ק"ג.

כמה זמן לקח לי לרדת: כשנה.

כמה זמן אני שומרת על המשקל: אני עדיין בתהליכי ירידה, אבל כרגע על אותו משקל כבר חודשיים.

"זה לא רק הניתוח- זה שינוי חשיבתי"

אורטל ירדה 42 ק"ג, אחרי שעברה ניתוח שרוול. מאז, היא מספרת, עברה שינוי לא רק בגוף, אלא גם בראש – וסחפה את כל המשפחה לשינוי בריאותי. עד כיתה ו' היא הייתה ילדה רגילה לחלוטין, ללא עודף משקל. "אני זוכרת שבחופש הגדול בין כיתה ו' ל-ז' התחלתי 'לקבל נפח', ומשם רק הלכתי ועליתי. מה שמצחיק הוא שדווקא בתקופת ההיריון ירדתי 17 ק"ג. בגלל שזה היה היריון שלישייה, הייתי חייבת לשמור על עצמי ולאכול מאוד מסודר, אבל אחרי הלידה עליתי שוב – עד שהגיע הרגע שבו הבנתי שאני חייבת לרזות".

אין תמונה
הבעיות הבריאותיות גרמו לה להסכים לעבור ניתוח. אורטל ממן לפני הדיאטה

התובנה לא נחתה על אורטל מעצמה – בעיות בריאותיות שונות שהתגלו אצלה אילצו אותה לפנות לדיאטנית, שהמליצה לה על ניתוח לקיצור קיבה. "כשהרופאים הציגו בפניי את האמת, ואמרו לי שעודף המשקל שהייתי בו מזיק משמעותית לבריאות שלי, הבנתי שאני מוכרחה לעשות משהו. הדיאטנית שהופניתי אליה המליצה לי בחום על ניתוח, שיסייע לי לרדת במשקל ולשמור על התוצאה – והלכתי על זה. נכון, היו לי לא מעט חששות – בכל זאת, מדובר בניתוח די רציני, ואני אמא לשלוש בנות קטנטנות, אבל הבנתי שפשוט אין לי ברירה".

אין תמונה
בהריון היא דווקא רזתה. אורטל ממן לפני השינוי

אבל הניתוח, כידוע, הוא לא פתרון קסם ואורטל נדרשה לשינויים משמעותיים מאוד בהרגלים שלה ובאורח החיים שלה ושל משפחתה. "גם אחרי השרוול, הקושי היה לאכול ולשמור על אורח חיים בריא, ולקח לי זמן להבין שאני נכנסת לתהליך אינטנסיבי וארוך שאת תוצאותיו אני אראה בהמשכים - ובעזרת שינוי חשיבתי גדול מאוד. כיום אני עושה כושר ומכינה בבית ארוחות בריאות מדי יום, כדי שגם המשפחה שלי תרוויח מהשינוי".

אין תמונה
"הפכנו לבית בריא". אורטל ממן אחרי השינוי

התפריט היומי שלי

בוקר: 2 צנימים עם גבינה משתנה וירקות.

ביניים: קפה וחטיף אנרגיה.

צהריים: פחמימה משתנה (אורז\פסטה), חזה עוף וסלט ירקות.

ביניים: פרי משתנה.

ערב: טוסט מלחם קל סלט ירקות עם טחינה.

משפחתה של אורטל היא חלק בלתי נפרד מהשינוי שעברה – ועדיין עוברת. "בני המשפחה שלי, ובפרט בעלי, תמכו בי לכל אורך הדרך, עזרו והרימו אותי ברגעים קשים. היום, בזכות השינוי באורח החיים, הפכנו ל'בית בריא', וכולנו מקיימים אורח חיים נכון שכולל תזונה נכונה ופעילות גופנית. גם הסביבה – חברים, שכנים ואנשים בעבודה – מפרגנים לי בלי סוף, וזה נותן לי כוח להמשיך ולהתגאות בתוצאות".

אין תמונה
"הבנתי שפשוט אין לי ברירה". אורטל ממן אחרי הדיאטה

טיפ למי שמעוניין לעבור שינוי: אורטל מסבירה שעיקר השינוי הוא מחשבתי, והניתוח הוא רק אמצעי בדרך למטרה. "כיום, כל צורת החשיבה שלי לגבי בריאות ומשקל שונה. אני מקפידה להכין ארוחות בריאות ומזינות בבית, יוצאת כל ערב להליכה ומתאמנת לפחות פעמיים בשבוע. אמנם עשיתי את הניתוח, והוא עזר לי משמעותית בירידה במשקל - אבל השינוי הגדול מתחיל מהראש ומסתיים בראש, ואני את השינוי שלי עשיתי ומקווה לשמור עליו לכל החיים".

>> בפעם הקודמת: אף אחד לא האמין שמיטל ג'מילי באמת תרזה