1. כי זה פשוט בזבוז משווע של כסף

טיפול מניקור פדיקור עולה בערך בין 220 ל-290 שקל. המשמעות היא שאם את קיצונית ונוהגת ללכת לקוסמטיקאית פעמיים בחודש - אנחנו מדברות פה על השקעה שוות ערך לשני זוגות מכנסיים, שישה עד עשרה ספרים או טבעת זהב. טבעת פשוטה אמנם, אבל טבעת. ההבדל הוא שהמוצרים האלה ישמשו אותך במשך שנים, בעוד שהאדום-לובסטר-שקיעה יירד בסופו של דבר בכיור יחד עם שאריות קוסקוס.

2. כי את פוגעת בחברותייך למגדר

היא בטח צריכה את העבודה ואולי אפילו מאוד אוהבת אותה, אבל בכל פעם שאת רוצה לרענן את הצבע בכפות הרגליים - לעוד מניקוריסטית נשבר הגב. נסי את לשבת כל היום על שרפרף קטן, תוך שאת מתמסטלת מאציטון וריחות הלק ומקנחת בשבבי רגליים. פחות כיף. אגב, העובדה שבסוף הטיפול את משלשלת את הטיפ לכיס המניקוריסטית כאילו מדובר בחשפנית בהחלט לא מוסיפה למעמד.

פדיקור (צילום: Mireya Acierto, GettyImages IL)
נראה שסך הכל נוח לה | צילום: Mireya Acierto, GettyImages IL

3. כי זה מנטרל אותך

יכול להיות שאת רואה בזה פינוק. אולי אפילו קבעת לך מני-פדי ליום ההולדת. אבל אם תוציאי רגע את הראש  מעננת האדים הרעילים תשימי לב שאת לא יכולה לזוז כבר חצי שעה, אסור לך לגעת בכלום ואת גוררת את כפות הרגליים על הרצפה כמו משוקמים בבית לווינשטיין. בהם פגעה משאית, מה התירוץ שלך?

4. כי את יכולה לעשות את זה לבד

נכון, הן עושות את זה הרבה יותר יפה, אבל בשורה התחתונה - את יכולה לארגן לעצמך ציפורניים מטופחות ברבע מהכסף.  אם תזמיני את החברות ותעשו את זה יחד תוך כדי צפייה ב"סיפורה של שפחה", כל הסיפור בכלל הופך לבילוי פאן (אם לא מתחשבים בסדרה).

אלאור אזריה מחבק את אימו בבית המשפט לקראת גזר הדין (צילום: תומר אפלבאום "הארץ")
צילום: תומר אפלבאום "הארץ"

5. אומייגד! לאף אחד לא אכפת

את בטח מסתכלת על פיסות העור הקשות סביב הציפורן ובטוחה שאת נראית כמו חוטב עצים, אבל נחשי מה: לאף אחד לא באמת אכפת מהעור היבש הזה. אם תורידי אותו לא תיראי צעירה או גבוהה או רעננה יותר. יש לך אזורים בגוף שהם הרבה יותר מזעזעים אבל איתם את לא מתעסקת (אהמ, עור של מרפקים) אז מה כבר עשה לך העור הקטן היבש?

6. כי בינתיים גברים שולטים בעולם

בטח, לכי לך לצבוע את הציפורניים ברגליים, על הדרך תקפצי לרענן את הגוונים בישער ואחרי זה לסדר את המשפעות. בינתיים, הקולגה שלך יחזור הביתה, יבעט את הנעליים למרכז הסלון, יעבור לתנוחת אל בנדי ועדיין ירוויח יותר ממך, יקודם מהר ממך ויקחו אותו יותר ברצינות יותר ממך.

7. כי לק ג'ל זה מסרטן

טוב, לא הלק עצמו - אלא המנורה. לפי האגודה למלחמה בסרטן, המנורות שמשמשות לייבוש הג'ל לציפורניים פולטות קרינה על סגולית המוגדרת כגורמת לסרטן. אם זה לא מספיק, גם חלק מהלקים מכילים כימיקלים מסרטנים. יש גם איומים יותר רכים: פטריות ודלקות במידה שבמקום בו אתם מטופלים לא דואגים לתנאי היגיינה מושלמים.

אין תמונה
חדשות טובות: הציפורניים שלך יפות. חדשות רעות: יש לך יומיים לחיות

8. כי הכיסא הזה בלוף

כל מכון יופי (שלום לך מושג משנות השמונים) שמכבד את עצמו כולל כורסאות עיסוי גדולים ומפנקים, אבל מתי בפעם האחרונה באמת הפעלת אותם? קודם כל, הם אכזריים מדי, יותר בכיוון של עינוי מאשר עיסוי, ושנית: ברגע שתלחצי על כפתור ה-ON, תעברי למצב רטט. את יודעת מה לא מומלץ לעשות בזמן רעידת אדמה? לקרב מכשירים חדים לגוף שלך.

9. כי קיץ

ויש המון יתושים. ותאמיני לי שאין דבר מספק יותר מלגרד עקיצה על השוק באמצעות כף רגל שלא עברה שיוף.