אלונה (שם בדוי), בת 24, בסך הכל רצתה להרגיש מוגנת. אחרי שעברה תקיפה מינית בגיל 16, היא החליטה ללמוד אמנויות לחימה, כדי להגן על עצמה. אבל מאמן שפגשה ניצל את כוחו הפיזי, אנס אותה - והשאיר אותה להתמודד לבד עם הניסיון להשתקם. בניסיון לממן את הטיפול, היא פתחה עמוד בפרויקט "מימונה" - במטרה לגייס 80 אלף שקל, שיאפשרו לה לשקם את עצמה. 

עוד בערוץ הנשים:

"בגיל 16 הותקפתי מינית, בידי מכר של המשפחה. הלכתי אליו כדי לדבר עם הבת שלו, שלא הייתה בבית. הוא גילה שיש לי חבר ונכנס להתקף קנאה, ורק במקרה אשתו נכנסה ובעצם הצילה אותי. שנים אחר כך היו עוד תקיפות והטרדות - הייתי מלצרית, וכל לקוח חושב שהוא קנה אותך עם הטיפ שלו, כל מנהל שנשאר איתך רגע לבד במחסן שולח לך ידיים".

אילוסטרציה (צילום: דניאל נחמיה, חדשות 2)
"הוא לא ראה זאת כאונס, אלא כסיפוק הצרכים שלו" | צילום: דניאל נחמיה, חדשות 2
 

אלונה החליטה לא לתת לזה לקרות שוב. "החלטתי שאני לא מוכנה לחיות ככה יותר, ורציתי ללמוד אמנויות לחימה. המאמן שלי עבר לצפון, והתחלתי לחפש מאמן חדש. התוקף שלי קיבל את המספר שלי ממכר משותף שידע שאני מחפשת, התקשר אליי וקבענו פגישה. ידעתי מי זה, הכרתי אותו מכנסים. הוא תמיד עשה רושם של בנאדם מאוד אגרסיבי ואלים. הוא אמנם אמר כאילו בצחוק אם אני רוצה לשלם תמורת האימונים בסקס, אבל הבהרתי שאין מצב ושם זה נעצר. המאמנים בתחום הזה בדרך כלל מאוד נזהרים לא לצאת עם תלמידות, מחשש שיאשימו אותם באונס. אפילו שמעתי על מאמן אחד שמביא את אשתו לאימונים, רק כדי לוודא שלא יפיצו שמועות". 

"הוא התחתן שבועיים לפני האונס"

אחרי מספר שיחות טלפוניות, בחרה להתחיל להתאמן אצל הגבר שיהרוס את חייה. "האנס שלי אמנם גר רחוק, אבל היה מגיע פעמיים בשבוע לת"א. הגענו להסדר תשלום שהוא יישן אצלי ואצל השותפה שלי בסלון, במקום לשלם לחבר שהוא היה ישן אצלו, וזה יהיה התשלום עבור השיעורים. היה ברור מאוד שמדובר רק בלינה אצלי בבית. בתחילת מרץ נפגשנו לסגור הכל, לתת לו מפתח של הדירה ואולי לעשות אימון ראשון. נפגשנו בחוף, ואיכשהו הוא שכנע אותי להיכנס אליו לאוטו. הוא התחיל להפשיט אותי, אמרתי לו שאני לא רוצה, בכיתי - אבל הוא נעל את הדלתות והמשיך. הייתה חדירה. ניסיתי להתנגד, אבל הוא הרבה יותר חזק ממני. אחרי שהכל נגמר ברחתי ונסעתי הביתה, אבל הוא לא הפסיק להטריד אותי בטלפון ובהודעות".

בחורה קורבן אונס (צילום: Nicole S. Young, Istock)
"לא הייתי מסוגלת להגיש תלונה במשטרה" | צילום: Nicole S. Young, Istock
 

האנס של אלונה פשוט סירב להכיר בעובדות - מה שקרה במכונית שלו לא היה מפגש מיני מרצון, ולא תשלום עבור השיעורים. זה היה אונס לכל דבר. "הוא טען שאני רציתי את זה, שהוא גבר, שזה שהוא מאמן לא אומר שאין לו צרכים. הוא התחתן שבועיים לפני האונס, הגיל שלו כפול משלי ואין לי שום סיבה להיות איתו. הוא דוחה אותי. הוא מבחינתו לא רואה את זה בכלל כאונס, אלא כסיפוק הצרכים שלו". 

שבורה ומרוסקת, אלונה חשפה את הסיפור בפני השותפה שלה לדירה. "היא שכנעה אותי להגיש תלונה במשטרה. הלכנו לתחנה, ישבתי בלובי אבל לא הייתי מסוגלת והלכנו משם. בפעם הראשונה שהותקפתי התלוננתי, והשוטרת שחקרה אותי חשדה שאני מקליטה את החקירה וניסתה לאזוק אותי, ואין לי טיפת אמון במערכת. לא הייתי מוכנה לעבור את כל זה. אני לא ישנה בלילה, יש לי התקפי חרדה. לא עבדתי חודשים אחר כך. אני לא מסוגלת להיות עם גבר לבד באותו חדר, יש לי סיוטים. אני מודעת לזה שאני צריכה טיפול. זמן ההמתנה לטיפול מטעם המרכז לנפגעות תקיפה מינית הוא מעל שנתיים, ואין לי אפשרות לממן טיפול פרטי. אני בקושי עובדת, וזה לא מספיק. באותו יום הוא יצא מלך, הוא יצא גבר, ואני יצאתי נכה. אני מנסה לגייס 80 אלף שקל, שיממנו לי טיפול, ואם יישאר משהו אני אתרום הכל למרכז לנפגעות תקיפה מינית".

אין תמונה
פרויקט מימון ההמון של הנאנסת באתר 'מימונה'
 

>> חתונת בלהות: החתן אנס את החברה הכי טובה של הכלה