לפני מספר שנים עברה יעל סאס, בת 27 מרעננה, לגור לבדה בתל אביב. בכל מפגש משפחתי היו הוריה מביטים בה ומשתוממים: יעל הלכה וירדה במשקל, ונראתה להם רזה יותר ויותר. "המשפחה שלי נלחצה והתחילה לשלוח אותי להרבה בדיקות. הם היו בטוחים שיש לי איזושהי מחלה פיזית, וסירבו לקבל את העובדה שיש לי בעיה עם עצמי שרק אני יכולה לפתור".

יעל, בעלת תואר ראשון שהיום עובדת כעוזרת מחקר של עיתונאי, ירדה תוך חודשים ממשקל תקין של 65 קילו לתת משקל, ושקלה 42 קילו בלבד. הפרעת האכילה שפיתחה שילבה אנורקסיה עם בולמיה, ומצבה הפיזי והנפשי לא היה טוב. "כשההורים הבינו בסוף מה באמת קורה, הם כמובן התגייסו לעזור לי. הם נתנו לי תמריצים, פינוקים, פגישות עם פסיכולוגים. שום דבר לא עזר".

עוד בערוץ הנשים:

ההחלטה להציל את עצמה התקבלה אצל יעל במהלך נסיעה משפחתית לחו"ל. "ערכנו סיור במחלקת הפרעות אכילה בלונדון. ראיתי בחורה אחת שהייתה ממש כבר על הסוף של החיים שלה, פשוט בגלל שהיא סירבה לאכול. אז החלטתי שהחיים שלי יקרים לי מדי, ואני לא רוצה להיות זו ששוכבת ודועכת שם".

אין תמונה
"הבנתי שאני חייבת להתאמן כדי לשמור על הגוף שלי"

ההחלטה לחזור לחיים הייתה חזקה, אבל היישום שלה היה קשה מאוד. יעל התחילה להתאמן במכוני כושר שונים, אבל השתעממה וסבלה. "הבנתי שאני חייבת להתאמן כדי לשמור על הגוף שלי, אבל לא הצלחתי להתמיד. בשלב מסוים החלטתי לנסות אימון קרוספיט והשתלבתי במועדון ברעננה. הקרוספיט הציב לי מטרות כמו להניף משקלים יותר ויותר כבדים, וכדי לעמוד במטרות הייתי חייבת לאכול".

בתקופה שאחרי המחלה יעל התקשתה לחזור ולאכול בכמויות סבירות ונכונות לאדם בריא. "מבחינה תפיסתית, זה היה כמעט בלתי אפשרי עבורי לצרוך את כל הקלוריות האלה", היא מספרת. "אבל הבנתי שאם אני לא אוכל, אני לא אשיג אנרגיה ולא אצליח להשיג את המטרות הספורטיביות שלי. השיטה אתגרה את הגוף שלי ודחפה אותי קדימה, ובזכותה חזרתי לאכול מסודר. אני שומרת על תפריט מאוזן לצד האימונים, והמועדון הוא ממש כמו משפחה שניה בשבילי. הם שומרים עלי מכל משמר שלא אחזור לאנורקסיה".

היום יעל שוקלת 55 קילו, ונמצאת במעקב של תזונאי צמוד. "הוא שומר שאני אוכל כל מה שאני צריכה בשביל שיהיה לי כוח להתאמן. המטרה שלי היא לקחת חלק בתחרות הקרוספיט הארצית, וגם לנצח. השנה, לצערי, לא אצליח להשתתף בגלל פציעה, אבל אני מתכננת להגיע כדי לעודד את המתחרים, ומקווה להשתתף בשנה הבאה".

אין תמונה
"השיטה מאתגרת את הגוף שלי"

אליפות ישראל בכושר גופני RFA 2015 תתקיים בסוף השבוע הקרוב באצטדיון הדר יוסף

>> "קל לעבור מסתם עיסוי לשירותי מין, ולהרגיש בסדר"