קליירה הרמט, בת 27, עומדת בפני ניתוח להסרת השדיים שלה. אחרי שגם אמה וגם אחותה נפטרו מסרטן השד, נבדקה הרמט ומצאה שהיא נושאת את הגן המסוכן שמעלה את הסיכוי שגם היא תחלה בעתיד. כדי למנוע זאת, בחרה להסיר את שני השדיים.

"אני אוהבת את הציצים שלי, ואני אתגעגע אליהם", היא אומרת בסרטון, בו היא מבקשת מהציבור לתרום למאבק בסרטן השד. "החלטתי שכל עוד יש לי אותם, אני אנצל את זה לטובה – ובסרטון הזה אני רוצה להסביר לכם למה ציצים זה דבר טוב".

"הייתי צריכה להבין שהשדיים שלי לא מגדירים אותי"

 "כשאמרו לי שיש לי את הגן זה היה כאילו מישהו נתן לי אגרוף בבטן", אמרה הרמט בראיון לדיילי מייל. "הלכתי כל הדרך מבית החולים ועצרתי את הדמעות. כבר באותו הרגע ידעתי שאעשה את הניתוח, אבל הייתי צעירה, רק בת 19, ודאגתי שעליי להיות במערכת יחסים יציבה לפני כן, כדי שלא אפחד שהגבר שלי יעזוב אותי לאחר שלא יהיו לי שדיים".

אין תמונה
היו שלום, חברים טובים

אחרי מספר שנים של התבוננות וצמיחה, הרמט הגיעה למקום של קבלה – בו היא מסוגלת לבצע את ההליך. "הייתי צריכה להעביר את עצמי שינוי, ולהכיר בכך שהשדיים שלי לא מגדירים אותי. להבין שאם גבר יעזוב אותי בגלל זה, כנראה שהוא לא היה שלי מלכתחילה". הבחירה ללכת על הניתוח, היא אומרת, הביאה גם לסוג של סגירת מעגל והשלמה עם המוות של אמה ואחותה: "אנחנו חיים רק פעם אחת. הייתי מספיק זמן אומללה. מותה של אחותי היה נקודת מפנה. שום דבר לא יחזיר לי את החיים שלה, אבל אני כן יכולה לשמור על החיים שלי. אני מתכוונת להמשיך ולשאוף כדי להפוך את החיים שלי למאושרים וחיוביים".

>> האם עירום נשי יכול להיות לא מיני? אתר תמונות עירום חדש טוען שכן