רייצ'ל בראת'ן היא מורה ליוגה, שמתחזקת אתר מקסים של צילומי השראה ופעילה מאוד ברשתות החברתיות. היא מנסה להביא לעולם בריאות, אושר ואהבה - אבל כשהעלתה תמונה שלה גולשת בים, רוב התגובות - גם מנשים - עסקו בנושא אחר לחלוטין - ישבנה החטוב. 

תגובות כמו "את לוהטת", "גוף מדהים" או "יפהפיה" היו על הצד המתון של הסקאלה, שכללה גם תגובות מעודנות הרבה פחות, נוסח "תחת מדהים" ו"איזה טוסיק שווה". בראת'ן, בת 26 בסך הכל, לא עברה בשתיקה על ההחפצה המגוחכת, וכתבה פוסט נוקב באתר womenyoushouldknow. בפוסט, שכותרתו: "מתברר שהישבן שלי הוא הנושא" - ומתברר שמה שהפריע לה יותר מכל לא היו ההערות הסקסיסטיות והמטופשות, אלא התגובות הכביכול "מעצימות" מנשים שהחמיאו לה על "אומץ לבה". 

עוד בערוץ הנשים:

"אתן מאשרות לגברים שהגוף שלנו הוא אובייקט"

וכך כתבה בראת'ן: "אני מאמינה שאנחנו צריכים לחיות את חיינו בדרך שנאמנה למי שאנחנו. עבורי, זה אומר לחלוק עם אנשים את מה שאני עושה באותו רגע - יוגה, משחק עם הכלבים שלי, המתנה בשדה התעופה או קיטור כלשהו על משהו שלא מוצא חן בעיניי. אלו החיים שלי, וזו האחריות שלי לחיות חיים של אמת ואהבה. היום הלכתי לגלוש, וחברה שהייתה איתי צילמה תמונה שהאמנתי שמראה אותי מתכוננת להיכנס למים - אז העליתי אותה לרשת. אין לי פילטרים, אין מסכות. זה מה שעשיתי באותו רגע, וזה מה שרציתי שכולם יידעו. 

רייצ'ל בראת'ן (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק Rachel Brathen Yoga Lifestyle)
רייצ'ל בראת'ן תופסת גלים | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק Rachel Brathen Yoga Lifestyle

"מה שאנשים אחרים חושבים עליי לא מעניין אותי. תמיד תהיה תגובה שיפוטית או סקסיטית, בדרך כלל מבחורים מפוקפקים שמסתובבים באינטרנט בדיוק בשביל הדברים האלה, וממש לא אכפת לי. מה שמפריע לי הוא תגובות של ביוש (שיימינג), שמגיעות בעיקר מנשים. מתברר שהישבן שלי הוא הנושא. כאילו אין מספיק בעיות בעולם.

"לכתוב לי 'כל הכבוד שאת לא מתביישת' ו'איזה אומץ יש לך!' אומר, בעצם את הדבר ההפוך - שיש במה להתבייש, שהגוף שלנו הוא משהו חוץ ממקור לגאווה. אתן בעצם אומרות לגברים שהגוף של נשים הוא אכן אובייקט, כי כל מה שאתן רואות בתמונה הזו הם לא השמש היפה והים הנהדר, אלא את הישבן שלי! סקסיזם ושיימינג מתקיימים רק אם מאפשרים להם להתקיים בחברה שלנו, והשיפוטיות הזו של נשים עושה בדיוק את זה - מזמינה את ההחפצה פנימה.  

"אני מציעה שכל אחד ואחת יתעסקו בעניינים שלהם. זה רק ישבן, למען השם. אני לא אצנזר את התמונות שלי כי זה לא מתאים למישהו, כי זה יהיה צבוע. כי זה יהיה לבגוד בערכים שלי. אני מציעה שכל אחד יתעסק בחיים שלו, ובאמת שלו, בלי לשפוט ולהשפיל אחרים רק כי האמת שלהם שונה. 
"שלום ואהבה. אני והטוסיק שלי הולכים לישון". 

רייצ'ל בראת'ן  (צילום: mako)
התמונה המלאה. אנחנו לגמרי רואות את השמש היפה והים הנהדר | צילום: mako

>> מצאנו את דיאטת החלומות - אפשר לאכול בה אפילו פחמימות