שבוע האופנה שמתקיים בימים אלה בתל אביב ממשיך ליצר כותרות. אתמול הייתה זו נטע ברזילי, ששרפה את מסלול הדוגמנות כשעלתה לבמה לבושה בבגד ים צהוב זרחני במהלך התצוגת של בננהוט, ורקדה על הבמה ביחד עם מיסדות המותג נטע אלחמיסטר ונועה בני.

אלא שהרשת, ובמיוחד בקהילות שעוסקות יום יום בדימוי גוף חיובי ומידות גדולות, קצת פחות נלהבות מהמהלך היחצני של החברה: "מהלך יחצני ששווה מיליונים, יחשפו אליהם מאות אלפי לקוחות פוטנציאליות חדשות וביניהם בחורות שמנות שבטוחות שיש את המידה שלהן בחנות הזאת. אבל זה שקר" כתבה זוהר וסילויצקי, בלוגרית אופנה ואושיית אינסטגרם, "באתר של בננהוט המידה הכי גדולה היא לארג׳. בחנות הם טוענים שהמידה הכי גדולה היא 44, בצילומים אין בחורה אחת אפילו במידה 40. ונטע היא יותר 48 (אני לדוגמא 44-46) אז איך היא נכנסה לבגד הים הזה?"

"יש שמועות שעוד לא איששתי שאת הדגם הספציפי הזה יתחילו למכור עד מידה xxl אבל גם אז זה יהיה רק הדגם הזה ורק לזמן מוגבל אז מה הטעם?" כתבה גולשת נוספת, "הרי שאין מעל מידה מדיום ונדיר למצוא מידה לארג׳ וכולנו זוכרים את הסירוב של נטע להיות פרזנטורית של חברה שלא מייצרת בגדים במידות שלה"

"אני לא נכנסת לשיקולים העסקיים של נטע ברזילי, היא לא חייבת לי כלום והיא לא נאלצת לסבול רק בשביל איזו מטרת בודיפוזיטיב עמומה, אבל כשראיתי את התמונה של נטע על הבמה יחד עם נטע אלחימסטר ובני התרתח לי הדם" המשיכה, "בכל יום בשנה אני סוג של תת אדם בחנויות האלה, הן הבחורות המגניבות בתוך הגן הסגור של אושיות אינסטגרם שמייצרות בגדים של אושיות לאושיות אחרות, הן ממלאות את שבוע האופנה בבחורות שנראות בדיוק כמוהן והן ממש לא מטרידות את עצמן במחשבות על כל הנערות והילדות שחולמות להכנס לאותו גן סגור אבל אבוי והן 20 קילו יותר מהן וזה פשוט לא רלוונטי להן. מיציתי כבר את הקטע של בודיפוזיטיב כי ברור שזו אופנה חולפת והפירורים שמחלקים לנו בדמות דגם אחד ספציפי כדי לקבל כתבה ממש לא מספיקים לי". 

ואכן, באתר של בננהוט אמנם ניתן למצוא למכירה את בגד הים אותו דגמנה נטע במידות XL, XXL וגם XXXL, אבל פרט אליו, כל בגדי הים אותם בדקנו הבוקר, בקיני או שלמים, מוצעים למכירה בטווח המידות שבין XS ל-L בלבד. מספר בגדי ים הוצעו רק עד מידה M ורק בודדים הוצעו גם למידה XL. כמעט מיותר לציין שהדוגמניות שמופיעות בתמונות שבאתר החברה דקיקות כולן. 

מתוך אתר האינטרנט של בננהוט

איפה המידות הגדולות? (צילום מסך מתוך אתר האינטרנט של בננהוט)

"אז עושים עלינו - השמנות - סיבוב יחצני, שוב. כולם מתרגשים ומזילים דמעה וגם נטע - שאני אוהבת ממעמקי ליבי - נראית מרוגשת בסטורי שעלה במגזין את. זה מרגש להרגיש דוגמנית, זה מרגש לנצח פחד ישן ולצעוד מול העולם בבגד ים. אבל זה לא נכון, עצוב ומטריד שהמהלך הזה רחוק שנות אור מהמציאות שבה בשנת 2019 לאישה במידה של נטע אין איפה לקנות בגד ים - בטח שלא בצהוב זרחני ובטח שלא בבננהוט" המשיכה וסילויצקי, "התמימות יגידו לי - הם אולי עכשיו ייצרו מידות! אבל זה קרה גם בשנה שעברה הבטיחו מידות ושינוי, ובמשך שנה שלמה המידות לא גדלו ולא צילמו בחורה אחת מעל מידה 36. עובדים עליכן בעיניים, אל תאמינו. כואב כל פעם מחדש כמו סכין בלב".

View this post on Instagram

אז הנה זה קרה, בדיוק כפי שצפיתי. בננהוט העלו על המסלול על נטע ברזילי בבגד ים ושברו את האינטרנט. מהלך יחצני ששווה מיליונים, יחשפו אליהם מאות אלפי לקוחות פוטנציאליות חדשות וביניהם בחורות שמנות שבטוחות שיש את המידה שלהן בחנות הזאת. אבל זה שקר. באתר של בננהוט המידה הכי גדולה היא לארג׳. בחנות הם טוענים שהמידה הכי גדולה היא 44, בצילומים אין בחורה אחת אפילו במידה 40. ונטע היא יותר 48(אני לדוגמא 44-46) אז איך היא נכנסה לבגד הים הזה? סביר להניח כי תפרו לה אותו במיוחד. אז עושים עלינו - השמנות - סיבוב יחצני, שוב. כולם מתרגשים ומזילים דמעה וגם נטע - שאני אוהבת ממעמקי ליבי - נראית מרוגשת בסטורי שעלה במגזין את. זה מרגש להרגיש דוגמנית, זה מרגש לנצח פחד ישן ולצעוד מול העולם בבגד ים. אבל זה לא נכון, עצוב ומטריד שהמהלך הזה רחוק שנות אור מהמציאות שבה בשנת 2019 לאישה במידה של נטע אין איפה לקנות בגד ים - בטח שלא בצהוב זרחני ובטח שלא בבננהוט. התמימות יגידו לי - הם אולי עכשיו ייצרו מידות! אבל זה קרה גם בשנה שעברה הבטיחו מידות ושינוי, ובמשך שנה שלמה המידות לא גדלו ולא צילמו בחורה אחת מעל מידה 36. עובדים עליכן בעיניים, אל תאמינו. כואב כל פעם מחדש כמו סכין בלב... בתמונה - ביקיני במידה 46 שקניתי בלי שום קושי ומאמץ מיוחד בברצלונה. מעדכנת שנטע הגיבה לי שהחל מ 12 בלילה בגד הים שהיא לבשה יהיה זמין לרכישה עד מידה xxl, ואני תוהה מה עם עוד דגמים? זה חד פעמי? מקווה מאוד שלא. @mottyreif @nettabarzi @bananhot . . . . #celebrate‏mysize #dopecurvyladyalert #effyourbeautystandards #fashionblogger #fashionforwardplus #plus_isamust #plusfashion #plusmodel #plusmodelmag #plussizebeauties #plussizeblogger ‎‏#psootd  #respectmycurves  #skorchmag #stylehasnosize  #tcfstyle #thickthighs #lovetheskinimin #beautybeyondsize #thickthighssavelives #plussizediva #WeBBW #boldncurvy #curvy #thicc #thundertighs

A post shared by Zohar Vasilevitsky (@zorikitmisssunshine) on