זאת כבר נהייתה פרוצדורה קבועה: שחקנית צעירה מגיעה להוליווד, שחקנית צעירה מתפרסמת ומקבלת עשרות תצלומי שער במגזינים, שחקנית צעירה מתחילה להתבגר, חוטפת התקף חרדה, קובעת תור אצל המנתח הפלסטי שלה, ויוצאת ממנו כשהיא נראית כמו בובת קבוקי עם תגובה אלרגית באיזור הפה. פאן פאן פאן.

שפתיים של ברווז: איבונה טראמפ (צילום: צילום מסך מתוך אתר mydochub.com)
כסף לא יכול לקנות טעם. איבונה טראמפ | צילום: צילום מסך מתוך אתר mydochub.com

כסף לא קונה סטייל, אבל עושה אחלה שפתיים של ברווז

ניכר כי בשנים האחרונות ה-טרנד החם הוא מילוי שפתיים: ממג ראיין המאכזבת, עבור לגולדי הון המוגזמת ואיך אפשר בלי איבונה טראמפ שמוכיחה שכסף לא קונה סטייל, אבל יכול לספק לך אחלה שפתיים של ברווז. האחרונה ברשימה אגב היא התגלית הלוהטת של השנה, הזמרת לאנה דל ריי עם הלהיט "video games" פעוטה בת 25, שעשתה לשפתיים היפות ממילא שלה צ'ק אין אצל הד"ר קליין הסמוך לביתה. אז מה הבעיה, אתם שואלים? ובכן, הבעיה היא שזה נראה על הפנים.

אז נכון, כולנו, בסתר ליבנו, חולמות להיראות כמו אנג'לינה ג'ולי, אבל איפה יימצא הרופא טוב הלב, הצדיק בסדום, שיגיד לנו שפנטזיות לחוד, ומציאות לחוד. כרגע הוא אינו בנמצא. כנראה ששבועת היפוקרטס והכלל הבסיסי ברפואה  - "ראשית כל, אל תזיקו", לא חלים כשמדובר על עולם הפלסטיקה.

שפתיים של ברווז: גולדי הון (צילום: צילום מסך מתוך אתר mydochub.com)
כמה עצוב. גולדי הון | צילום: צילום מסך מתוך אתר mydochub.com

מאין נובעת הדרישה הזו לשפתיים בשרניות ונפוחות? ייתכן שהכל נובע מכך שהן מסמלות נעורים ופיריון. כחלק מתהליך ההזדקנות, השפתיים הן אלה שנוטות להתחיל להתכווץ בסביבות גיל 30, כשהאפקט הופך יותר ויותר בולט לקראת גיל 40, בייחוד אצל נשים מעשנות. מחקרים מראים שנשים בעלות שפתיים מלאות נראות צעירות בשנים מעמיתותיהן דקיקות השפה, וזאת אפילו אם שיערן של הראשונות מאפיר. בעולם שבו נעורים ומיניות נשית מכתיבים את הטון, וסלבריטאיות חוששות מהיום שבו הטלפון יפסיק לצלצל, האופציה של מילוי שפתיים – טיפול שאורך כעשר דקות בלבד, ועלותו בסביבות 200 יורו – נראית בלתי נמנעת.

שפתיים של ברווז: לינדזי לוהן (צילום: צילום מסך מתוך אתר mydochub.com)
אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל? לינדזי לוהן | צילום: צילום מסך מתוך אתר mydochub.com

הבעיה היא, כאמור, ששפתיים שעברו את הטיפול, לרוב נותרות רחוקות מ"המראה הטבעי", שלא לומר היפה. במבט חטוף, אפשר בקלות לזהות מי עברה את ההליך ומי לא, ורשימת "מנפחות השפתיים" ארוכה – ניקול קידמן, מג ראיין, לינדזי לוהן, גולדי הון ואיבונה טראמפ הן רק רשימה חלקית של משרבבות השפתיים שכנראה לא הביטו יותר מדי במראה אחרי שהן יצאו מהקליניקה.

דוקטור, תעשה אותי ברבי עאלק

חלק מן הנשים, באופן מפתיע, מחפשות את המראה המזוייף, מתוך סברה שהוא משווה להן לוק של בובת ברבי, אחרות פשוט חיות בהכחשה. מפוחדות ממה שנתן להן הטבע, הן עוברות מילוי אחרי מילוי שגורם לשפתיים שלהן להתנפח יותר ויותר מפעם לפעם, במראה שנראה מגוחך במיוחד בפרופיל – שפתי דג משורבבות החוצה במראה קריקטוריסטי.

שפתיים של ברווז: מג ראיין (צילום: צילום מסך מתוך dailymail)
כשסאלי פגשה את בוטוקס. מג ראיין | צילום: צילום מסך מתוך dailymail

למרבה המזל, הליך מילוי השפתיים הוא הפיך. בשנות השמונים, רופאים השתמשו בזריקות קולגן, פרוצדורה שהחזיקה מעמד רק כחודש או חודשיים, אך כיום פלסטיקאים משתמשים בעיקר בחומרים כמו רסטילאן, שמנפח את השפה לתקופה של בין שישה לתשעה חודשים, ויכול גם להתפוגג מיידית בתגובה לנוגדן מיוחד שמנטרל את החומר. אולי שווה לשלל הכוכבות בעלות שפתי הענק לנצל את ההזדמנות ולבטל את התור הקרוב לפלסטיקאי. אחרי הכל, כמו שאנחנו תמיד אומרות לגברים, הגודל לא באמת קובע.

>> גבר מדגמן חזיות פוש אפ: נשמע הזוי, אבל אנחנו אשכרה מקנאות