מישל אובמה במכנסיים קצרים (צילום: AP)
הגברת הראשונה חושפת הכל. פעם רגליים ארוכות ופעם אחרת זרועות מסוקסות | צילום: AP

מישל אובמה לא מפסיקה לעורר מחלוקות וסערות בתקשורת. בהתחלה זאת הייתה המלתחה שלה שכבשה את כל השערים של מגזיני האופנה הנחשבים. אחר כך העולם סער בגלל הפריזורה הקצרה (שהתגלתה בסוף כלא יותר מתסרוקת מקושטת סיכות), ואז גם הגיעו מכנסי השורטס ששמה על עצמה בטיול משפחתי וגילתה זוג רגליים ארוכות ולא מעט ביקורת בשאלה אם זה ראוי. ובין כל אלה, הזרועות החשופות והשריריות שלה תמיד מעוררות עניין ציבורי יותר מאשר איך לעזאזל אובמה נחלץ מהמשבר הכלכלי. 

"הידיים של מישל כל כך פופולריות בעיקר בשל העובדה שהיא לא רזה מאוד אך גם לא מאוד שרירית, ועדיין נראית מהודקת ונשית מאוד", אמר ריאן דוגאן, קינזיולוג (חוקר של מכניקה ואנטומיה של השרירים) שמנהל בלוג בנושא תחזוק הגוף תחת השם "ללכת בלי שרוולים". לדבריו אובמה גוררת כל כך הרבה תשומת לב דווקא בגלל שהיא אישה בוגרת ועסוקה ולא כוכבנית מתחילה בהוליווד. "היא אשת משפחה שמוכיחה לאנשים שגם אמא בת 44 יכולה לטפח גוף מושלם".

סודות מחדר הכושר

בעקבות לחץ ציבורי מאוד לא מתון, חושף קורנל מק'קלן, המאמן האישי של מישל אובמה, במהדורת אוקטובר של מגזין הבריאות Women's Health, את הסודות הכי כמוסים של הגברת הראשונה. לפחות בכל הנוגע לשרירים המשורגים שלה. 

ובכן, נתחיל בכך שהסוד הגדול ביותר הוא שאין כאן באמת תעלומה מסתורית. "מישל אובמה מחויבת לעצמה באופן מלא ומודעת היטב למצבה הבריאותי ולחשיבות של כושר", מסביר מק'קלן, שמלווה את הגברת כבר מעל עשור. הוא כן מגלה שהגברת לא פעם לובשת לאימונים אלה גופיות ללא שרוולים. או, פיקנטריה לשמה.

מישל אובאמה מנופפת (צילום: Christopher Furlong, GettyImages IL)
הזרועות של מישל פופולאריות כמעט כמו בעלה | צילום: Christopher Furlong, GettyImages IL

אבל מה בכל זאת היא עושה בדיוק? ובכן, מדובר בשגרת כושר ארוכת שנים. הגברת מתעמלת שלוש פעמים בשבוע, בשעות הבוקר המוקדמות (חמש וחצי ליתר דיוק), וכל אימון אורך שעה וחצי. לדבריו, אחרי סשן אינטנסיבי וממושך של פעילות אירובית, אובמה נהנית לקנח במספר שכיבות שמיכה והנפת משקולות שמסדרים לה את איזור המלח-פלפל יופי יופי. היא לא מפחדת להרים משקולות כבדים, בניגוד לנשים רבות שחוששות להיראות כמו מתאבקות, והדרך לזרועות מוצקות, כך נראה, חייבת לעבור דרך המשקולות.  

עם זאת, חשוב להדגיש שכל אחת מאיתנו יכולה להניף 100 פעמים ביום קופסאות שימורים, אך כדי להגיע לתוצאה הרמונית, צריך לעשות כושר על כל הגוף - הדרך הנכונה להוריד במשקל ולמצק את הגוף היא בכושר גופני מלא ולא עבודה רק על איבר אחד, מה שמזרז את המטבוליזם בגוף ומאיץ את שריפת השומן.

הגבר של אמריקה (צילום: skynews)
שש פעמים בשבוע ולא מוכן לוותר על זה. ברק אובמה גם עושה לנו את זה | צילום: skynews

כמו כן, מסתבר שהכל נשאר במשפחה, וגם ברק אובמה לא טומן ראשו בחול ועושה לא מעט כדי לשמור על הפיגורה. זה מתאמן שש (!) פעמים בשבוע. פעמיים מהן בפעילות שעובדת על סיבולת לב ריאה, ואת כל ארבע הנוספות הוא מקדיש להרמת משקולות, בהפרדה ברורה בין עבודה על החלק העליון לחלק התחתון של הגוף. בראיונות למגזיני בריאות, סיפר ברק כי יש לו לחץ דם נמוך והוא משתדל מאוד לאכול בריא, "אני יכול להקל על עצמי קצת בשגרת הכושר, אך שעות הכושר האלו מאוד מרגיעות אותי ומשקיטות את ראשי".

לא על הכושר לבדו

לצד ההשכמות המוקדמות, אובמה גם הנחילה שינויים פשוטים בדיאטה המשפחתית, שלטענתה גרמו להבדל משמעותי באורח החיים. הדבר הראשון שעשתה היה להפחית באוכל מעובד, לצמצם משקאות עשירים בסוכר ולהשקיע יותר באכילת פירות וירקות. ואם זה לא מרשים אותך, אז אמא אובמה גם מתעקשת שכל הארוחות יתקיימו בנוכחות משפחתית מלאה (משימה כמעט בלתי אפשרית כשאבא מנהל את העולם). היא אף מלמדת את בנותיה כיצד לקרוא את התוויות והאותיות הקטנות שעל גבי קופסאות האוכל. 

מישל אובאמה מחבקת את בתה (צילום: Ron Sachs, GettyImages IL)
מבקשת להוות מודל לחיקוי בריא ושרירי לבנותיה. אובמה ובתה מליה | צילום: Ron Sachs, GettyImages IL


"בריאות, כושר והדרך שבה אנו אוכלים וחושבים הפכו להיות אורח חיים, במיוחד בגלל ילדינו", היא מסבירה. "אנחנו המודל לחיקוי העיקרי עבורן ואם הן רואות אותי מתעמלת ומודעת למה אני אוכלת, ואם הן רואות את אבא שלהן, עסוק ככל שיהיה, עדיין מפנה זמן לחדר כושר, אני בטוחה שכשהן יגדלו, הן יבינו שמדובר בפעילות טבעית עבור כל אדם בוגר".

אז איך גם את יכולה לנפנף בזרועות כמו של הגברת הראשונה? כנסי לאתר הכושר של אמריקה ותתחילי להתעמל: תרגיל משקולות ורגליים, תרגיל משקולות וכדור פיזיולוגי, תרגיל המיועד לזרועות ולחזה, תרגיל ללא משקולות המיועד לכתפיים ולגב.