איסקרה לורנס (25) היא דוגמנית למידות גדולות ופעילה לקידום דימוי גוף חיובי. בחשבון האינסטגרם שלה, שמונה כמעט שני מיליון עוקבים, יש מדיניות מוצהרת של אי-ריטוש תמונות, ומזה זמן מה היא מהווה מודל לתפיסת גוף שפויה ובריאה בתעשיית האופנה. אבל מתברר שגם כשאת יפהפיה שעושה קריירה מהמראה שלה, יש מילים שנחרתות בך ומסרבות להישכח.

אין תמונה
הדברים האלה מצטברים, לא שוכחים אותם

"אני זוכרת שבני משפחה שלי אמרו לי דברים כמו: 'את לא יכולה לנעול מגפיים, הרגליים שלך שמנות מדי'", אמרה לורנס בסרטון שהעלתה לאתר שלה, RunwayRiot. "הדברים האלה מצטברים, לא שוכחים אותם - וזה פוגע מאוד. כשהייתי נערה, סבלתי גם מאקנה, ובגלל שהיו מציקים לי בבית הייתי מכסה את הפנים באיפור כל הזמן, אפילו לבריכה".

אין תמונה
הייתי מכסה את הפנים באיפור כל הזמן, אפילו לבריכה

"הייתי הולכת לשיעורי שחייה עם מייק-אפ כבד כי הייתי חסרת ביטחון, התחלתי לכסוס ציפורניים כדי להסתיר את הפנים כי היו לי התפרצויות קשות. קשה מאוד להתמודד עם העולם בחוץ, וכשיש חוסר תמיכה בתוך הבית זה קשה עוד יותר".

אין תמונה
העלבון היה מצטבר ובסוף מתפוצץ בצעקות וריבים

 

אבל הסרטון לא נועד רק לשחרור קיטור, אלא לעזור למעריציה - ובואו לא נהיה צבועים, בעיקר למעריצותיה - להתמודד עם תופעות דומות. "כשהייתי צעירה יותר, הייתי פשוט מתעלמת, אבל העלבון היה מצטבר ובסוף מתפוצץ בצעקות וריבים. היום אני מבינה שיש דרכים יעילות יותר להתמודד".

אין תמונה
לפעמים הם אפילו לא מבינים שהם פוגעים עד שמעירים להם

לורנס מציעה למי שמרגיש מוטרד בגלל הערות על המראה החיצוני שלו פשוט לדבר עם מי שמעליב אותו ולנסות להבין מהיכן ההערות מגיעות. "זה בדרך כלל שיקוף של חוסר הביטחון של מי שמעיר", אומרת לורנס, "ולפעמים הם אפילו לא מבינים שהם פוגעים עד שמעירים להם. פשוט צריך לומר: 'אני מעריכך את דעתך, אבל זה פוגע בי'. לא לוותר ולא להשתתק כשפוגעים בכם".

אין תמונה
לא לוותר ולא להשתתק כשפוגעים בכם