השחקנית קתרין דנב אמרה פעם שלאישה מעל גיל 30 יש שתי אפשרויות: לבחור בין הגוף שלה לבין הפרצוף שלה. ממצאים של מחקר חדש מגלים שאכן מילים כדורבנות. אז נכון שרק השבוע חשפנו שאין כמו גיל 30 וכל מה שבא אחר כך, אבל מצד שני – באמת חשבת שהחוקרים ייתנו לנו לנוח וליהנות לרגע של נחת מעצמנו?

ובכן, לפי הדיילי טלגרף, ירידה של חמישה קילוגרמים עבור נשים מעל גיל 40 מבגרת את המראה שלהן בארבע שנים. ובחישוב מהיר: על כל קילו שאת משילה, את "מרוויחה" שנה אחת של זיקנה מזורזת -  הידד! הסיבה העיקרית נעוצה בלחיים ששוקעות שכן מסתבר שלחיים תפוחות וקימורים רכים ומרופדים יגרמו לך להיראות דווקא צעירה יותר מגילך. ובקיצור - נסי לוותר על העצמות הבולטות. זה לא שווה את זה.

וכך המחקר בוצע: במשך שנתיים שלמות, חוקרים אמריקאיים עקבו אחר 200 זוגות של תאומות זהות, תוך שהם מפקחים אחר משקלן וגילן. "ערכי BMI  (היחס בין הגובה והמשקל) שהיו גבוהים בארבע נקודות (ובעגה המדוברת הכוונה היא לנשים יותר מדושנות) גרמו לנסייניות להיראות צעירות יותר בשנתיים עד ארבע שנים מגילן בקרב נשים מעל גיל 40", אומר דוקטור באהמן גוריון מאוניברסיטת קייס ווסטרן בארה"ב.

קווין לטיפה (צילום: Jon Kopaloff, GettyImages IL)
קימורים מרופדים ולחיים תפוחות - הסוד למראה צעיר. לטיפה מדגימה | צילום: Jon Kopaloff, GettyImages IL

השפעה נוספת על המראה שלנו היא גירושים. לפי ממצאי המחקר, התאומות שחוו פרידה מבן זוגן נראו מבוגרות בשנה ושבעה חודשים מאחיותיהן הנשואות או הרווקות שלא חבו את עול הגט. עוד לוקחים תפקיד ב"תענוג": עישון, אלכוהול, חשיפה מוגברת לשמש ודיכאון. כעת, מנהל דר' גוריון מחקר זהה בקרב גברים תאומים כדי לבדוק האם גם בקרבם הממצאים יהיו זהים.

רג'יב גרובר, אשר עומד בראש האיגוד הבריטי לניתוחים פלסטיים אמר לדיילי מייל שהאשמה על המראה המבוגר יותר נופלת על דיאטות היו-יו. "ככל שמשמרים יותר שומן בפנים, במיוחד באזור הלחיים, כך ניתן לשמור על פרופורציות נכונות של מראה צעיר", הוא אומר. לדבריו, השומן והתפיחות הטבעית הולכים ומאבדים מצורתם סביב גיל 38 ומי ששקועה בדיאטות קיצוניות צריכה לדאוג במיוחד.

האחיות אולסן (צילום: Julien Hekimian, GettyImages IL)
אז מי מהן תתגרש ראשונה ותזדקן במהרה? אולסניות עדיין שמורות היטב | צילום: Julien Hekimian, GettyImages IL
 כך שכל שנותר לך לעשות כשאת פוצחת בדיאטה, זה לדאוג שהירקות והדגים לא יירדו לך מהלחיים. לא נשמעת משימה קשה במיוחד, לא?

עוד ב mako נשים: הגעת לגיל 30? קטן עלייך - מחקר מגלה שבנות 30 הרבה יותר מבסוטיות מעצמן, מחפשת אקססוריז לחג? נסי כלבלב, פלטפורמות בלי עקב?! על מה חושבים מעצבי הנעליים הגדולים? הסודות מאחורי איפור עמיד