כשרשת אופנה גדולה מתחילה לייצר עבורך בגד – כנראה שגם היא הבינה שיש לך שוק וכן, את אמורה ללבוש אותו. הכירי את הקולקציה המיוחד לבגדי ים במידות גדולות מבית היוצר של הרשת החזקה בשוק H&M. בניגוד לישראל, מדינה שבה אם את רוצה מכנסיים במידה 40, עלייך לזנוח את זארה, ולחפש בחנות למידות גדולות כמו ml, ב-H&M הלכו על המשמעות האמיתית של פלאס סייז, והוכיחו שיש מקום לכולן.

אין תמונה
גדולה, עסיסית וסופר סקסית. טרה לין ל-H&M
אין תמונה
הקולקציה החדשה של H&M. טרה לין

אחרית הימים: דוגמנית שמנה בבגד ים מנומר

הכירי את טרה לין, מידה 46, אישה שמנה. לא מלאה במקומות הנכונים, לא בעלת קימורים נשיים, ולא עגולה – היא פשוט שמנה. וראו זה פלא – לין מדגמנת את קולקציית בגדי הים החדשה H&M: מבגד הים השחור ועד, ישמור אותנו אלוהים, הביקיני המנומר. אבל מה שמפתיע במיוחד זה שאם היינו רואות אותה בים לא היינו חושבות שהיא לוויתן שנפלט אל החוף. היי, יש להניח שעבות הבשר בינינו אפילו היו נתקפות קנאה.

ולין לא לבד. מיה אמבר, דוגמנית מידות גדולות שהלכה לעולמה בשבוע שעבר, נראית נפלא בבגד ים סטרפלס, כמו גם ג'ואנה דריי, שהצטלמה לווג הצרפתי או קנדיס הופיין וקסיה פיי שהצטלמו בהפקת אופנה מושקעת למגזין V. מנסה לחשוב על דוגמנית ישראלית במידות שלהן? אנחנו גירדנו בפדחתנו שעות ארוכות, ולא הצלחנו לחשוב על אחת כזו. ולא, אל תתנו לנו את נועה תשבי או מרינה מקסמיליאן בלומין כדוגמה. היפהפיות האלה אוכלות את שתיהן לארוחת בוקר, ועוד נשאר להן מקום לקנח עם איזה ג'יזל קטנה.

אין תמונה
בחורה לא שדופה בביקיני. נראה נפלא! זוכת "הטופ מודל הבאה", ויטני יוסטון

הבשורות הטובות הן שגם מידות גדולות יכולות לדגמן בגד ים. הבשורות הרעות הן שזה קורה רק באירופה. לראייה: הקולקציה של H&M  נמכרת רק שם, ולא צפויה להגיע לארצות הברית. האם שוק בגדי הים לנשים מלאות כל כך רווי באמריקה עד שלא ניתן לדחוס אליו עוד חתיכת ביקיני או שמא מדובר בשמרנות?

אין תמונה
מימין: קנדיס הופיין בבגד ים של גוצ'י, קסיה פי בלנז'רי של אייג'נט פרובוקטור

מה, אין בחורות שמנות באמריקה?

אנחנו מתחילות לחשוב שההשערה השנייה היא הנכונה. נכון, לאמריקאים יש את קים קרדישיאן, פיגורה לא כחושה לכל הדעות, שמופיעה מעת לעת בבגדים שבגד ים היא מילה נדיבה מדי בשבילם. ועדיין לא נצפה לראות בחורות כמוה או שמנות של ממש בגיליון בגדי הים הבא של ספורטס אילוסטרייטד.

ראו לדוגמה את הבחורה הכי "שמנה" שיצאה אי פעם מ"הטופ מודל הבאה". קוראים לה וויטני תומפסון, והיא מידה 44 (או כך לפחות היא טוענת), אבל כשאנחנו רואות אותה בביקיני, אנחנו לא יכולות לנחש את זה. היא אמנם לא נראית כמו אנורקטית שעומדת לקרוס אל מול עינינו, אבל אף אחת מאיתנו לא הייתה מזדעקת מגופה עב הבשר.

אין תמונה
מישל אולסן וקנדיס הופיין. פייר, די פצצות

דוגמניות רזות מוכרות, דוגמניות גדולות נחוצות

שלא תטעו לרגע, גם אנחנו מסכימות שבגדים חשופים נראים טוב יותר על בחורות שמציגות פיגורה נטולת עודפי עור, צלוליט, חלקי גוף שנשפכים, וכשהכל מרוכז ועומד וזקוף ויציב וגמיש – אנחנו חושבות שזה אסתטי יותר. אין ספק שבגד ים הוא אחד הבגדים החשופים ביותר, ולבטח החשוף ביותר שאנחנו מסכימות להיראות בו בציבור. אבל מה לעשות שלא כולן נראות כמו בר רפאלי?

כדי למנוע מאיתנו את תחושת הכישלון בחדרי ההלבשה של חנויות הלבנים וגם על מנת שנדע באמת איך להתאים בגד ים למבנה גופנו, חשוב שנראה דוגמניות עבות בשר גם בתחום זה של עולם האופנה.

אין תמונה
גדולה ויפה. מיה אמבר

לא על מידה 46 חשבו האנשים שאישרו השבוע בקריאה ראשונה את החוק שאוסר על דוגמניות בתת משקל לעבוד, הם נטו יותר לכיוון ה-36 או 38, רחמנא לצלן. אבל למען אותן נשים שמעולם לא שמעו על המידה "פטיט", כדאי לפתח גם כן מנגנון לשיווק אופנה. והאמינו לנו, זו לא השמחה לאיד שמסבירה את ההנאה שלנו מהמבטים בצילומי הפרסומת האלה, זו התקווה שהיא מעניקה לנו גם אם גופנו לא מושלם.

>> הזמרת אדל מודה: אין לי זמן להתעסק בדיאטה