בשורת הקימורים כבר מזמן לא חדשה. דוגמניות עגלגלות במקומות הנכונים מקשטות את מסלולי תצוגות האופנה, מעטרות את שערי המגזינים ומנצחות בתוכניות ריאליטי בפריים טיים. אבל מסתמן שמדובר בהרבה יותר מבאזז אופנתי. מגזין אופנה בריטי חדש תקע יתד משמעותית בקרקע הפורייה של המלאות והיפות, ועורכיו הכריזו שאצלן אין כניסה לדוגמניות רזות, אלא רק לכאלה שמתהדרות במידה 40 עד 50. Just as Beautiful קוראים לו, ומלבד השם הברור מאליו, הוא גם אוסר על שימוש בפוטושופ ולא מקדם שום דיון שעוסק בטיפים לדיאטה. מרענן.

אין תמונה
הכניסה לסקיניות אסורה. שער המגזין "just as beautiful"

הקוראות שלנו יפות כמו שהן, גם במידה 50

עורכת המגזין סו תומפסון, שמתגאה במידה 48, עסקה כקואצ'רית בתחום דימוי הגוף בחמש שנים האחרונות. "אם את אישה שלובשת מידה גדולה מ-42, סביר להניח שאת נאלצת לקרוא כתבות שגורמות לך בעיקר להרגיש גדולה או 'לא נכונה' בעגה האופנתית, רק בגלל שאת לא מידה 36", היא אומרת לדיילי מייל. "אנחנו רוצים שהקוראות שלנו לא ירגישו צורך לשנות משהו בעצמן כדי להיות מאושרות. נשים רבות, כמו גם גברים, חשים כי עליהם לעשות מהפך או לרדת במשקל משום שהם חשופים כל הזמן למסרים האלה ולמודעות פרסומות בכיכובן של דוגמניות רזות מדי".

המגזין, שממש עכשיו יוצא לאור, היה פעיל ברשת בלבד במשך שלוש שנים, והחודש הוא מושק לראשונה גם על דפי הכרומו. האג'נדה שלו, כאמור, היא לא לחלק טיפים לדיאטה, אבל כן לתת מענה ופוקוס על בישול בריא, כושר, כמו גם על אופנה ויופי. "יש הרבה מאוד מגזינים שמקדמים ירידה במשקל, אבל הקוראים שלנו ממש לא רוצים בזה", אומר המו"ל, "הם רוצים מגזין שרלוונטי לחיים שלהם, אבל כזה שנותן להם הרגשה טובה לגבי המראה שלהם ולא שופט אותם". משב רוח מרענן או שמא גימיק שלא יחזיק יותר מחודש? נחכה ונראה. בינתיים, נאכל משהו.

>> כריסטינה אגילרה, הניחי לברונזר ולמי החמצן! המתלבשות של השבוע