הכול התחיל עם קארי ברדשו. בסצנת הפתיחה של "סקס והעיר הגדולה" (הסרט), עת התהלכה שרה ג'סיקה פרקר כשעל כתפה פרח עצום שאי אפשר לפספס. ורק כדי שיהיה לפרח בגודל היקף ראשה במה להיאחז, הוא היה מחובר לשמלת סטרפלס לבנה וקטנה. אבל זה הרי הרבה פחות חשוב. העובדה שדמותה של שג"פ בסדרה הכתיבה לא מעט טרנדים אופנתיים ידועה לכולנו. אבל הנה, כפי שניתן היה לצפות כנראה, גם הגחמה המגוחכת ביותר של גורו הסטייל של הסדרה והסרט, פטרישה פילד, מתקבלת בברכה בעולם ומתגלגלת לטרנד חם על המסלולים ועל הכוכבות. וכעת ההוכחה: שנה לאחר צאת הסרט לאקרנים, האביזר הכי גדול וריחני שאפשר למצוא הפך למחלה מדבקת.

 

קחו למשל את ג'סיקה בייל היפהפייה, שהתארחה בפסטיבל הסרטים בטורונטו וחשפה את חיבתה לפרחים גדולים ממידתה כאשר לבשה שמלה לבנה עם כתפייה שזורה בפרחים לבנים, פרי עיצובה של ג'יאמבטיסטה ואלי. עוד אחת שאוהבת את זה גדול היא שרליז ת'רון, שהופיעה בפסטיבל הסרטים הבינלאומי במוסקבה בשמלה אדומה ונועזת של אותה מעצבת ממש.

אבל את לא חייבת לחנוק את עצמך בעלי כותרת מאיימים. אפשר להסתפק גם בעיטור מרשים, כמו שעשתה לינדזי לוהן בשמלה לא-מי-יודע-כמה מרשימה, אבל לפחות עם פרח הרבה יותר צנוע. גם לוסי לו הלכה על שזירה של מספר פרחים בגודל בינוני לאורך השמלה. וחבל. אגב, הן לא היחידות. לפי הבשורה האחרונה ממסלולי האופנה, מדובר בפריט שהגיע כדי להישאר. כך לפי המעצבים כריסטיאן לקרואה, אלי סאאב וארין פדרסון, שהציעו בחודש האחרון חלופות צנועות יותר. אבל אם תשמעי לנו, אף אחד לא יכעס עלייך אם תחליטי לוותר על השטות הזאת ובמקום זה תרכשי לעצמך זר פרחים אמיתי. תאמיני לנו, הבית שלך צריך אותם יותר.

 תחליף לביישניות: אם את בכל זאת מחבבת את הטרנד אבל מסרבת להיכנע לפרחים שעלולים לאכול לך את הראש, את יכולה ללכת על משהו קליל יותר, כמו סיכה לשיער או סיכת פרח לדש הבגד, שאפשר למצוא באתר הרכישות של הכלבו האמריקאי נורדסטרום.