הדוגמנית האוסטרלית רובין לאוולי מצאה דרך מוצלחת במיוחד להפסיק להרעיב את עצמה, ועדיין לשמור על הקריירה שלה: היא פשוט עברה למידות גדולות. לאוולי, שממש עכשיו הצטלמה להפקה המדוברת של "ווג" איטליה ביחד עם שתי דוגמניות דשנות נוספות ולשער של "אל" הצרפתי, הסבירה שהביטחון העצמי שלה היה נמוך מאוד כשהייתה רזה, והתרומם רק עם בואם של הקילוגרמים העודפים. מרענן משהו.

אין תמונה
תמיד הרגישה גדולה יותר. רובין לאוולי על שער אל

"הגוף שלי פשוט הרגיש שהוא לא במשקל המתאים לו"

בניגוד לדוגמנית המצליחה קריסטל רן שעשתה קריירה מפוארת מקילוגרמים עודפים וירדה מהר מאוד למידות של קולבית טיפוסית, לאוולי עשתה את הדרך ההפוכה לגמרי. "תמיד הייתי דוגמנית שנחשבה גדולה יחסית", היא אומרת בראיון לאתר models. "כשהתחלתי היו סביבי דוגמניות מאוד-מאוד רזות בנות גילי. תמיד ידעתי שאני טובה במה שאני עושה, אבל לא מה שהם מחפשים. אז התחלתי לעשות כל מיני דיאטות מטורפות במשך שנה שלמה". לדברי לאוולי, היא דווקא הצליחה לרדת במשקל, והפכה להיות רזה וחטובה בדיוק כמו שהתעשייה דורשת, אבל כמו בומרנג מוכר וידוע, המשקל טיפס בחזרה. "הגוף שלי פשוט הרגיש שהוא לא במשקל שמתאים לו", אמרה.

בגיל 19, אחרי שנתיים של הפסקה מדוגמנות, ובעקבות המלצה של אחותה, הבינה לאוולי שעולם המידות הגדולות לא מנוכס אך ורק לנשים מבוגרות ממנה, והחליטה לחצות את הקווים. הצעירה לימדה את עצמה איך להניע את גופה הבריא, ועברה מהרעבה ושנאה עצמית לאחת שמתמחה בהכנת עוגיות שוקולד צ'יפס, וכזאת שמרוצה מאוד מאיך שהיא נראית.

אין תמונה
מככבת גם על שער ווג האיטלקי. לאוולי מימין

"בתחילת הדרך הרגשתי קצת כמו קוריוז", הודתה בראיון לבלוג פוני ריידר, "יש לא מעט סטיגמות על דוגמניות מלאות, והרבה פעמים מתייחסים אלינו כאל גימיק, אבל לשמחתי מאז הצילומים ל"אל" הצרפתי ול"ווג" האיטלקי זה הולך ומשתנה".

מחכה להציג את הישבן מידה 44 לראווה

הדוגמנית היפה משוכנעת שהקמפיין של מגזין האופנה האיטלקי לטובת נשים בריאות רק יילך ויתפוס תאוצה: "כולם מפחדים לסטות מהנורמה, ולכן צריך מישהו עם הרבה כוח והשפעה כדי להזיז דברים. אין לי שום כוונה לפרוש בקרוב ואני מקווה שאצליח להרחיב את הגבולות ולהציג את הישבנים מידה 44 שלנו לראווה".

מטרה נוספת של לאוולי, כיאה למעמדה החדש כדוגמנית מצליחה ומובילה, היא לשנות את הדעה הרווחת על נשים מלאות: "כל חיי הייתי אדם מאוד פעיל וספורטיבי כך שאני רגילה להתעמל. זה מרגיז שאנשים חושבים  שנשים מלאות הן סתם שמנות לא בכושר". במקביל היא גם תוקפת את תעשיית הרזון בעולם האופנה: "למה להיראות כמו מכורה להירואין זה מגניב? אני יכולה להבין את הקטע של ה"'לא שם זין', אבל את זה גם אני יכולה לעשות".

אין תמונה
עשתה את הדרך ההפוכה. קריסטל רן עברה ממידות גדולות למצומקות

"אני לא סובלת מהתקפי זלילה, ולא אוכלת בסתר"

הרגלי האכילה שלה, כמה מפתיע, נשמעים כמו כל המנטרות שדוגמניות מורעבות נהנות למסור, רק שכשלאוולי אומרת זה  - זה נשמע קצת יותר אמין. "אני אוכלת מתי שאני רוצה וכמה שאני רוצה. למזלי אני אוהבת אוכל בריא כי זה יותר טעים לי, אני לא סובלת מהתקפי זלילה, ולא אוכלת בסתר. לקח לי קצת זמן עד שהפסקתי עם רגשות האשם בכל הנוגע לאכילה שלי".

מצד שני, על אף האהבה העצמית, גם לאוולי מוצאת פחות חן באיבר מסויים בגופה. ולא, לא מדובר בידיות האהבה של המותניים שלה. "יש לי בעיה עם כפות הרגליים שלי. אלו כפות רגליים של הוביט כתוצאה מכל השנים בהן נעלתי נעליים קטנות מדי כשדגמנתי".  

>> מרינה מקסימיליאן בלומין נבחרה לאייקון אופנה על ידי ווג