ג'יזל (צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL)
לא מוכנה למרוח רעל על פניי. ג'יזל במלחמה נגד קרם הגנה | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL

מאז ילדה ג'יזל את בנה בכורה, ניכר כי הדוגמנית מלאה בעקרונות ובהטפות מוסר. אחרי שנאמה בשבחה של ההנקה (ותקפה את כל מי שלא מניקה), מצהירה כעת האם הטרייה שקרם הגנה הוא דבר מסוכן. "אני לא יכולה למרוח רעל כזה על גופי, עם כל הכימיקלים האלה", אמרה לדיילי מייל, שעה שהשיקה את ליין המוצרים החדש שלה לטיפוח העור למותג הפרטי Sejaa. ג'יזל נבראה מחדש כאמא טבע?

שכחת שפרסמת פעם קרם הגנה?

מה שבטוח, ג'יזל יודעת מה זה קרם הגנה, ואין ספק שהיא מרחה אחד כזה, או טריליון, על גופה בעברה. כבחורה שבילתה חצי מחייה בצילומי ביקיני על חוף הים, ואף שימשה כפוסטר גירל של מקדם ההגנה של חברת nivea, דומה כי ההערה האחרונה עושה עוול גדול לכל הנשים שמקשיבות לבחורה. אבל עזבי אותנו. ג'יזל הצליחה לעורר את חמתם של מומחים לסרטן שנלחמים יומם וליל על מנת להחדיר את המסר, שמריחת קרם הגנה מהשמש מונעת נזק הרסני ומסוכן לעור, ושהקרם בהחלט מהווה הגנה חשובה במניעת מחלת הסרטן.

בעקבות הציטוט המדובר, ג'יזל מיהרה לכתוב פוסט קצר בבלוג האישי שלה, ובו הסבירה את שקרה. "אני מעוניינת להבהיר דבר מה בנוגע לסוגיה. אני כן מורחת ומשתמשת בקרם הגנה נגד השמש, אבל אני גם בהחלט משתדלת ככל האפשר שלא להיחשף לשמש בשעות הקשות", הודתה. "בליין המוצרים שלי יצרנו קרם הגנה טבעי לגמרי ללא spf. אני חושבת שכולנו צריכים להיות יותר מודעים למה שאנחנו מורחים על עורנו".

אה, וגם נשים שלא מניקות הן חולירע

זוהי כאמור אינה הפעם הראשונה שג'יזל משמיעה הצהרות קיצוניות. זמן קצר אחרי שילדה לפני שנה, היא התראיינה להרפר'ס באזאר וטענה כי מי שלא מניקה, היא פשוט לא ראויה. "אנשים רבים בארה"ב חושבים שהם לא חייבים להניק, ואני לא מבינה את זה. האם הם מאמינים שהם פשוט יכולים להעביר אוכל כימיקלי לילדיהם הרכים? אני חושבת שצריך לחוקק חוק בנושא. כל אמא צריכה להניק לפחות חצי שנה".

גם לגבי סוגיית ההנקה, שיצרה באזז גדול וגל של מחאות והתנגדויות, מיהרה ג'יזל לכתוב בבלוג: "ברור לי שאין קשר בין ההנקה לחקיקת חוק. הדברים שאמרתי הגיעו ממקום עמוק של אמונותיי בנוגע לילדים. מאז שהפכתי לאמא, עלו בי שאלות רבות והרגשתי שאני בחיפוש מתמיד אחר תשובות על מנת שאוכל להיות הכי טובה לילדיי שלי". נקווה שתמרחי עליהם קרם הגנה. 

>> איפור מעושן: כך תעשי זאת בבית, צעד אחד צעד