העולם כולו רוחש ורוגש, וכולם נפעמים מהצבעים, הכובעים והשמלות המרהיבות שנראו אתמול בכנסיית ווסטמינסטר, באירוע המרגש ביותר שצפינו בו השנה. טוב שאנחנו כאן כדי להרגיע את הרוחות, ולמחות על כך שרוב הנשים שם ממש לא מיצו את הפוטנציאל המופרע שיש לחתונה מלכותית להציע.

סמנת'ה קמרון, אשתו של ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון
למה לעשות דווקא? מי שבכל מדינה שאין בה מלכה הייתה אמורה להיות האישה הראשונה בשמלה מבאסת, ובלי טיפת כובע על השיער. אמנם סיכת השיער נאה, וגם השמלה יושבת עליה מעולה, אבל היא פשוט לא מספיק זוהרת. לחובבות אופנה זה כנראה לא שינה הרבה, כי מתברר שהשמלה הזו של ברברי הספיקה כבר להיות סולד אאוט. העם אוהב את סמנת'ה קמרון, אנחנו קצת התבאסנו.

סמנת'ה קמרון בחתונה המלכותית (צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL)
סמנת'ה קמרון. לפחות לא לבשה שחור | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL

קרול מידלטון, אמא של הכלה המאושרת
בדמיוננו קרול מידלטון היא זו שהייתה צריכה להתאמץ הכי הרבה כדי למצוא שמלה לאירוע. בעוד שתי בנותיה היו כבולות ללבן, היא הייתה צריכה לבחור שמלה שתהלום את המעמד, ותתאים למעמדה כאמא של הדוכסית החדשה. היא בהחלט עשתה את עבודתה כראוי – במיוחד אם אנחנו מסתכלים על הנשים בחייו של וויליאם – המלכה אליזבת' וקמילה פרקר. היא הראתה להן אצל מי הדם כחול באמת.

קרול מידלטון בחתונה המלכותית (צילום: Dan Kitwood, GettyImages IL)
קרול מידלטון. הגשימה את חלומה של כל אם | צילום: Dan Kitwood, GettyImages IL

הנסיכות יוג'יני וביאטריס מיורק
אין ספק מי היו הכוכבות האמיתיות של החתונה. לא, זו לא הייתה קייט מידלטון הענוגה, אלא דווקא הבנות דוד של וויליאם, בנותיה של פרגי, שלא הוזמנה לאירוע. קצת כמו שתי האחיות החורגות שבאו להרוס לסינדרלה את הערב המושלם, הן לגמרי גנבו את ההצגה. יוג'יני, שזכתה לתגובות מזדעזעות ברחבי הרשת על הבחירה האופנתית שלה, בשמלה של וויויאן ווסטווד וכובע של פיליפ טרייסי, כמובן.

הנסיכות יוג'ין וביאטריס בחתונה המלכותית (צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL)
הנסיכות יוג'יני וביאטריס. האחיות הרעות של סינדרלה | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL

אחותה הגדולה ביאטריס חבשה את המשובח שבכובעים, גם הוא של פיליפ טרייסי, כמובן. היא אף הגדילה לעשות והלכה על הניוד הפופולרי, שלא היה כל כך בולט אתמול במחוזות הכנסייה המרשימה. דווקא היה נדמה שכולן רוצות לגנוב את ההצגה עם צבעים בלתי קונבנציונליים, ואילו היא בלטה דווקא בגלל העיצוב המיוחד. נכון, שתי האחיות אמנם נראות הרבה מכפי גילן (21 ו-22), אבל הן לקחו את ההזדמנות להגזים עד הסוף.

קמילה פרקר בולז, אשתו של הנסיך צ'ארלס
לא נעים להיות קמילה בחתונה של הבן של דיאנה. זה תמיד מוזר להיות האם החורגת בחתונה, ועוד יותר מוזר כשהאם המקורית היא כל כך נערצת. ובכל זאת, היא נראתה מעולה. במעיל חצי ורוד חצי תכלת של אנה וולנטיין וכובע של נחשו מי, היא הצליחה להיראות רכה, ולא מאיימת. נכון, אין לה את אבק הכוכבים של דיאנה, אבל שמענו שהיא לקחה את קייט לשיחה שהייתה מלווה בקולות צחוק רמים, אז אולי הגיע הזמן שנתחיל לחבב אותה.

קמילה פרקר בחתונה המלכותית (צילום: Dan Kitwood, GettyImages IL)
קמילה פרקר בולז. גורמת לנו להתגעגע לדיאנה | צילום: Dan Kitwood, GettyImages IL

פיפה מידלטון, אחות של הכלה
כשלימדו אותנו שאסור ללבוש לבן לחתונה של נשים אחרות, שכחו כנראה להסביר לנו את החוקים בבית המלוכה. פיפה מידלטון בחרה בלבן, נראתה מעולה ועדיין הצליחה לא להאפיל על אחותה. שמועות אומרות שהיא יצאה מהחתונה עם הארי, הנסיך השובב, מה שכבר גורם לנו לחבב אותה. האינטרנט כבר רוחש דיבורים על הישבן הנאה שלה בשמלה הלבנה, ונדמה שכוכבת חדשה מתחילה לנצנץ בשמי בריטניה.

פיפה מידלטון בחתונה המלכותית (צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL)
פיפה מידלטון. שידוך ראוי להארי | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL

המלכה אליזבת'
האמת? התאכזבנו. נכון, בהתחלה כשראינו את הצהוב בננה התלהבנו בטירוף. איזה אומץ, חשבנו בלב ובפייסבוק, ללבוש צהוב לחתונה של הנכד שלך. לא סתם היא מלכת אנגליה. אבל אחרי שנרגענו מהבחירה האמיצה, הבנו שהיא נראית ממש כפי שהיא נראית בכל יום. לא נטשה את התיק הקטן והמטופש, לא טרחה אפילו להלביש לראשה איזה כתר חגיגי. תעצמו עיניים, ותדמיינו מלכה ביום חג ממלכתי – היא בטוח לא לובשת חליפה צהובה. המלכה אליזבת', את המתלבשת הגרועה של החתונה.

המלכה אליזבת' בחתונה המלכותית (צילום: Chris Jackson, GettyImages IL)
המלכה אליזבת'. מה יש לך שם בתיק? | צילום: Chris Jackson, GettyImages IL

ויקטוריה בקהאם
ויקי כל כך אצילית, שלפעמים אנחנו שוכחות שהיא לא בת מלוכה. הכובע שהיא חבשה אולי נראה לכן מופרע, כי אתן גם ככה לא נפרדות מג'ינס וטי שירט, אבל אנחנו מצאנו שהוא נפלא. היא נראתה כמו בת מלוכה, אבל מעודכנת – כזו שלא שכחה שזו שנת 2011, ובהתאם התלבשה. השמלה ישבה עליה באופן כה נאה, שאפילו שכחנו שהיא בהריון. והיה לה את האקססורי המושלם - בעל חתיך שנראה כמו נסיך אמיתי.

אורחי החתונה המלכותית (צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL)
ויקטוריה ודייויד בקהאם. הוכיחו מי באמת משפחת מלוכה | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL

קת'רין מידלטון, דוכסית קיימברידג'
הציפייה לקראת השמלה של קייט הייתה לא פחות ממענגת. כל הניחושים, כל שמלות הכלה המלכותיות שנזכרנו בהן בדרך, היו מסע ארוך שסופו היה בהחלט מספק. לא התאכזבנו, וזה כבר סימן מעולה, אחרי כל כך הרבה חודשים של ניחושים. השמלה, שכבר רבות דובר בה, בעיצובה של שרה בורטון לבית אלכסנדר מקווין, היא כל מה שנסיכה יכולה לאחל לעצמה. שמרנית, אבל קצת שובבה, מזכירה קאלסיקות כמו גרייס קלי, אבל לא מועתקת. עם הכתר שהושאל מהמלכה היא נראתה כמו נסיכה. ואם זה לא הדבר היפה ביותר שאפשר להגיד על כלה ביום חופתה, אנחנו לא יודעות מה כן.

קייט מידלטון בחתונה המלכותית (צילום: Chris Jackson, GettyImages IL)
קייט מידלטון והשמלה שכולנו חיכינו לה | צילום: Chris Jackson, GettyImages IL

אבל קייט לא הסתפקה בשמלה אחת, והחליפה לשמלה נוספת מבית אלכסנדר מקווין למסיבה שנערכה בארמון בקינגהאם. לא נכחיש שהשמלה הזו אפילו יפה עוד יותר, למרות שרוולון הצמר המשונה. את הגזרה מתחשק לנו לחמוד לחופתנו שלנו (בבוא היום, בעזרת השם), וחגורת הכסף מעניקה לה את השיק המלכותי.

קייט מידלטון בחתונה המלכותית (צילום: WPA Pool, GettyImages IL)
כמה כסף סבתא נתנה בצ'ק? | צילום: WPA Pool, GettyImages IL
קייט מידלטון בחתונה המלכותית (צילום: WPA Pool, GettyImages IL)
קייט והשמלה שהיא לבשה במסיבה בארמון | צילום: WPA Pool, GettyImages IL

בשבוע שעבר: הבלונדיניות הוכיחו שהן לא נהנות יותר מסטייל