רגע לפני שהחלטתי להתנתק מכל אמצעי התקשורת שנראה כי לאחרונה עושים לנו הרבה יותר נזק מחסד (תמונות של חיילים מצטלמים עם עצירים פלסטינים כפותים בפייסבוק, צעירים מעלים נסיעה מסוכנת ביוטיוב ויתר המצאות אכזריות), הגיעה הבלוגרית מריסה לינץ' והפיחה בי תקווה מחודשת בעידן הטכנולוגי: זו החליטה לצאת במסע בן 365 ימים, שבמסגרתו היא תיקח שמלות מכוערות וענקיות ותהפוך אותן לקוקטיות, טרנדיות ומקסימות בדולר אחד ליום. שאפו.

אין תמונה
זבל של אחת הוא אוצר של אחרת. מריסה לינץ'

משמלת סבתא מזעזעת לאאוטפיט וינטג' נדיר

לינץ', אמריקאית שהחליטה לפנק את עצמה לקראת יום הולדתה ה-30, החליטה שבמקום לרכוש לעצמה מלתחה חדשה, היא תחסוך ועדיין תהיה הכי מיוחדת בעיר: זו לקחה 365 שמלות מכוערות אש (תחשבי חלוק בית של סבתא מאוד מאוד גדולה), ועשתה בהן מהפך של 180 מעלות. החלק הכי שווה בכל העסקה הזאת: כל שינוי עלה לה דולר אחד בלבד.

אין תמונה
הוכיחה משמעת עצמית של ספורטאי באולימפיאדה. שאפו

"הכל התחיל כי הייתי במצב רוח די מעוך ולא ידעתי איך לצאת ממנו", אמרה מריסה. צפייה בסרט "ג'ולי וג'וליה" גרמו לה לחשוב שאם תעשה משהו אחד בכל יום, זה יגרום לה לאושר. מהנקודה הנמוכה הזאת מצאה מריסה את התשובה בבלוג מצולם שנקרא "new dress a day" (שמלה חדשה ליום).

אין ספק, לבחורה יש משמעת עצמית של ספורטאי בדרך לאולימפיאדה. את השמלות הנוראיות היא השיגה בפחי הזבל, מכירות גראז' ובגדי יד שנייה סרוחים. במהלך השנה שחלפה חידדה לינץ' את כישורי התפירה שלה והוכיחה חוש אופנתי מהו. לדבריה, אחרי שהיא רוכשת את השמלות בלא יותר מדולר עבור כל פריט, היא שבה הביתה ועובדת על פי דד ליינים ידועים מראש. היום, אחרי לא מעט נסיונות, כל מהפך לוקח לה בין 25 דקות לשעתיים תמימות, תלוי במצב הבגד האורגינלי.

אין תמונה
עושה חשק לקחת חוט תפירה ולהתחיל במהפך. מתוך הבלוג של מריסה לינץ

כעת, משהשלימה את מטרתה בשנה שחלפה, שוקלת מליסה להציע את שירותיה לארגוני צדקה ולתרום חלק מהשמלות שיצרה. "אני לא יודעת בדיוק מה אני עומדת לעשות, אבל אני ממש לא מתכוונת להפסיק". אם כך, מריסה יקרה, עד שתמצאי את הכיוון החדש, נשמח לתרום לך כמה שמלות מדהימות במידה 52 שתמירי ללוק סקסי ומחטב במידה 38 עם אגן ים תיכון קלאסי, לטובת חתונה באוקטובר. עוד שמלה אחת לא תהרוג אותך, נכון?

>> היזהרי מלאגור דברים: איך תנקי את הארון בלי שיישבר לך הלב