קייט ווינסלט והשמלה (צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL)
שעון חול קלאסית: קייט ווינסלט בשמלה שמדגימה זאת היטב | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL


בואי נגיד את זה בצורה הכי פשוטה: ניחנת בגוף של דוגמנית? סחתיין עליך. הסיכויים הם שרוב הזמן את יכולה ללבוש מה שאת רוצה, עם קצת התאמות לכאן או לשם. מה שכן, גם לך, כמו לכולנו, כדאי להתייחס למבנה הגוף שלך ולמה שמתאים לו. אז לאין את שייכת?

שעון החול: אגן רחב מהכתפיים, מותניים צרות יחסית וחזה נשי

ובכן, לקטגוריה הזאת נכנסות כל הנשים האמיתיות של הקולנוע, בעיקר בשנות הזוהר של הוליווד: מרילין מונרו, סופיה לורן, אליזבת טיילור ועוד. מבנה הגוף הזה, שמזכיר את שעון החול ושעל פיו יוצר בקבוק הקולה, הוא הקלאסי והנשי מכולם: חזה מלא, ירכיים מלאות ומותן צרה. 

שמלת הדפסים בגוונים סגולים, סיגל דקל (צילום: תום מרשק)
לבעלות שעון החול: שמלה שמדגישה את המותן. מתוך הקולקציה של סיגל דקל | צילום: תום מרשק

מה ללבוש? הטעות הנפוצה של נשים בעלות מבנה גוף כזה, לפחות של המלאות מביניהן, היא להסתיר את המותן הנשית בה ניחנו. ובכן, יקירה, מדובר בנכס של ממש, ואת מתבקשת להדגיש אותו. בחרי לך שמלות וחצאיות בעלות גזרות צרות במותן, שידגישו את המותן הנשית והסקסית שלך במקום הגזרות הרחבות שאיתן את מכסה את הבטן.

תפוח: חלק עליון מעוגל, מותן לא מודגשת ורגליים ארוכות

למבנה הגוף הזה שייכות הנשים שחלק גופן העליון מזכיר צורה עגולה של תפוח: כתפיים עגולות, מותן לא מודגשת כמעט בכלל, וזרועות מעוגלות. בין אם את רזה או שמנה, אם את שייכת לקטגוריה הזו יש מצב שבורכת ברגליים ארוכות וחטובות – נכס יקר לכל הדעות.

שמלת קוראל וחלק עליון שחור ושקוף (צילום: תום מרשק)
שמלת קוראל אוורירית לבעלות מבנה תפוחי בחלק העליון ורגליים שכדאי לחשוף | צילום: תום מרשק

מה ללבוש? נשים בעלות מבנה גוף אובלי צריכות לבחור בשמלות בעלות חלקים עליונים רחבים ומשוחררים שאינם מדגישים את המותן יתר על המידה, ובעיקר לחשוף רגליים: חלק תחתון קצר וצמוד, חצאיות מיני או חצאיות סיגר צמודות.

מלבן: רוחב כתפיים וירכיים זהה, טוסיק שטוח וקו מותן לא מודגש

אנג'לינה ג'ולי (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
אנג'לינה ג'ולי: בעלת מבנה ישר ומלבני ויודעת לטשטש את זה היטב | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL

ניחנת במבנה גוף נערי משהו, נטול המותן הנשית המפורסמת? את כנראה שייכת לקטגוריה הזאת: מבנה הגוף המלבני מאופיין לרוב בכתפיים ואגן ברוחב זהה ומותן רחבה יחסית.

חצאית טול שחורה וחולצה כתומה עם קפלים, סיגל דקל (צילום: תום מרשק)
למלבניות: צורת לבוש שמדגישה את המותן. מתוך הקולקציה של סיגל דקל | צילום: תום מרשק

מה ללבוש? ובכן, אם ניחנת בצורת גוף מלבני כל שעליך לעשות הוא להעניק לו בצורה מלאכותית את הקימורים הנשיים שיאזנו את המראה שלך. בחרי שמלות וחצאיות שייצרו  הפרדה ברורה בין החלק העליון של הגוף לחלק התחתון על ידי הדגשת המותן. מאוד פשוט.

משולש: אגן וירכיים עסיסיים לעומת חזה וחלק עליון קטן יותר

ג'ניפר לופז - 10.11 (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
יש יותר משולש ים תיכוני מזה? ג'ניפר לופז | צילום: אימג'בנק/GettyImages


אם יש מבנה גוף שמאפיין יותר מכל אותנו, הנשים הישראליות, הרי שזהו מבנה הגוף המשולש. מה זה אומר? בדרך כלל אגן ים תיכון וירכיים עסיסיים ומלאים, לעומת חלק עליון צר יותר. כל מה שצריך לעשות במקרה הזה, הוא לאזן בין שני חלקי הגוף שאינם שווים ביחסם על ידי הצרת החלק התחתון של הגוף והבלטה של החלק העליון והצר יותר.

שמלת ערב שחורה עם וולנים במחשוף (צילום: תום מרשק)
שמלת ערב שחורה עם חלק תחתון צמוד וחלק עליון חזק יותר: לבעלות מבנה משולש | צילום: תום מרשק

מה ללבוש? שמלות עם שרוולים קצרים או מחשופים בכל הצורות (לא נדיבים מידי, כן?) בהחלט יעשו את העבודה לצד שמלות בעלות גזרה ישרה בחלקן התחתון. כדאי להיזהר מטוניקות בעלות גזרה ישרה ונופלת, על מנת שלא לשוות לגוף מבנה מלבני וכבד.

משולש הפוך: כתפיים וזרועות רחבות לעומת אגן צר יותר

2.9-מדונה (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
אגן קטן וצר מול כתפיים וזרועות רחבות יותר. מדונה, כמובן | צילום: אימג'בנק/GettyImages


המשולש ההפוך כשמו כן הוא: לקטגוריה הזו נכנסות הנשים שמבנה גופן העליון ובעיקר הכתפיים והזרועות שלהן רחבים יותר מהאגן. כל מה שאת צריכה לעשות, אם את שייכת לכאן, הוא לייצר אשליה של חלק תחתון רחב יותר.

מתוך קולקציית סיגל דקל ל- StyleRiver: ש (צילום: תום מרשק)
לבעלות מבנה משולש הפוך: שמלה בעלת גזרת טוליפ של סיגל דקל שמרחיבה מעט את האגן | צילום: תום מרשק

מה ללבוש?  כל שמלה או חצאית בגזרת בלון או גיזרת A תהיה טובה לך. כמו כן תוספות בדים, וולנים ומלמלות כדאי לשמור לחלק התחתון של השמלה או החצאית שבחרת. לצד אלו גם שמלות בגזרה ישרה יהיו טובות לך- כל עוד אין אלמנט שמדגיש את החלק העליון יתר על המידה: כתפיות רחבות, קישוטים, וולנים או תוספות בד שרק ידגישו את רוחב הכתפיים.

>> הקולקציה הבלעדית של סיגל דקל ל- StyleRiver: אז מה יש בקולקציה?
רוצה לדעת על קנייה חכמה ברשת? כנסי ל- paypal