שיער פנים
כן, זה נראה חינני בתמונה. בפועל, זה פחות | צילום: Thinkstock, getty images
הכי בסיסי: פינצטה

כמה קטנה, ככה גדולה. מה שכן - לא עלה על דעתי הקושי הקיים במציאת פינצטה איכותית, כזו הטומנת בחובה את הפוטנציאל להפוך לידידת אמת שלי. מתחקיר קצר שערכתי החלטתי לנסות את מה שנקרא "הרולס רויס" של הפינצטות ולבדוק האם באמת יש כזה הבדל.

מדובר בפינצטה לבית 'רוביס', חברה שוויצרית מהיצרניות המובילות בעולם לפינצטות ומספריים מקצועיות. בקטלוג המפורסם באתר שלהם מוצעות מגוון פינצטות -  פינצטה לעיצוב גבות, פינצטה מקצועית לשערה חודרנית, פינצטה מקצועית לשערה שבורה, פינצטות למקצועיות, לשימוש ביתי ומה לא בעצם.. בדקתי שתיים מהן:

פינצטה לעיצוב גבות. מי מאתנו שחוותה פינצטות רבות מבינה שמדובר במשימה כלל לא פשוטה שכן פינצטה לא מקצועית לא מורטת את השערה בניסיון הראשון ובמקרה הגרוע גם שוברת אותה והפעולה עלולה להפוך לפעולה שהיא בעיקר מורטת עצבים. גאה לומר שהפינצטה הזו ("פוינטר" בשמה המקצועי) עולה על הציפיות. האחיזה שלה נוחה, תפיסת השערה חזקה ומדויקת והכי חשוב השערה נמרטת מהשורש. אין צורך לחזור על הפעולה, החוויה הופכת להיות הרבה יותר פשוטה ואולי אפילו קצת נעימה.. אבל ממש קצת.

פינצטה  לשערה כלואה. מדובר באותה שערה עיקשת, אינה נראית, שצומחת מתחת לעור. הקרב עם שיערה שכזאת בדרך כלל ידוע מראש ומסתיים בנקודה חבולה ומדממת ושיערה שנותרה במקומה. הפינצטה המיועדת מספקת לנו אפשרות לניתוחון כירורגי עדין. קצותיה חדות והיא מאפשרת לנו לחשוף את השערה בקלות ומפה הדרך למריטה קצרה.

בשורה התחתונה: פינצטה אחת טובה היא לא עניין לחובבניות, רצוי ואף מומלץ להשקיע באחת מקצועית שתשפר את החוויה ותהפוך אותה למעט יותר נעימה.
מחיר: 197-198 שקל לפי הדגם.
להשיג: פינצטות רוביס נמכרות בבתי מרקחת פרטיים בלבד. או באתר

הכי אינקוויזיציה: סליק

שיער פנים
הדרך היחידה שנלך עם שפם היא זאת | צילום: Thinkstock, getty images
מכשיר ה"סליק" קיים בשוק כבר זמן מה ועורר את סקרנותי. שיטת הסרת השיער בחוט מהפנים ומהגוף קיימת כבר שנים רבות וזכורה לי עוד מימי סבתי ואחיותיה. אני עצמי התנסיתי  בשיטה זו לראשונה בתקופת הצבא באחת מימי השבתות בבסיס והחוויה זכורה לי ככואבת במיוחד.

בניסיון חוזר, שנים אחרי, מדובר עדיין בפעולה כואבת. בכל זאת תולשים שערה שערה באמצעות חוט, אבל נסבל. היתרון שבמכשיר הוא היסודיות. שום שערה לא נותרה שם לאחר השימוש. תפעול המכשיר פשוט וקל. התהליך עצמו הוא די מהיר, העור נותר חלק ונעים. החיסרון הוא ללא ספק העובדה שהחוט הינו חומר מתכלה ויש להחליפו כאשר הוא נשחק, אבל גם על זה חשבו מראש שכן הערכה מגיע עם משפר חוטים להחלפה ותמיד ניתן להזמין דרך האתר כך שמדובר בחסרון קל לעומת מכשיר די גאוני. המכשיר כאמור מגיע במין ערכה ולכן מאוד נוח לנשיאה.
בשורה התחתונה: יופי של מכשיר עם יתרונות ברורים. אבל הכואב מבין האלטרנטיבות
מחיר: 139 שקל
להשיג:באתר החברה

הכי חם: שעווה

שיער פנים מוצרים
עם מה ננצח את שיער הפנים? | צילום: Thinkstock, getty images
בבסיס השיטה, יש לנו קופסת פלסטיק קטנה אותה יש לחמם במיקרוגל, למרוח עם מקל עץ, להדביק רצועות שעווה, ולהתחיל לתלוש. פייר? יותר מדי פעולות, יותר מדי עבודה. אז חיפשנו את הדרך הקלה והיעילה ומצאנו את רצועות השעווה של  VEET.

הרצועות עצמן מכילות כבר את השעווה ועל ידי שפשוף הרצועה בין שתי הידיים במשך כחמש שניות היא מתחממת ומוכנה לשימוש. הרצועות מיועדות לשיער הפנים ולכן יחסית קטנות אך עדיין מצאתי את הרצועה נדבקת לאפי ומדי פעם גם ללחיי תוך ניסיון להתאימן בדיוק לשיער השפם ובאותה הנשימה - יתרונות רבים למוצר. כל רצועה ניתנת לשימוש רב באותה הפעם כך שמהפן הכלכלי המוצר די חסכוני. אין צורך בחימום השעווה ועל כן ניתן לקחת גם לטיולים או לכול צורך, הפעולה פשוטה והשיטה עובדת יופי.

בשורה התחתונה: אחלה דבר
מחיר: 39.99 שקל.
להשיג: ברשתות ובחנויות הפארם.

>> האם גילוח באמת מביא לצמיחת שיער כהה?
>> מקום חדש למריטת גבות: שווה להכיר

לכל המדורים של המגהצת

makoנשים עכשיו גם בפייסבוק: בואי, הקפה עלינו