ריהאנה עם שיער אפור (צילום: instagram)
מעניין כמה שערות לבנה היא תלשה. ריהאנה אפורה | צילום: instagram
כשזה מגיע למחלפות שערותינו היקרות לנו כל כך, כולנו פיתחנו עם השנים אמונה במיתוס שיער כזה או אחר. כל יום אנחנו מתבשרות על הוראות טיפול ותחזוק חדשות ועל אינספור אמונות תפלות, אבל מסתבר שלא הכל נכון. ביקשנו את עזרתם של מעצבי השיער אלי ואבי ביטון לוולה פרופשיונלס, שיבחנו עבורנו מחדש את כל אותם מיתוסים ויעזרו לנו לחיות עם השערות הלבנות שלנו בשלום.

המיתוס: מתח יכול להאפיר את השיער שלך
נכון או לא: 
לא מדויק
דומה שסוף סוף חוקרים מתקרבים לאמת לגבי האמונה הרווחת הזו שכן מיתוס זה מתברר כלא מדויק. חוקרים מבית הספר לרפואה באוניברסיטת ניו יורק פרסמו מחקר בחודש יוני, שמספק ראיות לכך שהורמוני לחץ יכולים לתרום לשיער אפור, אבל הוסיפו שלא מדובר בתוצאה ודאית עבור בני אדם שכן המחקר נעשה על עכברים, ויש סיכוי שעבור בני אדם קיימים גורמים נוספים, כמו גנטיקה ומחלות.

המיתוס: אם את מורטת שערה לבנה, שתיים אחרות יגדלו במקומה
נכון או לא?
נכון
כל זקיק שיער יכול להתרבות לאחר שנתלש, ללא קשר לצבע, כך שהמריטה היא רעיון די גרוע. ולכן כדאי שתחשבי על מה שקורה כאשר את מורטת את הגבות שלך - מריטה מרובה עלולה לייצר קרחות.

המיתוס: כשיערך קלוע בתוך קוקו וצמות בתדירות גבוהה - הדבר יכול לגרום לנשירת שיער

זוג מתנשק בגשם- מיתוסים על שיער (צילום: Thinkstock)
התנשקתם בגשם בשיער רטוב? הלך עליכם. סתם, לא באמת | צילום: Thinkstock

נכון או לא?
נכון, עם הסתייגות.

צמות יפות וזנבות סוס מלוטשים הם טרנדיים בטירוף כרגע, אז אין פלא שגם את רוצה. אולם, חשוב שתדעי ששימוש בסגנונות עיצוב אלו בתדירות גבוהה מדי יכול להיות לא בריא לשיער שלך. האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה (AAD) שחררה לא מזמן הודעה בה נאמר כי "שימוש רציף בסגנונות עיצוב כמו צמות, זנב סוס ותוספות שיער עלול בסופו של דבר למשוך את השיער ויכול לגרום למתח שמוביל לשבירה. המשך שימוש לאורך תקופה ארוכה אף יכול לפתח נשירת שיער קבועה". קיצר, המיתוס מדויק בהנחה ואת חובבת שיער אסוף עקבית, אז תיזהרי.

המיתוס: לצאת החוצה עם שיער רטוב במזג אוויר קר יכול לעשות אותך חולה
נכון או לא? 
ממש לא
כולנו שמענו את זה מאמא מודאגת או סבתא חרדה, הלא כן? אז הנה מקרה קלאסי שאמא לפעמים טועה. הצטננות ומחלות אחרות נגרמות על ידי פתוגניים באוויר כמו וירוסים וחיידקים. מכאן שעמידה בחוץ עם שיער רטוב לא תעשה אותך חולה, אלא אם כן מישהו מתעטש עלייך בזמן שאת עומדת לצדו.

המיתוס: שטיפה במים קרים לאחר החפיפה תגרום לשיער להיראות מבריק
נכון או לא? לא נכון
היית פעם במספרה שבה הקפיצו אותך עם מים קרים בחפיפה? זה אולי מרגיש מרענן, אבל האמת היא שזה לא עושה דבר לשיער כך שאין סיבה לסבול, בעיקר לא בעונה הקרה. ברק השיער נובע משני גורמים עיקריים, הראשון הוא גנטי (על זה אין לנו השפעה) והשני הוא שלמות המעטפת של סיב השערה. בקיצור, את מוזמנת להדליק את הדוד.

אישה מסרקת את שיערה- מיתוסים על שיער (צילום: Thinkstock)
אולי כדאי שתפסיקי להבריש את השיער שלך כל שנייה? רצוי | צילום: Thinkstock
המיתוס: יש להבריש את השיער שלך בכל יום
נכון או לא? 
ממש לא.
האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה (AAD) התייחסה גם לנושא הזה לאחרונה וטענה בדיוק את ההיפך. "יש להבריש את השיער כמה שפחות. הברשה תמידית של השיער שלך יכולה לגרום לקצוות מפוצלים".

המיתוס: לא ניתן לצבוע את השיער שלך כשאת בהריון
נכון או לא? 
לא נכון (חלקית).
מבדיקות רפואיות שנעשו בבית חולים בניו יורק עולה כי צביעה בהריון היא אפשרית אולם קיימות אזהרות לגבי צבעים ישנים, מבוססי פורמלין ומהם חשוב להימנע. כמו כן, מומלץ להימנע מצביעה בתקופת השליש הראשון של ההיריון (היווצרות הראשונית של כל איבריו של התינוק), מומלץ להימנע מצביעה. חשוב לדעת כי החומרים לא נספגים לתוך זרם הדם האימהי, אבל אם את מחליטה לצבוע את השיער בבית בתקופת ההיריון כדאי שתלבשי כפפות ותישארי במיקום מאוורר היטב.

_OBJמיתוס: שטיפת השיער בבירה תהפוך אותו לחזק יותר
נכון או לא? 
כנראה שנכון
נשמע הזוי ביותר ולא כולנו שמענו עדיין על הרעיון החלוצי, אבל ישנה דעה רווחת הגורסת שבירה תחזק את שיערך. הסיבה, את שואלת? רבים מאמינים שהשמרים והחלבון של הבירה יכולים לסייע בחיזוק השיער אם את משתמשת במשקה הזה בחפיפה. אבל כדאי שתביני שהאלכוהול שקיים בבירה עלול לייבש את השיער יותר ממה שהחלבונים של הבירה יחזקו אותו ומי באמת רוצה שהשיער שלה יריח כמו בירה? זה לא הכי סקסי.

>> מזנב סוס ועד מוהוק מינימלי: השיער שלך חוגג
>> לא ייאמן שהן בנות אותו הגיל
>> לתת בראש: עשר טעויות שאת עושה עם השיער שלך

מאקו נשים גם בפייסבוק: בואי, הקפה עלינו