אם פעם אבועגילה הייתה התלבושת האחידה של של מנקות הבית, הרי שהיום מדובר בתסרוקת הכי מהודרת ואופנתית בשכונה. את יכולה לקרוא לזה קוקו בלט או סתם קשר לא ברור בקדמת הראש, אבל מה שלא יהיה, זאת בהחלט התסרוקת השיקית והנכונה לעונה. המראה כבש את המסלולים בתצוגות של דיור, ז'אן פול גוטייה ועוד חברים, והוא הנשק הסודי של לא מעט כוכבות בפמליה ההוליוודית כמו שרה ג'סיקה פרקר וניקול ריצ'י. אז בטח ישמח אותך לשמוע שקל למדי לייצר את המראה.

אין תמונה
נכון, מדויק ויפהפיה. אן האתאווי באבועגילה מופתית במגזין גלאמור

פתרון נפלא לימי שיער רע

השם המדויק של התסרוקת הזאת מגיע מצרפת, שם היא נקרית שיניון (איסוף השיער בצורת לחמנייה). מדובר בסידור שיער הכי קל וזריז, שיכול לעשות פלאים בלחץ הזמן של הבוקר וביום שיער רע. התנאי: את צריכה שיהיה לך מספיק שיער על הראש. אם התנאי הזה מתקיים, השיניון הוא ללא ספק השמלה השחורה הקטנה של אופנת השיער: תמיד הולם, תמיד נכון, בינלאומי וניתן לסידור באינספור צורות ודרכים – מרושל, מהודק, אלגנטי, היפי – ולאינספור אירועים, מהליכה לעבודה, עבור לחוג בלט, החתונה של החברה הכי טובה או של עצמך, ואפילו השטיח האדום.

דוגמניות על המסלול (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
מעלה מעלה מעלה. דוגמניות מדגמנות אבועגילה מרושלת | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images

"מקורו של השיניון בעולם המחול, והכוונה היא לאיסוף הדוק של השיער בצורה מגולגלת למעין כדור במרכז הראש", אומר רואי בן שטרית, מעצב שיער מרשת מספרות A-TO-Z. "הצעירות קוראות לזה גולגול, אנחנו נשאר עם איסוף בלרינה".

ד'אן פול גוטייה - אבועגילה (צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL)
אל תנסי את זה בבית. על המסלול של ז'אן פול גוטייה | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL

היופי בפריזורה טמון בכך שהיא מבליטה את הצוואר ונותנת דגש לתווי הפנים. שרה ג'סיקה פרקר וקים קרדישיאן, למשל, לקחו את זה למקום הכבדוהאצילי, ונסה הדג'נס עשתה את זה כיפי וקליל, אלישיה קיז יצרה פסל ועל המסלול הפכו את זה לדבר הכי היפי ומרושל שיש.

כריסטיאן דיור - אבועגילה (צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL)
לא מומלץ לשבת מאחוריה בקולנוע. השיניון של כריסטיאן דיור | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL


איך תשיגי את הלוק?

"עיצוב השיער לתסרוקת הזו יחסית קליל, ומיד מעניק מראה קלאסי ואלגנטי שעושה חסד לפנים", אומר בן שיטרית. למראה המרושל יש לאסוף את השיער לגובה מקסימלי, ללא הברשה או סירוק. "פשוט לתת לשערות הקטנות שאינן נאספו להישאר חופשיות - זה לגמרי הסוד והיופי של הסגנון. לאחר מכן, סובבי את השיער סביב עצמו ללא הידוק אלא בצורה מאוד מרושלת, כמעט בכוונה, ותקעי סיכת סבתא אחת או שתיים כדי להחזיק הכל. המראה הסופי צריך להיראות ממש כמו צורה של עגבנייה על הראש ופשוט להותיר את המראה ללא גימור".

"למראה המהודק יש לבצע את אותה טכניקה רק שההבדל הוא שכאן נכנסת לפעולה המברשת והספריי. באיסוף הראשוני הברישי את שיערך, לאחר מכן, הדקי את קבוצת השיער ודאגי שהכל במקום, בסיום יש להתיז ספריי בחופשיות כדי לקבל מראה מבריק ומאוד אלגנטי".למי התסרוקת הזאת מתאימה?

"אני מוצא שהסגנון מתאים לכל סוגי מבנה הפנים למעט כאלו שיש להן מבנה פנים אגסי (מצח צר), כי הוא מבליט את המצח. מה שכן, הוא מתאים מאוד לבעלות מבנה פנים אובלי ואפילו נוטה לעגלגל משום שהוא מעניק הגבהה".

ועוד טיפים מכמה שניסו: המלצת הבית היא לא לעשות את זה על שיער נקי שזה עתה עבר חפיפה. השומניות הטבעית של שיער לא חפוף תעניק לשיניון יותר חוזק ותשמור על התסרוקת עמידה ולא רופפת. אופציה נוספת היא לקלוע צמה משיערך ואז להתחיל לסובב אותה סביב עצמה. זה מקל על הפיכת הקוקו ללחמנייה עגולה שמורה היטב, וזה גם נראה כאילו הלוק מושקע ומיוחד עוד יותר.

>> הפריזורות החדשות של כוכבות הוליווד: מהבוב של טרי האצ'ר ועד הצהוב של מישל וויליאמס