אליזבט מור הרגישה שהפנים הקמוטות שלה לא מבטאות את האדם הצעיר שהיא בפנים. זו הסיבה, לדבריה, בגללה הלכה בגיל 80 וביקשה מהמנתח הפלסטי שיעשה אותה צעירה שוב, כלומר, שיגרום לה להיראות שוב בת 70.

זכותה של כל אישה לבחור מה לעשות עם גופה, ושיקוליה עמה. אצל מור, מרצה בדימוס באוניברסיטת נוטינגהם, המטרה הייתה להחזיר לעצמה את הביטחון העצמי שליווה אותה בעשור הקודם של חייה. היא בחרה בהליך של מתיחת פנים ומילוי, ואין ספק שהיא נראית יפה להפליא. אבל מה שחשוב הוא, כאמור, איך שהניתוח גרם לה להרגיש.

עוד בערוץ הנשים:

"זה לא ניסיון לשמר את היופי שהיה לי ואבד"

"אני כבר לא נראית לעצמי עייפה ואומללה כמו שנראיתי קודם", סיפרה הגברת לדיילי מייל, "כי הלחיים שלי היו שמוטות פנימה ועכשיו הן מיוצבות יותר. אף פעם לא החזקתי מעצמי אישה מושכת, ככה שהעניין פה הוא לא ניסיון לשמר את היופי שהיה לי ואבד. פשוט רציתי להיראות הכי טוב שאני יכולה, כי אני חושבת שהחזות שאת מציגה לעולם חשובה".

אנשים זרים ברחוב או במקומות הבילוי היו מתנשאים על מור, לדבריה בגלל הגיל שלה. "הם היו מתייחסים אליי כאילו הייתי גברת זקנה ותשושה שלא יודעת מה קורה מסביבה, ושנאתי את זה. עכשיו, כשאני נראית צעירה בעשור, אני מרגישה שהמראה שלי הרבה יותר הולם את מי שאני".

אליזבט מור (צילום: Paul Tonge, dailymail.co.uk)
"אף פעם לא הייתי יפה". מור בתמונה שלה מעשורים קודמים ומתוחים יותר | צילום: Paul Tonge, dailymail.co.uk

מור מספרת שאנשים סביבה תוהים לעתים קרובות מדוע אישה בת 80 זקוקה למתיחת פנים. "אני מאמינה שחשוב ליהנות מהחיים, לא משנה באיזה גיל. יש מי שיגידו שאני סתם דוחה את הבלתי נמנע. אבל אם זה עוזר לי להרגיש טוב עם עצמי כל עוד אני יכולה, אז אני בעד".

מה שמעניין בסיפור של מור, הוא שהיא לא מקרה מאוד יוצא דופן. בדיילי מייל מדווחים על עליה ניכרת של נוכחות בני גיל הזהב תחת סכיני המנתחים. "בגלל תוחלת החיים שעולה וגיל הפרישה שמתאחר, הדור של בני ה-65+ כבר לא מוכן לקבל שהזדקנות פירושה ויתור על המראה שלו", אומר מנתח פלסטי מבית החולים של ליברפול. "אנחנו רואים יותר ויותר נשים מבוגרות, אפילו בשנות ה-80 שלהן, שמבקשות לעבור ניתוחים קוסמטיים. הסיבה היא שאנשים בגילאים האלה הם היום בריאים ובכושר הרבה יותר ממה שהיו בני הדורות הקודמים באותם הגילאים. הם לא מרגישים בני שמונים, אבל הם נראים כאלה. גם החברה תופסת אותם כזקנים וכחלשים, והם לא רוצים את זה".

אליזבט מור (צילום: Paul Tonge, dailymail.co.uk)
"חשוב ליהנות מהחיים, לא משנה באיזה גיל". אמן | צילום: Paul Tonge, dailymail.co.uk

>> ככה עשו ריטוש פוטושופ לכוכבות בשנות ה-30